بازدید: 91

تگزاس بدترین کابوس اوپک را رقم خواهد زد!

منبع : فرارو کد خبر: 1443854
بر اساس اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پیش‌بینی می‌شود تا پایان ۲۰۱۹، کل تولید نفت آمریکا- از جمله میعانات گاز طبیعی که در صنعت پتروشیمی به کار می‌‎روند- به ۱۷.۴ میلیون بشکه در روز برسد. در آن صورت، واردات خالص نفت امریکا در دسامبر ۲۰۱۹، به ۳۲۰ هزار بشکه در روز سقوط خواهد کرد که از سال ۱۹۴۹ کمترین مقدار خواهد بود.
رنسانس نفتی آمریکا

فرارو- تولید نفت در آمریکا به سرعت در حال افزایش است. یک خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد تگزاس به دلیل افزایش تولید نفت بدترین کابوس اوپک را رقم خواهد زد.

به گزارش فرارو، اگر به نقشه نفتی غرب تگزاس نگاهی بیندازیم، هزاران نقطه، که هرکدام یک چاه نفت را نشان می دهد، قابل رویت است. در کمتر از یک دهه گذشته، شرکت های آمریکایی ۱۱۴ هزار چاه را حفر کرده اند که بسیاری از آن ها حتی با قیمت کمتر از ۳۰ دلار هم سودآور خواهند بود. خواب بد اوپک سال آینده بدتر خواهد شد. چرا که پیش بینی می شود تولیدکنندگان حوزه نفتی پرمیان در غرب تگزاس، موانع توزیع را برطرف خواهند کرد. این باعث اضافه شدن سه خط لوله و دو میلیون بشکه نفت در روز خواهد شد.

مایک لویا، مدیر اجرایی مجموعه امریکنز فور ویتول گروپ، بزرگترین اتاق بازرگانی تجارت نفت در جهان، گفت: "رشد پرمیان همچنان ادامه خواهد داشت و اوپک نیاز دارد که با این امر سازگار شود".

افزایش تولید انرژی در آمریکا، یکی از بزرگترین چالش های تاریخ ۶۰ ساله اوپک را مطرح می کند. اگر عربستان و متحدانش برای بالا نگه داشتن قیمت ها، تولید نفت را کاهش دهند، نفت شیل رونق خواهد گرفت، که این امر از سهم آن ها در بازار می کاهد. اما از آنجا که عربستان نسبت به تولیدکنندگان آمریکایی برای پول درآوردن به قیمت های بالاتری نیاز دارد، برای اوپک مقرون به صرفه نیست که قیمت ها سقوط کند.

بنابراین، این کارتل نفتی میان تولید نامحدود آمریکا و رشد کُند تقاضا گرفتار شده است. اوپک و متحدانش، مانند روسیه، مکزیک و قراقستان، در ششم دسامبر در وین برای بررسی امکان کاهش تولید جلسه می گیرند. اوپک خودش به خلق هیولایی که آسایشش را سلب کرده، کمک کرده است. پس از اینکه اوپک در سال ۲۰۱۴ بازار را با نفت اشباع کرد، قیمت ها سقوط کرد. این امر تولیدکنندگان شل آمریکا را مجبور کرد که برای سازگاری با قیمت های پایین کوچکتر شوند. اما پس از افزایش قیمت ها، حفاری نفت هم افزایش یافت. در حال حاضر، رشد حفاری بالا رفته است. در هیوستن، پایتخت نفتی آمریکا، مدیران اجرایی نفت شل، برای توصیف آنچه در راه است، از صفت های تفضیلی متفاوتی استفاده می کنند. آن ها آن را "سونامی" می نامند. از عبارت هایی مانند "سیلی با ابعاد عظیم" و "یورش عرضه" استفاده می شود. در این مبالغه ها شک کنید، اما قطعا صنعت نفتی آمریکا، بخصوص در پرمیان، برای بیدار نگه داشتن اوپک سروصدای کافی ایجاد کرده است.

همین چند ماه پیش، اجماع این بود که پرمیان و در سطح گسترده تر تولید نفت آمریکا، قرار است در تابستان گذشته به سطح بالایی برسد. ممکن است در ماه های باقیمانده سال جاری و سال ۲۰۱۹ به دلیل محدودیت های مرتبط با خطوط نفتی سطح تولید افزایش نیابد، اما احتمالا در اوایل سال ۲۰۲۰ مجددا افزایش خواهد یافت.

طبق آمار دولت آمریکا ماه آگوست شاهد بیشترین افزایش تولید نفت آمریکا در ۹۸ سال بود. صنعت انرژی آمریکا، در مقایسه با سال گذشته، تقریبا سه میلیون بشکه نفت خام و میعانات نفتی به بازار اضافه کرد. یعنی تقریبا معادل آنچه کویت پمپاژ می کند. مجموع تولید به ۱۵.۹ میلیون بشکه در روز رسید که از تولید عربستان یا روسیه هم بیشتر بود. این افزایش به این دلیل است که تاجران نفت تصمیم گرفتند به جای لوله ها -که تعدادشان کم است - از قطار برای انتقال نفت استفاده کنند.

علاوه بر این، برای بهبود حمل نقل، خطوط لوله های جدیدی در حال احداث است. شرکت های پرمیان با آگاهی از این مسئله، چاه های جدیدی را حفاری می کنند.

به گزارش بلومبرگ، بر اساس اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پیش بینی می شود تا پایان ۲۰۱۹، کل تولید نفت آمریکا- از جمله میعانات گاز طبیعی که در صنعت پتروشیمی به کار می ‎روند- به ۱۷.۴ میلیون بشکه در روز برسد. در آن صورت، واردات خالص نفت امریکا در دسامبر ۲۰۱۹، به ۳۲۰ هزار بشکه در روز سقوط خواهد کرد که از سال ۱۹۴۹ کمترین مقدار خواهد بود.

مقامات عربستان اذعان می کنند که سونامی در راه است. اوپک تخمین می زند که در سال آینده برای متعادل کردن بازار و اجتناب از افزایش اقلام نفتی، به پمپاژ ۳۱.۵ میلیون بشکه در روز نیاز خواهد داشت. این یعنی ۱.۴ میلیون بشکه در روز از آنچه اوپک در اکتبر گذشته پمپاژ کرده، کمتر است.

تاکنون تقاضای جهانی برای نفت، نفت خام اضافی آمریکا را جذب کرده و تاثیر بر قیمت ها را محدود کرده است. کمتر شدن صادرات نفت ونزوئلا و تا اندازه ای ایران، به عربستان و روسیه و تعدادی دیگر، کمک کرده تا تولیدشان را بیشتر کنند، اما نفت شیل آمریکا همچنان به اندازه گذشته برای اوپک دردساز باقی مانده است.

تگزاس بدترین کابوس اوپک را رقم خواهد زد!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸