آسیاتل

بازدید: 36

آیت‌الله نوری همدانی: برای حجاب چاره‌ای نشود کشور مانند دوران طاغوت خواهد شد

منبع : فرارو کد خبر: 1441506
آیت الله نوری گفت:چندین سال است که می‌گوییم و حتی در مجلس هم مطرح شده است که گرفتن پول از مردم توسط بانک ها به عنوان دیرکرد، رباخواری و حرام است.

آیت الله نوری همدانی در تشریح اهمیت امانت داری مسئولان، اظهار کرد: حکومت امانتی است که از طرف مردم به مسئولان تفویض شده است و خیانت در امانت در واقع خیانت در حق مردم است.

به گزارش ایسنا، آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، با تشبیه جامعه به بدن یک انسان، عنوان کرد: همانگونه که بدن از میلیون ها واحد حیاتی تشکیل شده که اختلال در هر یک منجر به بیماری در کلیت بدن انسان می شود، جامعه نیز در صورتی سالم و کامل است که در همه ی ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اش سالم باشد و نقصانی نداشته باشد.

وی با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن و پایبندی به آرمان ها و شاخصه های انقلاب، تصریح کرد: اسرائیل به تعبیر امام(ره) یک غده ی سرطانی است که پایگاه استعمار است و تا از بین نرود، منطقه روی آسایش نخواهد دید.

آیت الله نوری همدانی افزود: همایش عظیم اربعین رویداد قابل تحسینی است و مدیریت آن نیز دشوار و قابل تقدیر است اما بیایید یک همایشی هم علیه صهیونیسم و آمریکا داشته باشید.

وی با اشاره به اینکه در اسلام دو مرحله قانون گذاری و اجرا وجود دارد، بیان کرد: آنچه اهمیت دارد عمل کردن و اجراست و الا روی کاغذ نوشتن و در صدا و سیما گفتن که مهم نیست.

وی در نقد عملکرد صدا و سیما افزود: تازه همین گفتن در صدا و سیما هم وقتی همه جانبه نباشد بی ارزش است. ما با آمریکا و استکبار جنگ داشته و داریم ولی اینکه صرفا در صداو سیما همین بعد از آرمان و شاخصه ی انقلاب برجسته شود و از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم سخنی نباشد چه ارزشی دارد؟

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه در برنامه و نگاه اسلام، چنین جامعیتی وجود دارد، افزود: خداوند در قرآن وعده داده است که اگر در جامعه عده ای خود را مجهز و آماده کنند تا امربه معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا کنند، آن جامعه به رستگاری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اهمیت "امانت دار بودن مسئولان" از منظر پیامبر(ص) اذعان کرد: از منظر پیامبر اسلام(ص) امانت داری و راست گویی از تعدد نماز و روزه و حج مهم تر است.

وی ضمن توصیه ی اکید به مطالعه ی نهج البلاغه، افزود: وقتی امام علی(ع) در نامه ی پنجم این کتاب، اشعث بن قیس را به فرمانداری آذربایجان برمی گزیند به او می گوید:«وظیفه ی تو امرار معاش و ارتزاق نیست بلکه در گردن تو امانتی است و صاحب امانت مردمند».

آیت الله نوری همدانی در تشریح اهمیت امانت داری مسئولان، اظهار کرد: حکومت امانتی است که از طرف مردم به مسئولان تفویض شده است و خیانت در امانت در واقع خیانت در حق مردم است.

وی به بیان مشکلات معیشتی مردم پرداخت و گفت: شکی نیست که مردم در تنگنای گرانی و نبود کار دچار مشکلات شدید معیشتی هستند. این وضعیت ناشی از فساد است و برای مبارزه با این فساد نیز باید سراغ ریشه ها برویم.

این عالم شیعی به ذکر یکی دیگر از فساد های مهم و قابل توجه دیده بان شفافیت و عدالت پرداخت و گفت: حجاب یکی از ارزش های مهم اسلام است که جزو آرمان ها و شاخصه های انقلاب نیز هست و اگر برای آن چاره ای نشود کشور مانند دوران طاغوت خواهد شد که بایسته است این مهم از خود دولت شروع شود و از کارمندان دولتی خواسته شود تا در محیط کار حجاب را رعایت کنند.

آیت الله نوری گفت:چندین سال است که می گوییم و حتی در مجلس هم مطرح شده است که گرفتن پول از مردم توسط بانک ها به عنوان دیرکرد، رباخواری و حرام است.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا