بازدید: 61

جاعلان مدارک دانشگاهی دستگیر شدند

معاون قبلی یکی از مؤسسات آموزشی که همراه فرزند و عروسش با تشکیل باند جعل مدارک دانشگاهی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.
معاون قبلی یکی از مؤسسات آموزشی که همراه فرزند و عروسش با تشکیل باند جعل مدارک دانشگاهی از شهروندان کلاهبرداری می کردند شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا درباره این خبر گفت: سرشاخه اصلی و چهار تن از اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی و مهارتی، به همت همکارانم در پلیس فتای خراسان رضوی، مقام قضایی و کارشناس هیئت نظارت و ارزیابی مدارک دانشگاهی، شناسایی و دستگیر شدند. سردار سیدکمال هادیانفر ادامه داد: سرنخ ها حکایت از ادامه فعالیت برخی از اعضای این باند در سایر استان ها داشت که با تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر، یکی دیگر از اعضای این باند در شهرستان نوشهر و سه تن نیز در استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند. رئیس پلیس فتا ناجا اشاره کرد: این افراد از طریق فعالیت گسترده تبلیغاتی در فضای مجازی با ادعای صدور مدارک دانشگاهی و مهارتی، انواع تأییدیه های جعلی برای تقویت رزومه مهاجرت و استخدام و... اعتماد کاربران و افراد متقاضی را جلب کرده و از این راه کلاهبرداری می کردند. سردار هادیانفر بیان کرد: متهم اصلی با سو استفاده از سوابق کاری گذشته خود که معاون قبلی یکی از مؤسسات آموزشی بوده، پس از کناره گیری از شغل با تأسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش از سال ۹۰ تا کنون در زمینه صدور مدارک تحصیلی فعالیت داشته است. این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: متهم اصلی تاکنون مدارک تحصیلی زیادی را برای متقاضیان از دیپلم تا دکتری در قبال دریافت مبالغی در حدود ۵ میلیون الی ۷۵ میلیون ریال، صادر کرده است که در همین رابطه تحقیقات پلیس برای رقم دقیق کلاهبرداری و تعداد مدارک جعل شده ادامه دارد. سردار هادیانفر گفت: هرگونه مدرک تحصیلی یا گواهینامه مهارت شغلی بدون تأیید وزارت علوم معتبر نیست و پیگرد قانونی دارد بنابر این از شهروندان تقاضا داریم قبل از هرگونه ثبت نام و واریز وجهی از مورد تأیید بودن آن مرکز توسط وزارت علوم آگاهی یابند و درصورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

جاعلان مدارک دانشگاهی دستگیر شدند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها