بازدید: 65

گزارش الجزیره از حال و هوای «بن سلمان» در نشست گروه ۲۰

منبع : انتخاب کد خبر: 1447898
همزمان با آغاز نشست گروه 20 که در بوینس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار می‌شود، تمام نگاه‌ها متوجه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و رفتارها و گفتگوهای وی با دیگر رهبران کشورهای مختلف است که بیشتر آنها نحوه تعامل عربستان سعودی با پرونده جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد این کشور را محکوم کرده و عربستان را مسئول انجام آن می دانند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

ولیعهد عربستان سعودی در تصاویر و گفتگوهای صورت گرفته در نشست گروه ۲۰ به شدت منزوی بود، تا جایی که رهبران بسیاری از کشورها حتی با وی دست هم ندادند.

به نقل از پایگاه خبری الجزیره، همزمان با آغاز نشست گروه 20 که در بوینس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار می شود، تمام نگاه ها متوجه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و رفتارها و گفتگوهای وی با دیگر رهبران کشورهای مختلف است که بیشتر آنها نحوه تعامل عربستان سعودی با پرونده جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد این کشور را محکوم کرده و عربستان را مسئول انجام آن می دانند.

رفتارهای متزلزل ولیعهد عربستان از همان لحظات اولیه و گرفتن عکس یادگاری در کنار دیگر رهبران کشورها مشخص بود و او عجله زیادی برای ترک سکویی داشت که رهبران گروه 20 در آنجا عکس یادگاری می انداختند، به همین علت به عنوان اولین نفر سکو را ترک کرد.

قبل از آغاز نشست افتتاحیه، محمد بن سلمان از سوی رئیس جمهور آرژانتین مورد استقبال قرار گرفت. تصاویر رسمی این خوش و بش نشان دهنده سیگنال خاصی نبود، چرا که رئیس جمهور آرژانتین پیش از این گفته بود که در نشست سران گروه 20 موضوع شکایت ها و اتهامات مرتبط با محمد بن سلمان در زمینه نقض حقوق بشر و جنایت های جنگی و پرونده جمال خاشقجی را مطرح خواهد کرد.

محمد بن سلمان همچنین گفتگوی کوتاهی با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه داشت و وی در این گفتگو پیام جدی پاریس در خصوص دو پرونده جمال خاشقجی و اوضاع یمن را به اطلاع ولیعهد عربستان رساند. ماکرون همچنین به بن سلمان ابلاغ کرد که ترجیح می دهد کارشناسان بین المللی در تحقیقات صورت گرفته در زمینه ترور خاشقجی حضور داشته باشند.

وی همچنین در تصاویر گرفته شده از رهبران گروه 20 در منتهی الیه تصویر در ردیف دوم قرار گرفت تا رهبران کشورهای مختلف را به علت حضور در کنار وی به درد سر نیندازد. حتی بیشتر رهبران و سران کشورهای مختلف، حاضر به دست دادن با وی نیز نشدند.

خبرنگار الجزیره می افزاید که وضعیت محمد بن سلمان در تصویر اصلی منتشر شده از نشست گروه 20 توجه بسیاری از روزنامه نگاران که اخبار این نشست را پیگیری می کردند، به خود جلب کرده است.

یکی از خبرنگاران در توصیف قرار گرفتن محمد بن سلمان در تصاویر مربوط به گروه 20 می نویسد که این موضوع نشان دهنده شرایط سیاسی وی در دنیا است، چرا که به وی به عنوان یک فرد ضد عدالت و آزادی بیان نگاه می شود.

در حالی که رسانه های عربستان از دیدار دوستانه رئیس جمهور آمریکا و ولیعهد سعودی خبر می دهند، ترامپ اعلام کرد گفتگویی میان دو طرف صورت نگرفته است.

العربیه، رسانه وابسته به عربستان سعودی مدعی شددونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ومحمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در حاشیه نشست گروه 20 در آرژانتین دیداری دوستانه داشته اند.

این در حالی است که ترامپ در این باره گفته است با ولیعهد سعودی در حاشیه نشست گروه 20 خوش و بش کرده، اما دو طرف با یکدیگر گفتگو نکرده اند.پیش از این نیز جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرده بود ترامپ برنامه ای برای دیدار با ولیعهد سعودی در آرژانتین ندارد

در این میان تنها دست دادن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با شاهزاده محاصره شده در نشست گروه 20، گرم و صمیمی بود و خود را به گونه ای نشان داد که گویا این دو فرد، فارغ از جایگاه و اختلاف سنی و وزنه سیاسی که هر کدام از کشورها دارند، دو دوست قدیمی هستند.


گزارش الجزیره از حال و هوای «بن سلمان» در نشست گروه ۲۰
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است