بازدید: 21

کی روش روی دوش لژیونرها

منبع : عصر ایران کد خبر: 1460619
نیم قرنی می شود که در آرزوی فتح جام ملت های آسیا هستیم. عمر کمی نیست. کسی که هنگام فتح آخرین جام ملت های آسیا در سال 1355 به دنیا آمده الان 42 ساله است. یعنی حتی می تواند نوه داشته باشد!

عصرایران؛ احسان محمدی- برای نسل ما لژیونر با علی دایی و کریم باقری معنی پیدا کرد. وقتی با آن سبیل های ایرانی پیراهن آرمینیا بیله فیلد را پوشیدند و عکس هایشان با توپی در بغل منتشر شد، جلوی دکه های روزنامه فروشی صف می گرفتیم تا پوسترشان را بخریم. بوندس لیگا، اولیور کان، اشتفان افن برگ، ضربه های سر دایی، شوت های مرگبار کریم باقری... ترکیب محشری بود!

خداداد عزیزی نیمکت نشین کلن بود اما دایی و کریم باقری از همان اول به دل مان نشستند. یواش یواش پای مهدی مهدوی کیا و سیروس دین محمدی و علیرضا منصوریان و رسول خطیبی و پاشازاده و ... هم باز شد و ما با هیجان اخبار ورزشی عصر را دنبال می کردیم تا مجری بگوید که امروز کریم یا دایی چند دقیقه بازی کرده اند؟ پاس گل داده اند؟ گل زده اند؟

همیشه فکر می کردم مجری خبرورزشی برزیل با رونالدو و ریوالدو و روماریو و به به تو و دونگا و ... اگر بخواهد عملکرد لژیونرهایشان را به مردم بگوید به جای 15 دقیقه خبر ورزشی ما چند ساعت نیاز دارد!

کی روش روی دوش لژیونرها

بعد از آن، خزان لژیونرها شروع شد. ما هیچوقت رفت و آمد بازیکنان مان به کشورهای عربی را جدی نمی گیریم. انگار واژه لژیونر برای آنها سنگین است. گرچه سکوی پرتاب علی کریمی و جواد نکونام و مسعود شجاعی به اروپا شدند. اما حالا دوباره بخش های خبری پر شده از درخشش لژیونرها. از سردار آزمون در روسیه تا سامان قدوس در فرانسه. از کاوه رضایی در بلژیک تا سعید عزت اللهی در لیگ انگلیس، امیر عابدزاده در پرتغال و ...

قریب به نیم قرن می شود که در آرزوی فتح جام ملت های آسیا هستیم. عمر کمی نیست. کسی که هنگام فتح آخرین جام ملت های آسیا در سال 1355 به دنیا آمده الان 42 ساله است. یعنی حتی می تواند نوه داشته باشد! سال هاست که با هزار امید و آرزو به جام ملت ها می رویم و جز چند عنوان سوم و نفرین کردن داورها ناکام برمی گردیم و حالا همه از کارلوس کی روش جام می خواهند.

کی روش یک محبوب بی عنوان در فوتبال ایران است. دو بار با او به جام جهانی رفته ایم، در آسیا رنکینگ خوبی داریم اما «عنوان» و جام نه! بعد از هشت سال حالا انتظار می رود تیم ملی با کی روش جام ملت های آسیا را فتح کند. جز یکی، دو بازیکن عموم ستاره های محبوب کی روش بیرون از ایران بازی می کنند و نمی تواند گله مند باشد که زیر نظر مربیان کارنابلد ایرانی تمرین می کنند و آماده نیستند.

کی روش نشان داده که به بازیکنان خارج از ایران و البته خارج از لیست پرسپولیس بیشتر اعتماد دارد و حالا با آمادگی لژیونرهایی که تعداد آنها به اندازه یک تیم کامل در تمام پست ها می رسد می توان امیدوار بود که رویای ایرانی به حقیقت بپیوندد. درخشش لژیونرها، به اعتبار فوتبال ایران کمک می کند و درها را برای سایرین باز می کند و از سوی دیگر کی روش می تواند روی دوش آنها بایستد و جام ملت های آسیا را بالای سر ببرد. چه خیال شیرینی... 


کی روش روی دوش لژیونرها
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها