بازدید: 36

رانت جدید برای نمایندگان جهت تردد در خطوط ویژه

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1447949
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سازمان اداری مجلس به نمایندگان برای انجام هماهنگی در مورد تردد خودروهای نمایندگان در خط ویژه‌ گفت که در این باره با رییس مجلس شورای اسلامی مکاتبه کرده است و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شده است.
صراط:

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سازمان اداری مجلس به نمایندگان برای انجام هماهنگی در مورد تردد خودروهای نمایندگان در خط ویژه گفت که در این باره با رییس مجلس شورای اسلامی مکاتبه کرده است و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شده است.

محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: سازمان اداری مجلس شورای اسلامی در نامه ای به نمایندگان اعلام کرده است که اگر تمایل دارید خودروی شما از خط ویژه عبور کند شماره خودرو را برای انجام هماهنگی و اقدامات لازم جهت صدور مجوز اعلام کنید.

وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه من در مکاتبه ای موضوع را به رییس مجلس شورای اسلامی منعکس کردم و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شدم.

تابش ادامه داد: نمایندگان خدمتگزار مردم هستند و باید برای مشکلات و موانع چاره جویی کنند به همین جهت تبعیض مثبت در مورد آنها نباید اعمال شود. به نظر می رسد این تصمیم پوست خربزه انداختن زیر پای مجلس شورای اسلامی و نمایندگان است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، یادآور شد: در حال حاضر نقلیه مجلس شورای اسلامی این مجوز را دارد که اگر کار اضطراری پیش آید با همان چند خودروی سازمانی امکان تردد در خط ویژه وجود داشته باشد.

تابش اضافه کرد: ما باید با موقعیت هایی که مردم با آن روبرو هستند از جمله ترافیک و آلودگی دست و پنجه نرم کنیم نه این که برای خود امتیاز ویژه قائل شویم تا به مقصد زودتر برسیم. خط ویژه برای تسهیل رفت و آمد مردم خصوصا طبقات متوسط به پایین جامعه ایجاد شده است و ما باید برای مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند احترام قائل شویم.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت : ای کاش همکاران نماینده خصوصا نمایندگان تهران توجه شان بیشتر معطوف به کاهش اثرات پدیده اینورژن، دود و ای کاش سه شنبه های بدون خودرو را ترویج می کردیم و به رفتار شهردار تهران که برای رفتن به محل کار از دوچرخه استفاده می کرد تاسی می کردیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که صدور مجوز تردد خودروهای نمایندگان از خط ویژه یک اقدام غیر مردمی و غیر محیط زیستی است، اضافه کرد: به هر حال اگر قرار باشد حدود ۳۰۰ خودروی نمایندگان به خط ویژه اضافه شود این مساله هم ایمنی را کاهش می دهد و هم تردد را دچار وقفه می کند. بنابراین ما به شدت با این مساله مخالف هستیم. بسیاری از نمایندگان هم با این تصمیم مخالف هستند. امیدواریم با توجه به مکاتبه ای که با رییس مجلس شورای اسلامی کرده ایم ایشان در این زمینه تجدید نظر کنند و از دادن امتیازات تبعیض آمیز خودداری کنند، تا وجهه مردمی و شأن و جایگاه مجلس شورای اسلامی در پیشگاه مردم محفوظ بماند.

 

رانت جدید برای نمایندگان جهت تردد در خطوط ویژه
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها