بازدید: 81

ازدواجی که یک شبه فرو ریخت

منبع : فرارو کد خبر: 1442282
شیلا هم به تندی گفت: «تو هم که می‌گفتی همه کاری برای خوشبختی‌ات می‌کنم، چه شد که می‌خواستی جلوی ادامه تحصیلم را بگیری؟ مگر نمی‌گفتی که هیچ کسی در دنیا برایت مهم‌تر از من نیست، پس چرا جرأت نداری به مادرت بگویی دیگر بزرگ شده‌ای؟ تو حتی بلد نیستی مسواک بزنی.» سپس رو به قاضی کرد و ادامه داد:«آقای قاضی، یک روز هم ندیده‌ام مسواک بزند. همیشه جوراب‌هایش بوی بد می‌دهند و مادرش به او یاد نداده که جوراب‌هایش را بشوید...»

عروس و داماد جوان یک شب بعد از جشن ازدواج به جای سفر ماه عسل راهی خانه پدرهایشان شدند تا هر چه زودتر اسم همسر را از شناسنامه پاک کنند، اما بعد از گذشت سه سال همچنان در پیچ و خم پرونده های مختلف گرفتار هستند.

به گزارش ایران، در یکی از روزهای آبان که تهران همزمان با باران پاییزی هوای دلپذیری را تجربه می کرد، ابتدا «شیلا» و سپس «کامبیز» وارد شعبه 276 دادگاه خانواده شدند. برای این زوج جوان نه پاییز و نه بهار شوقی برنمی انگیخت، چرا که در سه سال گذشته تنها دغدغه آنها پرونده سازی علیه یکدیگر بود.

بعد از ورود قاضی «غلامرضا احمدی» به شعبه نگاهی به آنها کرد، سری تکان داد و رو به مرد کرد و گفت:«این بارهمسرتان تقاضای طلاق داده و به دلایلی نیز استناد کرده است. شما چه توضیحی در این باره دارید؟»

مرد جوان از روی صندلی بلند شد و گفت:«این زن اهل زندگی نیست و از فردای عروسی سر ناسازگاری گذاشت. ده جور پرونده علیه من راه انداخته و حالا که نتیجه ای نگرفته دادخواست طلاق داده است...»

زن حرف همسرش را قطع کرد و گفت: «آقای قاضی، یک زن بیشتر از هر چیزی به حمایت و عشق شوهرش نیاز دارد. اما این مرد بدون اجازه مادرش حتی حق آب خوردن ندارد!»

کامبیز جواب داد:«مگر قبل از خواستگاری نمی گفتی دوستت دارم، چه شد که تا خیالت بابت عقد راحت شد شروع به بهانه گیری کردی؟»

شیلا هم به تندی گفت: «تو هم که می گفتی همه کاری برای خوشبختی ات می کنم، چه شد که می خواستی جلوی ادامه تحصیلم را بگیری؟ مگر نمی گفتی که هیچ کسی در دنیا برایت مهم تر از من نیست، پس چرا جرأت نداری به مادرت بگویی دیگر بزرگ شده ای؟ تو حتی بلد نیستی مسواک بزنی.» سپس رو به قاضی کرد و ادامه داد:«آقای قاضی، یک روز هم ندیده ام مسواک بزند. همیشه جوراب هایش بوی بد می دهند و مادرش به او یاد نداده که جوراب هایش را بشوید...»

قاضی از آنها خواست سکوت کنند تا پرونده قطورشان را بازنگری کند. چند لحظه بعد سکوت بر دادگاه حاکم شد و زن و شوهر جوان نیز ناخودآگاه به گذشته نه چندان دورشان برگشتند...

آشنایی کامبیز و شیلا به چهار سال پیش باز می گشت، به شبی که هر کدام از آنها با دوستانشان در یک رستوران جمع شده بودند. آن شب پیشخدمت سفارش غذای دو میز را جا به جا سرو کرد و همین موضوع باعث خنده و شوخی دو گروه شد. در این میان کامبیز متوجه شد که شیلا مدیر گروه است، همه دوستانش از او حرف شنوی دارند و از آنجا که خودش تحصیلکرده رشته مدیریت بود از رفتار و گفتار او خوشش آمد. وقت رفتن به شیلا پیشنهاد دوستی داد، اما دختر جوان پیشنهاد کامبیز را رد کرد و توضیح داد که مصمم است وارد دانشگاه شود. مدتی بعد کامبیز با تلاش زیاد موفق شد شماره شیلا را پیدا کند. این بار شیلا قبول کرد به شرط آنکه به درس و تحصیلش لطمه ای وارد نشود و فقط تماس تلفنی داشته باشند. اما این رابطه به تماس محدود نشد و آنها گاهی در همان رستوران قرار می گذاشتند و از هر دری صحبت می کردند، تا اینکه بتدریج دلباخته هم شدند.

چند ماه مانده به کنکور شیلا خودش را در خانه حبس کرد تا روی کنکور متمرکز شود و در همین مدت کامبیز احساس کرد نمی تواند دوری دختر مورد علاقه اش را تحمل کند. بنابراین یک روز بعد از آزمون سراسری با خانواده اش به خواستگاری رفت. در شب خواستگاری اختلاف سنی عروس و داماد بحث زیادی به وجود آورد، چرا که شیلا فقط 18 سال داشت و کامبیز در مرز 28 سالگی بود.

از سوی دیگر مادر کامبیز اصرار داشت که زوج جوان در آپارتمان مجتمع مسکونی خودشان زندگی کنند و خانواده شیلا روی دوری و دوستی تأکید می کردند. به هر تقدیر دو خانواده درباره مسائل مختلف به توافق رسیدند و خیلی زود مراسم نامزدی و عقد برگزار شد. اما زن و شوهر جوان به مسافرانی می ماندند که تازه سوار کشتی زندگی مشترک شده اند، آنهم در دریایی که آرام به نظر می رسد.

تنها زمانی که شیلا و کامبیز با خوشی کنار هم قرار داشتند، شب عقد بود. از آن پس مشکلات و اختلافات متعدد فاصله آنها را از هم بیشتر و بیشتر کرد. شیلا دختر جوان و کم تجربه ای بود که هنوز در حال و هوای نوجوانی به سر می برد و دغدغه اش دانشگاه و تحصیل و نمره بود. کامبیز هم پسر یکی یکدانه ای بود که هر روز بارها با مادرش تماس می گرفت و همه مسائل خود را با او در میان می گذاشت.

یک روز بعد از جشن عقد شیلا پیشنهاد کرد به مسافرت بروند، اما کامبیز قبول نکرد و گفت به مادرش قول داده تا شام میهمانشان باشند. این موضوع نخستین اختلاف میان عروس و داماد جوان را پیش آورد و هر روز درباره یک موضوع با هم بحث و مجادله می کردند تا جایی که شیلا همسرش را به دریافت مهریه 375 سکه ای تهدید کرد. کامبیز هم موضوع را به مادرش اطلاع داد و بلافاصله شکایت منع از تحصیل به دادگاه ارائه کرد.

شیلا هم دیگر پا به خانه همسر و مادرشوهرش نگذاشت و مهریه اش را از طریق دادگاه مطالبه کرد. آنها در طول سه سال گذشته پرونده های خانوادگی و حقوقی زیادی علیه هم طرح کردند تا آنکه شیلا با یک مشاور خانواده در تاکسی آشنا شد و در جلسات مشاوره شرکت کرد. بعد از آن تصمیم گرفت با کمک گرفتن از یک وکیل دعوی دادخواست طلاق بدهد و راه خودش را در این دریای طوفان زده از کامبیز جدا کند.

حالا قاضی احمدی سرش را از روی پرونده شیلا و کامبیز برداشت. او هم زن و شوهر جوان را به قدر کفایت می شناخت و به برخی از پرونده های آنها رسیدگی کرده بود. خوب می دانست هیچ یک از آنها اهل ادامه زندگی مشترک نیستند و تلاش می کنند از همدیگر انتقام بگیرند. با این حال آنها را به صبر و گذشت دعوت کرد و ادامه داد:«خانم و آقای محترم، شما می توانید تا سال ها این جنگ و جدل را ادامه بدهید.

اما راه و رسم زندگی مشترک این نیست. حتی راه و رسم مناسبی هم برای طلاق نیست.» سپس رو به مرد جوان کرد و گفت:«آیا موافق طلاق دادن همسرتان هستید، با توجه به اینکه قبل از شروع زندگی نیمی از مهریه به او تعلق خواهد گرفت.» کامبیز با سر اشاره کرد که موافق نیست.

قاضی هم در ادامه به زن جوان گفت:«احتمالاً می دانید که حق طلاق در دست زوج است و در مقابل زوجه هم حقوقی مثل مهریه و نفقه و اجرت المثل و نیمی از دارایی و غیره را دارد. بنابراین پیشنهاد می کنم فعلاً پرونده شما باز بماند و پس از مراجعه به مشاوران خانواده اگر دوباره روی تصمیم تان پافشاری کردید، دادخواست را تبدیل به طلاق توافقی کنید.»

شیلا و کامبیز قبول کردند. سپس بلند شدند، راهشان را کشیدند و رفتند. قاضی نفس بلندی کشید و به منشی اش گفت:«کدام فیلم بود که می گفت؛ پایان تلخ از تلخی بی پایان بهتر است؟» و بدون آنکه منتظر جواب بماند پرونده را کناری گذاشت و رویش نوشت:«رسیدگی در وقت مقرر».


ازدواجی که یک شبه فرو ریخت
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
 • ازدواجی که یک شبه فرو ریخت


  شیلا هم به تندی گفت: «تو هم که می‌گفتی همه کاری برای خوشبختی‌ات می‌کنم، چه شد که می‌خواستی جلوی ادامه تحصیلم را بگیری؟ مگر نمی‌گفتی که هیچ کسی در دنیا برایت مهم‌تر از من نیست، پس چرا جرأت نداری به مادرت بگویی دیگر بزرگ شده‌ای؟ تو حتی بلد نیستی مسواک
 • شرط ازدواجی که با خون بسته شد


  ماجرا به اوایل بهمن سال ٩٢ بازمی‌گردد. آن روز مردی با یکی از کلانتری‌های غرب تهران تماس گرفت و از کشف جسد عموی سالخورده‌اش خبر داد. ماموران با ورود به محل حادثه جسد پیرمرد غرق در خون را مشاهده کردند که کف یکی از اتاق‌ها افتاده بود. بررسی‌های اولیه نش
 • شرط ازدواجی که با خون بسته شد


  سلامت نیوز: 2زن و ٣ مرد جوان در یک دورهمی دوستانه این جنایت هولناک را طراحی کرده بودند با دستگیری ٣ مرد جوان پرده از راز جنایت قدیمی برداشته شد. پرونده معمایی که از سال ٩٢ با قتل یک پیرمرد ثروتمند کلید خورد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از شهروند
 • وام ازدواجی که دردی دوا نمی کند


  سلامت نیوز: این روزها موضوع ازدواج و بالارفتن سن جوانان نُقلِ خیلی از جلسات اجتماعی و فرهنگی است و این مهم سبب شده رسانه ها، نهادهای فرهنگی و تشکل‎ها سعی در ترویج و تبلیغ ازدواج آسان داشته باشند تا این موضوع سروسامانی به خود بگیرد. یکی از دلایلی
 • وام ازدواجی که دردی دوا نمی‌کند


  این روزها موضوع ازدواج و بالارفتن سن جوانان نُقلِ خیلی از جلسات اجتماعی و فرهنگی است و این مهم سبب شده رسانه‌ها، نهادهای فرهنگی و تشکل‎ها سعی در ترویج و تبلیغ ازدواج آسان داشته باشند تا این موضوع سروسامانی به خود بگیرد. یکی از دلایلی که به این موضوع
 • ازدواج موفق چه نوع ازدواجی است؟


  قرار نیست زندگی بعد از ازدواج مدینه فاضله باشد که تمام نیازهایتان را برآورده کند و شما را صددرصد خرسند کند.
 • آرزوی ازدواجی که محقق شد


  همسر شهید احمد ظریفیان گفت: تقریبا دو سال و نیم با «احمد» زندگی کردم که طی این سال‌ها به دلیل پیروزی انقلاب، مبارزه با ضد انقلاب کمتر فرصت این پیش آمد که با احمد باشم.
 • ازدواجی که کودکانه های دختران را عقده می کند


  سلامت نیوز: هنوز اشک ها و گریه های روز عقد، روح و روانش را آزار می دهد، 10 سال بیشتر نداشت که، مادری کردن برای عروسک ها و خاله بازی ها جای خود را به خانه داری داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، خاطرات روزهای خواستگاری و عقد به جای اینکه ذوق
 • ازدواجی که کودکانه های دختران را عقده می کند


  هنوز اشک ها و گریه های روز عقد، روح و روانش را آزار می دهد، 10 سال بیشتر نداشت که، مادری کردن برای عروسک ها و خاله بازی ها جای خود را به خانه داری داد.
 • ازدواجی که کودکانه های دختران رابه مسلخ می برد


  هنوز اشک ها و گریه های روز عقد، روح و روانش را آزار می دهد، 10 سال بیشتر نداشت که، مادری کردن برای عروسک ها و خاله بازی ها جای خود را به خانه داری داد.
 • عجیب ترین ازدواجی که تاکنون دیده‌اید!(عکس)


  در میان ازدواج های متفاوتی که در سراسر جهان شاهد آن بوده ایم، اکنون با پدیده ای نو و بسیار عجیب رو به رو هستیم.
 • نامتعارف‌ترین ازدواجی که تاکنون دیده‌اید + عکس


  در میان ازدواج های متفاوتی که در سراسر جهان شاهد آن بوده ایم، اکنون با پدیده ای نو و بسیار عجیب رو به رو هستیم.
 • حلقه ازدواجی که پس از 15 سال به صاحبش بازگشت +تصاویر


  فردی که حلقه ازدواج خود را 15 سال پیش گم کرده بود، بعد از مرگ همسرش آن را دوباره دید.
 • ۱۵ پرسش مهم برای این‌که بدانیم ازدواجی موفق داریم یا خیر؟


  فکر می‌کنید نیمه گمشده‌تان را پیدا کرده‌اید؟ پاسخ دادن به ۱۵ پرسش که در ادامه ذکر شده، به شما کمک می‌کند تا دید بهتری به ازدواج خود داشته باشید و مطمئن شوید که شما برای یکدیگر ساخته شده‌اید و به پای هم پیر خواهید شد، یا نه.
 • ازدواجی که مبنای آن فخرفروشی باشد، دوام ندارد


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد