بازدید: 69

فرماندهی جنگ یمن در دست آمریکایی‌هاست/ گزارشی از شرایط فجیع ملت یمن

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1449162
گروه سیاسی ــ کارشناس مسائل منطقه‌ای با بیان اینکه آمریکایی‌ها سعی می‌کردند تا کنون نقش خود را در جنگ یمن مخفی نگه دارند و تنها محدود به حمایت تجهیزاتی و سخت‌افزاری نشان دهند، گفت: قضایای بندر حدیده پرده را از جلوی چشم جهانیان انداخت و مشخص شد اساسا فرمان جنگ در دست جنایتکاران آمریکایی است.

به گزارش ایکنا، سعدالله زارعی، کارشناس مسائل منطقه ای، امروز 26 مردادماه، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران به تشریح تحولات یمن پرداخت و گفت: یمن صحنه ای است که در آن می توان دو موضوع متضاد را در کنار هم به تماشا نشست.

وی ادامه داد: اولین موضوع، این است که جنایاتی که در یمن علیه مردم این کشور در جریان است از سوی یک ائتلاف جهانی و منطقه ای با حضور اشرار عالم و جنگ افروزان و مزدوران صورت می گیرد. این جنایات علیه یک ملت مظلوم است که هیچ جرمی در دنیا مرتکب نشده به جز اینکه می گوید می خواهد مستقل باشد و خودش سرنوشتش را تعیین کند.

زارعی اظهار کرد: این یک جنگ سنگین جهانی با حضور دست کم 17 کشور است که در رأس این جنگ، آمریکا قرار دارد که سعی می کردند تا کنون نقش خود را در این جنگ مخفی نگه دارند و تنها محدود به حمایت تجهیزاتی و سخت افزاری نشان دهند، اما قضایای بندر حدیده پرده را از جلوی چشم جهانیان انداخت و مشخص شد اساسا فرمان جنگ در دست جنایتکاران آمریکایی است.

این کارشناس مسائل منطقه ای عنوان کرد: حاصل این جنگ 3 سال و نیم را می توان براساس گزارش سازمان عفو بین الملل تشریح کرد؛ تاکنون 6300 نفر از مردم مظلوم یمن در این مدت به شهادت رسیده اند که 1491 نفر کودک زیر 15 سال بوده اند که 24درصد کشته شدگان را شامل می شود.

وی افزود: بر اثر این جنگ 14هزار نفر بیمار براثر فقدان دارو و محاصره ظالمانه غربی ها و وابستگان عرب آنها فوت کرده اند که این عدد را باید به عدد شهدا اضافه کرد. همچنین 2400 نفر فقط از طریق بیماری وبا درگذشته اند و هزاران نفر دیگر در معرض این بیماری قرار دارند.

زارعی ابراز کرد: 8و نیم میلیون نفر نیز گرفتار قحطی و گرسنگی هستند به شکلی که هر دو روز یکبار غذایی برای خوردن دارند که آن هم غذایی بسیار مختصر در حد نان است. این در حالی است که یمن کشور بیچاره و فقیری نیست و اگر درگیر جنگ و سیاست های استعماری نباشد این ملت می تواند از سرزمین خودش، مردمش را اداره کند.

وی اضافه کرد: از آثار دیگر این جنگ، 4 میلیون آواره جنگی فاقد سرپناه و منزل است. فقط در جریان نبرد بندر حدیده، 350هزار نفر آواره شدند و در وضعیت سخت بی خانمانی قرار دارند. 500هزار کارمند یمنی، اعم از کارمندان ارتش و سایر ادارات، در طی این سه سال و نیم، حقوقی نگرفته اند و در واقع این ملت در شرایط فقر مطلق قرار گرفته که این به واسطه سیاست های استعماری و جنایات امریکا و مزدوران اوست.

زارعی با بیان اینکه این جنایات، بسیار مهندسی شده و حساب شده است، گفت: به هیچ وجه نمی توان این جنایات را گتره ای، تصادفی و موردی تلقی کرد. شورای امنیت سازمان ملل پشت سر این گرفتاری ها قرار دارد. در واقع قطعنامه این شوراست که اجازه داده متجاوزان زمین، دریا و هوای یمن را محاصره کرده و اجازه نمی دهند از طریق فرودگاه حدیده و صنعا دارو و مواد غذایی به دست مردم یمن برسد.

این کارشناس مسائل منطقه ای تأکید کرد: این جنایات و آمار بی سابقه در صد سال گذشته علیه یک ملت است که سرمنشأ آن هم به شورای امنیت سازمان ملل برمی گردد و امروز هم برملا شده که فرماندهی این جنایات علیه مردم یمن، آمریکایی ها هستند.
وی اظهار کرد: جاهایی که محل طمع جنایتکاران است چه جاهایی است؟ کجای دنیا به بیمارستان و اتوبوس کودکان داده می شود که چند روز پیش 52کودک در اتوبوس با حمله متجاوزان به شهادت رسیدند و وقتی از فرمنانده متجاوز سعودی سؤال می شود او پاسخ می دهد که بله اینها کودک بودند اما اینها در دبستان مشق رزم می دیدند و آماده می شدند که در آینده به حوثی ها بپیوندند. وقاحت را اینها به کجا رساندند.
زارعی اظهار کرد: این جنایت ها و اقدامات سبوعانه روی چنگیز، هیتلر و موسولینی را سفیده کرده است. امریکایی ها در روز روشن با هزاران عضو بلک واتر به یمن آمده اند و با استخدام جنایتکاران در منطقه از سودان، اتیوپی و جاهای دیگر ملتی را در گرسنگی قرار دادند تا از این ملت سرباز بگیرند. به عبارتی گرسنگی را وسیله ای برای سربازگیری قرار دادند.
وی افزود: همین چند روز پیش یکی از رهبران جنوب یمن خطاب به اماراتی ها گفت که شما، جنوبی ها را در مضیقه و گرسنگی قرار دادید تا بیایند و سربازی شما را بکنند و بعد به ما دروغ گفتید که به ما کمک دهید تا بر حدیده مسلط شویم تا استقلال یمن جنوبی را به رسمیت بشناسیم.
این کارشناس مسائل منطقه ای عنوان کرد: به همین خاطر طی هفته های گذشته، هزاران نفر از کسانی که به طمعی و تحت سیاستی به حدیده اعزام شده بودند فرار و منطقه را ترک کردند.
وی ادامه داد: براساس آماری که اخیرا توسط بعضی محافل سعودی منتشر شده فقط سعودی ها 500 میلیارد ریال سعودی را در اینجا خرج جذب مزدور کردند. یعنی از طرفی گرسنگی می دهند و و از طرف دیگر در جایی دیگر پول می پاشند تا ملتی را علیه خودش به کار گیرند و این هزینه را گردن همان ملت طعمه می اندازند. اما این سیاست های شیطانی به کجا رسیده است؟ این یک عبرت بزرگ تاریخی است.
زارعی اظهار کرد: امروز بعد از سه سال و نیم قضایای یمن که قرار بود که بعد از سه هفته به نتیجه برسد، قوای متجاوز در برابر ملتی مظلوم، فقیر و محاتج به یک وعده غذا به زانو درامده است و این از آن قضایای روشن قرآنی است که می فر ماید اگر ملتی ولو با سختی زیاد در برابر دشمنان خدا مقاومت کنند دست نصرت خدا به سوی آنان خواهد بود.
وی تصریح کرد: امروز آن حدیده ای که قرار بود ظرف یکماه به تصرف سعودی ها، اماراتی ها و آمریکایی ها در بیاید سیزده هفته از آن زمان گذشته و امروز سواحل حدیده در اختیار و سیطره انصارلله قرار دارد و انصارلله این ارتش جهانی را با شکستی سنگین و مفتضحانه مواجه کرده است.
زارعی افزود: در واقع تسلط رزمی انصارلله در اینجا به گونه ای است که متجاوزان را میخکوب کرده است. در همین سیزده هفته متجاوزان بیش از 5هزار کشته و ده هزار زخمی دادند و بیش از 7هزار نفر از آنها متواری شدند و امروز نیروهای متجاوز در سواحل دریای سرخ تحت سیطره نیروهای مبارز یمنی هستند.
وی تأکید کرد: امروز انصارلله و ملت یمن در حدی از توانمندی است که می تواند دریای سرخ را ببندد یا باز کند و الان گذشت کرده است و برای اینکه به دنیا ثابت شود که اگر انصارلله در اینجا سیطره داشته باشد، دریای سرخ امنیت دارد آنها امنیت این دریا را حفظ کرده اند.
وی در خصوص شلیک پی در پی موشک های انصارالله به نقاط مختلف دشمن گفت: در این چند روز آنها هفت موشک را به نقاط مختلفی در عسیر، جیزان، نجران و ... شلیک کردند و قبل از این موشک های انصارلله، ریاض را با طی مسافت بیش از هزار کیلومتر مورد حمله قرار داد و چندی پیش هم ابوظبی هم مورد حمله پهپادی انصارالله قرار گرفت و این نشان می دهد اگر اراده کند می تواند دریای سرخ، باب المندب را ببندد و خلیج عدن را ناامن کند و اقیانوس هند را از حضور ناوهای نظامی و نفتکش ها تهی کند.
زارعی ابراز کرد: سرنوشت جنگ در طی این مدت و این همه جنایت این است که امروز انصارالله و ملت یمن به انواعی از تجهیزات دفاعی و پیشرفته پهپادی نائل شده اند که می تواند بیش از 1500 کیلومتر را طی کرده و ابوظبی را مورد حمله قرار دهد. به زودی سیستم دفاع هوایی انصارلله هم فعال خواهد شد و در موقعیتی قرار گرفته که می گوید سال 2018 سال تمرکز حمله موشکی به عربستان است و صریحا اعلام کرده امنیت و آسایش را در این سال به طور کامل مختل خواهیم کرد. عربستان، امارات و آمریکا که باور نمی کنند یک ملت گرسنه در محاصره مظلوم بتواند پیشرفتی داشته باشد، دهان باز می کنند و ایران را متهم به ارسال تسلیحات می کند و وزیر خارجه عربستان پوسته موشکی را در سازمان ملل نشان می دهد که این قطعات ایرانی هستند.
این کارشناس مسائل منطقه ای اظهار کرد: اما سؤال بزرگ این است که شما از همه طرف و جهت یمن را محاصره کردید با این وجود ایران چطور قادر است به یمن موشک منتقل کند. اگر راست می گویید این نشان دهنده ضعف شماست. ولی شما دروغ می گویید و نمی توانید باور کنید همان تجربه ملت ایران در مواجهه با متجاوزان در دفاع مقدس، بعد از آن، یک ملت دیگر مانند ملت یمن با نگاه به آن تجربه و نگاه به انقلاب اسلامی و ملت ایران و سپاه همان مسئله را در سرزمین خودش تکرار کند. 
وی عنوان کرد: در اینجا باید گفت ملتی مثل ایران با این جمعیت، امنیت، توانمندی های مادی در این سرزمین، مرزهای باز سرزمینی و ارتباطات گسترده خارجی و نیروی کارامد داخلی، در برابر تهدیدات آمریکا زانو می زند. شما از پس ملت مظلوم یمن برنیامدید چگونه ایران را می خواهید به زانو در آورید. به امریکا می گوییم شما و اذناب شما که نتوانستید جنگ حدیده را مدیریت کنید و سرافکنده اید، چطور به خودتان اجازه می دهید در برابر ملتی که همه چیز را در این دنیا دارد، از مردان سلحشور، سرزمین غنی و نفوذ قوی در غرب آسیا و ...حرف از تهدید و جنگ بزنید. این ملت استحکام درونی و بیرونی دارد و امکانات دارد و مسلما آینده بسیاتر فاخری خواهد داشت و در برابر ستمگران زانو نخواهد زد.


فرماندهی جنگ یمن در دست آمریکایی‌هاست/ گزارشی از شرایط فجیع ملت یمن
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن