بازدید: 102

همه حواشی آن ماری سلامه ؛ از فیلم تجاوز تا فیلم رقص!

منبع : فرارو کد خبر: 1443166
تصاویر این بازیگر آنقدر در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر شد که او صفحه اینستاگرام خود را به حالت خصوصی درآورد. این هم گفته می‌شود که سلامه دیگر به ایرانی‌ها اجازه دسترسی به صفحه اش را نمی‌دهد! در بعضی سایت‌ها کلیپ رقص سلامه منتشر شده است. برای بعضی سایت‌ها هم کلیپی از این بازیگر که توضیح می‌دهد سال گذشته در سوریه چگونه مورد تعرض قرار گرفته جذابیت دارد.
دردسر های ناخواسته بازیگران خارجی در ایران
فرارو- حالا نوبت "آن ماری سلامه" بازیگر لبنانی سریال در حوالی پاییز شده که جنجالی شود؛ البته خودش جنجال خاصی ندارد. فیلمش را بازی کرده و به کشورش بازگشته است. اما گاهی باید ها و نباید های ما و گاهی هم میل کنجکاوی های عده ای است که به جنجال ساختن برای بازیگران خارجی حاضر در ایران منجر می شود.

این بازیگر عرب زبان دومین کار خود به زبان فارسی را به پایان رسانده. آواز های سرزمین من به کارگردانی عباس رافعی اولین فعالیت هنری او با ایرانی ها بود. سریال در حوالی پاییز ۲۰ شب از رسانه ملی پخش شد، اما این ۲۰ شب بدون جنجال نبود. البته این جنجال ها را نمی توان به سلامه مرتبط دانست.

اتفاقا این جنجال ها از واکنش ها به بازی این بازیگر ایجاد شد. او برای بسیاری از تماشاگران تلویزیون آنقدر مورد توجه قرار گرفت که سایت های فارسی زبان بی شماری عکس ها و فیلم هایی از او منتشر کردند. او مسیحی است و مثل خیلی از هم کیشان یا همو طنانش اعتقادی به حجاب اسلامی ندارد.
 
بیشتر بخوانید: توضیح درباره ویدئو ی جنجالی بازیگر لبنانی سریال حوالی پاییز
وقتی تماشاگران برای بازیگر جنجال می سازند
تصاویر این بازیگر آنقدر در سایت ها و شبکه های مجازی منتشر شد که او صفحه اینستاگرام خود را به حالت خصوصی درآورد. این هم گفته می شود که سلامه دیگر به ایرانی ها اجازه دسترسی به صفحه اش را نمی دهد! در بعضی سایت ها کلیپ رقص سلامه منتشر شده است. برای بعضی سایت ها هم کلیپی از این بازیگر که توضیح می دهد سال گذشته در سوریه چگونه مورد تعرض قرار گرفته جذابیت دارد. اتفاقی که در مدت اقامت او در سوریه رخ داده است. آنگونه که تعریف کرده، در آن خانه ای اقامت داشته است که سرایدار با کلید وارد خانه میشود و سعی میکند تا به زور او را مورد تجاوز قرار دهد، اما سرایدار با تلاش ماری سلامه و داد و فریاد های او متواری میشود. در نهایت با منتشر شدن این خبر، پلیس توانست مرد سوریه ای را که فراری شده بود دستگیر کند.

این ماجرا به سال ۲۰۱۷ میلادی برمی گردد. اما ایرانی ها این مطالب را در همین یک ماه گذشته که سریال او پخش می شد جستجو کردند. اما این سکه روی دیگری هم دارد و همه جنجال ها را نمی توان پای سایت ها و مخاطبان گذاشت. برخی انتقادات عجیب و غریب هم به درست کردن جنجال برای این بازیگر عرب زبان مسیحی کمک کرده است. مثلا خبرگزاری فارس می نویسد: "چند روزی است که آغاز پخش یک سریال جدید از شبکه سه سیما، پدیده جدید «استفاده از بازیگر بی حجاب و نیمه عُریان در قالب یک بازیگر محجّبه» را روانه آنتن کرده است؛ پدیده ای که در روز های آینده و با استفتاء جدید از محضر مراجع تقلید قم، بیش از این مورد توجه قرار خواهد گرفت. "

پاسخ کارگردان به انتقادات در حوالی پاییز
این گونه انتقادات باعث شد حسین نمازی کارگردان سریال درباره انتخاب بازیگر خود توضیح دهد. او می گوید: ابتدا به دنبال این بودیم که بازیگری از میان عرب زبان هایی که در ایران زندگی می کنند انتخاب کنیم؛ چه عرب زبان هایی که اهل نواحی مختلف عرب نشین ایران هستند و چه مهاجران عرب و یا دورگه های ایرانی-عرب. اتفاقا این افراد در ادای دیالوگ های عربی مشکلی نداشتند، اما مشکل آنجا بود که وقتی قرار بود به زبان فارسی صحبت کنند، نمی توانستند شبیه به کسی باشند که این زبان را بلد نیست و به تازگی آموخته است، بنابراین لحن شان تصنعی می شد و برای مخاطب باورپذیر نبود. ما سراغ بازیگرانی رفتیم که به زبان فارسی تسلط داشتند به نتیجه مطلوب نرسیدیم و شروع به جستجو از میان بازیگران شاخص جهان عرب کردیم. پس از چند ماه جستجو در نهایت تصمیم گرفتیم بازیگری را انتخاب کنیم که استعداد یادگیری خوبی داشته باشد و پس از تست های متعدد به آن ماری سلامه رسیدیم.

کارگردان سریال با اشاره به انتقاد برخی رسانه ها برای عدم بکارگیری ظرفیت بازیگران داخلی برای ایفای این نقش گفته: برخی می گویند چرا از یک بازیگر لبنانی غیرمحجبه در نقش محجبه استفاده کرده اید. ما برای این کاراکتر سراغ ظرفیت های داخلی نیز رفته ایم و بازیگران بسیاری انتخاب شدند، اما وقتی داستان را می خواندند به گونه ای ابا داشتند این نقش را بازی کنند. برای مثال یک هنرمند خوزستانی بود که تا قصه را متوجه شد ترسید و قبول نکرد با ما یک همکاری هرچند کوتاه داشته باشد.
 
بیشتر بخوانید: دستمزد مهناز افشار برای بازی در «الیور توئیست» چقدر است؟
ماری سلامه جزو کم حاشیه ترین هاست
نمازی درباره حواشی درباره رقص بازیگر سریال خود نیز می گوید: در ارتباط با کلیپ منتشر شده با مضمون رقاصه بودن بازیگر سریال «حوالی پاییز»، باید بگویم رقاص کسی است که پول می گیرد و در فیلم ها و فضا های مختلف می رقصد؛ اما «آن ماری سلامه» بازیگر مطرح لبنانی است که در شبکه المنار (که شبکه شناخته شده و موجهی است) بازی کرده است. دوستان ما که در لبنان کار فرهنگی انجام می دهند، ایشان را به ما معرفی کردند و به جرات میتوانم بگویم خانم «آن ماری سلامه» در میان بازیگرانی که کاندیدای این نقش بودند، زندگی سالم و بی حاشیه تری داشت. وی در برنامه تلویزیونی مشابه خندوانه که مسابقه لباهنگ بوده است، شرکت کرده و با توجه به شرایط فرهنگی کشورش رفتار کرده است. اگر کسی از بازیگران دنیای عرب، شناخت داشته باشد، قطعاً می داند که آن ماری سلامه جزو کم حاشیه ترین هاست و سریال های بسیاری برای فلسطین و ... بازی کرده است.

البته موضوع این حواشی فقط منحصر به سلامه نیست. اگر به دیگر بازیگران زن خارجی سینما یا تلویزیون ایران هم نگاهی بیندازیم آن ها هم از جنجال هایی که در آن نقشی نداشته اند به دور نیستند. گلوریا هاردی، بازیگر سریال هم کیمیا یکی از آنهاست. البته او نیز خودش بی حاشیه است، اما برخی سایت ها و شبکه های مجازی تعدادی از عکس های بی حجاب او را نیز منتشر کرده اند.
 
دردسر های ناخواسته بازیگران خارجی در ایران

دارین حمزه دیگر بازیگر لبنانی سینمای ایران نیز از این حواشی به دور نماند. فیلم کتاب قانون و بازیگری او در کنار پرویز پرستویی معروف ترین آثار اوست. تولدی دیگر، سی و سه روز، شکارچی شنبه و فرشتگان قصاب از دیگر همکاری های او با کارگردانان ایرانی به شمار می آیند که با عنوان آثار ارزشی شناخته می شوند.

حمزه، اما در فیلم «هتل بیروت» نیز بازی کرد که خیلی از مخاطبان ایرانی آن را نپسندیدند. او در این فیلم که با حمایت کمپانی های صهیونیستی و توسط یک شبکه فرانسوی ساخته شده است نقش یک خواننده را بازی می کند. صحنه های مستهجنی که در «هتل بیروت» به نمایش درآمد و «دارین حمزه» نیز یک پای اصلی این صحنه ها معرفی شد احساسات بینندگان را برانگیخت. این موضوع باعث شد که دیگر نتواند در آثار ایرانی فعالیت کند. البته خود او از این بابت اظهار پشیمانی کرد و گفت: «پس از ایفای نقش در این اثر، دیگر نمی توانم در فیلم های ایرانی حضور پیدا کنم و از این مساله بسیار ناراحتم.»

همه حواشی آن ماری سلامه ؛ از فیلم تجاوز تا فیلم رقص!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد