آسیاتل

بازدید: 30

منفعت تاج در ترسو بودن است؟

منبع : فرارو کد خبر: 1441980
ساعتی بعد از خبر ابقای تاج در پستش اما، اوسیانو کروز، دستیار کارلوس کی روش، برای چندمین بار، مهدی تاج و اقتدارش در فدراسیون فوتبال را زیر سوال برد؛ اوسیانو همان طور که جملات زشتی بر زبان داشت به خبرنگاری در میکسدزون تاخت و او را تا آستانه کتک زدن پیش برد. بدتر آنکه اوسیانو ول کن ماجرا نبود و بعد از راه افتادن اتوبوس تیم ملی، دوباره اتوبوس را نگه داشت تا برگردد و به خدمت خبرنگار خاطی برسد
فرارو- مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال، رییس ماند؛ با استناد به بند «۶۰» که او را دوباره روی صندلی اش نشاند؛ البته بند «۶۰» که برای جانبازانی است که یکبار بازنشسته شده اند و می توانند دوباره حکم بازگشت به کار بگیرند، بندی برای «رهایی» از یک معضل بزرگ؛ معضلی به نام تعلیق و تحریم فوتبال ایران.
 
مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که می دانستند اخراج تاج، برای فوتبال ایران هزینه زیادی دارد ریسک نکردند تا ضربه ای که ۱۲ سال پیش به فوتبال ایران خورد (تعلیق کلیه فعالیت های فوتبال) این بار گریبان این دولت را نگیرد. مهدی تاج هم البته به خوبی راه «لابی کردن» برای بقا در پستش را فراگرفت.
 
او جانی اینفانتینو را با جت شخصی اش از چین به تهران کشاند تا بیاید و در حاشیه فینال لیگ قهرمانان آسیا «کد» بدهد که اگر دست به چارت مدیریتی فدراسیون فوتبال زده شود، تعلیق در انتظار فوتبال ایران است. تاج به هرحال به هدفی که در سر داشت رسید: چه با استناد به مواد قانونی و چه با لابی های ریزودرشت.

ساعتی بعد از خبر ابقای او در پستش اما، اوسیانو کروز، دستیار کارلوس کی روش، برای چندمین بار، مهدی تاج و اقتدارش در فدراسیون فوتبال را زیر سوال برد؛ اوسیانو همان طور که جملات زشتی بر زبان داشت به خبرنگاری در میکسدزون تاخت و او را تا آستانه کتک زدن پیش برد. بدتر آنکه اوسیانو ول کن ماجرا نبود و بعد از راه افتادن اتوبوس تیم ملی، دوباره اتوبوس را نگه داشت تا برگردد و به خدمت خبرنگار خاطی برسد!
 
جرم خبرنگار؟
مهدی تاج کمی بعد از برملا شدن فاجعه ای که دستیار کی روش در ورزشگاه آزادی رقم زد با گفتن یک جمله بسیار کوتاه به مرور این اتفاق پرداخت: «به این موضوع رسیدگی می شود».
 
رسیدگی کردن های مهدی تاج بیشتر شبیه به خزیدن در غاری برای فراری از هیاهویی است که آرامش را از آدمی می گیرد؛ خزیدن در غار تنهایی! او به خوبی می داند رسیدگی کردن به اموری که یک پایش کارلوس کی روش و دستیارانش باشد، یعنی شکست خوردن؛ یعنی بالابردن پرچم سفید پیش از شروع جنگ.
 
مهدی تاج ترسی از اینکه ترسو جلوه بدهد ندارد؛ او که بعد از روی کارآمدنش در فدراسیون فوتبال به جای پرداختن به مسائل مختلف، سعی کرده روزه سکوت در پیش بگیرداز کنار بسیاری از حواشی به وجود امده به همین سادگی گذشته است. نمونه هایش زیاد است: همین اوسیانو که به تازگی به خبرنگاری تاخته، چندی پیش یقه خطیر که آن زمان عضوی از فدراسیون فوتبال بود را چسبید و با او تا مرز کتک کاری پیش رفت؛ آن زمان خطیر یکی از نمایندگان فیفا را برده بود تا از یک ساختمان دیدار کند، ولی کروز به آن ها اجازه نداد هیچ، یقه نماینده ایرانی راهم گرفت. واکنش فدراسیون مهدی تاج به این روند، اما جالب بود: خطیر از سمتش اخراج شد.

داستان های کی روش و رفتار های نامتعارفش هم که یکی دو تا نیست؛ در هیچ کدام از اتفاقاتی که رخ داده مهدی تاج نه اظهار نظری کرده و نه واکنشی نشان داده است. او در بدترین حالت ممکن به گفتن این جمله که «رسیدگی می شود» بسنده کرده وبه قائله پایان داده است.
 
ترس تاج از برخورد با مسائل اینچنینی البته با سیاست خاصی هم همراه است؛ رییس فدراسیون فوتبال که صندلی اش را مهمتر از برخورد با این و آن می داند، سعی کرده به جای حل و فصل کردن امور، به سکوت پناه ببرد تا هر اتفاقی که رخ می دهد مشمول گذر زمان شود و به دست فراموشی سپرده شود.

در واقع تاج، از ترسو بودنش بیشترین نفع را برده؛ نه کاری بر خلاف میل کی روش انجام داده و نه با پرداختن به چگونگی رسیدگی، فضای رسانه ای را ملتهب کرده است. مثلا در همین مورد اخیر، او به خوبی می داند بازی با ترینیدادوتوباگو آخرین بازی تیم ملی در تهران بود؛ قریب به دو ماه دیگر هم که جام ملت ها شروع می شود و بعد از آنهم که کی روش به گواه بسیاری، رفتنی است.
 
تاج دراین برهه نه شهامت برکنار کردن مربی ای را دارد و نه منفعتی در درگیر شدن با کارلوس کی روش می بیند. پس «رسیدگی می شود» های تاج، بیشتر شبیه آبنبات هایی است که به طفلی داده می شود تا درد را فراموش کند.

 • منفعت تاج در ترسو بودن است؟


  ساعتی بعد از خبر ابقای تاج در پستش اما، اوسیانو کروز، دستیار کارلوس کی روش، برای چندمین بار، مهدی تاج و اقتدارش در فدراسیون فوتبال را زیر سوال برد؛ اوسیانو همان طور که جملات زشتی بر زبان داشت به خبرنگاری در میکسدزون تاخت و او را تا آستانه کتک زدن پیش
 • ترسو بودن نوزاد، راه مقابله


  محیط خانه را آرام نگه دارید. زمان کافی را با وی بگذرانید. وابستگی او را اندک اندک از بین ببرید. اما در نظر داشته باشید که معمولا این سنین بچه ها اوج وابستگی را دارند.
 • ترسو بودن نوزاد، طبیعی است؟


  بهتر است در این سن، زمانیکه می خواهید از او دور شوید، با او صحبت کنید و بگویید که به زودی بر می گردید. حرفهای شما به او احساس امنیت می دهد.
 • ترسو بودن نوزاد، درمان دارد؟


  دختر 5 ماه دارم خیلی گریه می کنه و یک موقعی می ترسه. میخوام از ترس بیفته راهنمایی کنید.
 • علت ترسو بودن بچه ها، چگونه درمان میشه؟


  اولین توصیه تهیه کتاب روانشناسی رشد حمزه گنجی و کتاب فرزند پروری موفق، از انتشارات رشد هست...
 • علت ترسو بودن کودکان، مادران مضطرب / صدای دکتر


  مادر باید مراقب کارهای فرزند خود باشد و آن را زیر نظر داشته باشد ولی اگر این رفتار زیاد باشد باعث می شود که روی فرزند تاثیر بد بگذارد.
 • لزوم توقف قراردادهای‌ بدون منفعت فرودگاه امام/ قراردادهای‌ منفعت‌طلبانه قبلی اصلاح می‌شود؟


  پس از انتقاد عضو کمیته تحقیق‌ و تفحص شرکت فرودگاه‌ها از انعقاد قراردادی منفعت‌طلبانه در بخش CIP فرودگاه امام، رئیس هیأت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن تأیید وجود قراردادهای زیان‌ده، بر اصلاح این قراردادها اذعان کرد.
 • با کودک ترسو چه کنم؟


  پسرم از دکتر که بخواهد معاینه اش بکند، می ترسد.
 • «ترسو» به زودی منتشر می شود


  رفیع افتخار اظهار داشت: کتاب طنزم با عنوان «ترسو» به زودی به بازار کتاب می آید.
 • علت ترس در کودک، مادر ترسو است؟


  ترس واکنش هیجانی است که هنگام احساس خطر در کودک به وجود می آید و او را به عقب نشینی و فرار از موقعیت ترس آور وا می دارد.
 • پسرم ترسو است، چکار کنم؟


  علاوه بر اینکه گاها کودکانی که باهوش هستند، نسبت به چیزهای جدید واکنش نشان می دهند و احساس ترس می کنند.
 • خواب بی کیفیت فرد را ترسو می کند


  نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که خواب بی کیفیت موجب افزایش ترس می شود و در نظامیان هم می تواند خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را افزایش دهد.
 • پسرم ترسو است، چه کنیم؟


  احساس کودک را درک کنید و به او امنیت بدهید.
 • کودک ترسو و خجالتی، علت چیه؟


  شما مشکلتان با کتاب خواندن حل نمی‌شود، همان طور که خودتان گفتید در صبر کردن مشکل دارید و هیجانات شما درگیر است...
 • گوارديولا، آدمي بزدل و ترسو است!


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند