بازدید: 128

جمعیت الوفاق: انتخابات بحرین مشروعیت ندارد

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1444507
معاون دبیرکل جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» بحرین گفت که انتخابات پارلمانی این کشور نمی‌تواند مشروعیت داشته باشد و به صورت غیر قانونی برگزار شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
انتخابات پارلمان و شورای شهر بحرین ساعت 8:00 صبح روز شنبه (مورخ ۳آذر/24نوامبر) در 40 مرکز انتخاباتی برگزار شد و احزاب و گروه‌های مخالف بحرینی آن را فاقد مشروعیت سیاسی برشمردند.

شیخ «حسین الدیهی» معاون دبیرکل جمعیت «الوفاق» بزرگترین اپوزیسیون بحرین، انتخابات پارلمانی این کشور را «غیر قانونی» خواند.

به گزارش المیادین، شیخ الدیهی افزود: این انتخابات فاقد مشروعیت است و بسیاری از طرف‌های بین‌المللی در قانونی بودن این انتخابات تشکیک کرده‌اند.

وی گفت که مقامات بحرینی با تحت فشار قرار دادن رسانه‌های داخلی و محدود کردن آن مانع بیان حقایق مربوط به میزان مشارکت مردم در انتخابات شدند.

معاون دبیر کل بزرگترین اپوزیسیون بحرین تاکید کرد که «رژیم بحرین پس از سیلی خوردن از ملت، در تضعیف اراده ملی مردم شکست خورده است.»

انتخابات بحرین در حالی امروز برگزار شد که احزاب مخالف رژیم آل‌خلیفه از جمله جمعیت ملی-اسلامی الوفاق آن را تحریم کرده بودند و علاوه بر آن، با موجی از انتقادهای نهادهای حقوق بشری بین‌المللی روبه رو شده بود که معتقدند نتیجه این انتخابات از قبل تعیین شده است؛ به خصوص که منامه از سیاست عربستان سعودی تبعیت می‌کند.

فارس 

جمعیت الوفاق: انتخابات بحرین مشروعیت ندارد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها