آسیاتل

بازدید: 26

زود انزالی در مردان باعث ناباروری میشود؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1443391
زود انزالی درمردان باعث میشه مایع منی بدون اختیار از الت مردان خارج بشه به طوری که مایع منی او در زمان دخول او بیرون نمیاد.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: زود انزالی درمردان باعث مایع منی بدون اختیار از الت مردان خارج بشه به طوری که مایع منی او در زمان دخول او بیرون نمیاد به نظر شما این بیماری باعث ناباروری میشه

پاسخ دکتر محمدرضا صفری نژاد، ارولوژیست و استاد دانشگاه:
دوست عزیز در توضیحاتی که داده اید اشاره نکرده اید خودتان به این تشخیص رسیده اید که دچار انزال زودرس هستید یا اینکه پزشک پس از بررسی  های لازم چنین تشخیصی را برایتان داده  است. بد نیست بدانید انزال زودرس به دو نوع اولیه و ثانویه تظاهر پیدا می کند که نوع اولیه، وجود مشکل از همان ابتدای زندگی زناشویی و نوع ثانویه بعد از داشتن یک دوره رابطه زناشویی طبیعی است. انزال زودرس به انزال زودتر از 2 دقیقه پس از دخول گفته می شود که در بیش از 90 درصد از روابط زناشویی اتفاق بیفتد و این هم در شرایطی است که فرد نزدیکی مرتب و منظمی داشته باشد. به عبارت ساده تر، اگر تواتر روابط زناشویی کم یعنی یک بار در ماه باشد، نمی توان به صراحت در مورد اینکه به انزال زودرس مبتلاست یا نه، قضاوت کرد. توصیه می شود حتما به یک پزشک متخصص در زمینه اختلالات جنسی مراجعه کنید تا پس از گرفتن شرح حال دقیق و صحبت و بررسی های لازم، در صورت تأیید مشکل، اقدام  های درمانی لازم صورت بگیرد. گاهی اوقات ممکن است وجود مشکل عاطفی بین زن و شوهر باعث بروز این مشکل شود. حتی در مواردی هم که مرد دچار اختلال در نعوظ به شکل عدم توانایی در تداوم آن است چون نمی خواهد این مشکل آشکار شود عمدا زمان انزال را تسهیل می کند. در این شرایط رفع مشکل اصلی در درمان انزال تأثیر گذار است. به همین دلیل توصیه می شود حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا عامل اصلی در بروز مشکل شناسایی شود. البته وجود مشکلات روحی روانی چون اضطراب، عفونت یا التهاب پروستات یا اختلالات هورمونی نیز می تواند منجر به انزال زودرس شود در این شرایط هم باید عامل اولیه درمان شود که به دنبال آن بیماری ایجاد شده که انزال زودرس است نیز درمان خواهد شد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

گزارشی از

گزارشی از "یک مهمانیِ باشکوه"