بازدید: 60

جزئیات جدید از حمله موشکی به اتاق جلسات تروریست‌ها

منبع : فرارو کد خبر: 1441178
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: امروز ما سبدی از پیشرفت‌های موشکی را داریم. این موشک‌ها ما در سه سطح کوتاه، میان و بلند برد با انواع سوخت جامد و مایع در انواع بالستیک، زمین به زمین و... در مقیاس انبوه وجود دارند و این‌ها حاصل ایستادگی جوانان انقلاب است و باعث شده امروز به یک قدرت تبدیل شویم.
جزئیات جدید از حمله موشکی به اتاق جلسات تروریست ها
 
فرمانده هوافضای سپاه گفت: ما امروز به جای فرستادن جنگنده به محل عملیات، تنها با شلیک موشک، از فاصله ۷۰۰ کیلومتری اتاق جلسات فرماندهان دشمنان را با دقت هدف می گیریم.

به گزارش فارس، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در کنگره ۳۰۰۰ شهید استان قزوین، ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا گفت: بدون شک امروز یکی از مهم ترین اقداماتی که می تواند روحیه معنوی جامعه را احیا کند برگزاری همچنین مراسم هایی است و حدود ۳۰۰ هزار شهید سرمایه بزرگی در این مسیر است.

وی افزود: میزبان اصلی این کنگره دانشجویان و اساتید عزیز هستند و مهم ترین مسئله در این جلسه تبیین وظیفه هریک از نخبگان است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ما در آستانه ۴۰ مین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم. در چهار دهه گذشته دشمنی ها همچنان ادامه داشته، ولی با یک نگاه گذرا متوجه می شویم در دهه اول انقلاب ملت بیشترین فشار های ممکن را تحمل کردند، به این دلیل که انقلاب یک نهال کوچک و آسیب پذیر بودن اتفاقاً دشمن در اوج قدرت بود. ما در این دوره ده ساله که جنگ تحمیلی را نیز گذراندیم حدود دویست هزار شهید ملت تقدیم انقلاب کرد. در واقع به ازای هر سال بیست هزار شهید دادیم، اما امروز به این شکل نیست. ایشان در ادامه خاطرنشان کردند در آن سال ها هسته اول مقاومت که از جوانان آن زمان تشکیل شده بود رسالت خود را به نحو احسن انجام دادند. آن ها تدابیر و خواسته های حضرت امام خمینی را عمل و پشت سر ایشان ایستادند و فشار های شدید را تحمل کردند.

سردار حاجی زاده در ادامه خاطرنشان کرد: عده ای از همان نسل اول انقلاب در پایان جنگ تحمیلی نیز راه خود را ادامه دادند، شهید تهرانی مقدم از آن دانشمندانی بود که ایستادگی کرد و محدودیت های نظامی را مرتفع کردند و امروز الحمدالله به خودکفایی رسیده ایم.

سردار حاجی زاده در ادامه افزود: حال پس عبور نسل اول انقلاب از موانع، امروز نوبت نسل های بعدی انقلاب است که از موانع عمده ای از جنس عملیات روانی عبور کنند.

وی با تأکید بر قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حوزه های نظامی قدرت اول نظامی منطقه و در برخی حوزه ها نیز جزو کشور های برتر دنیا هستیم که دیگران بافاصله زیادی بعد از ما قرار دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: امروز ما سبدی از پیشرفت های موشکی را داریم. این موشک ها ما در سه سطح کوتاه، میان و بلند برد با انواع سوخت جامد و مایع در انواع بالستیک، زمین به زمین و... در مقیاس انبوه وجود دارند و این ها حاصل ایستادگی جوانان انقلاب است و باعث شده امروز به یک قدرت تبدیل شویم.

فرمانده هوافضای سپاه گفت: در حوزه پهپاد با فاصله بسیار زیادی از قدرت های طراز اول دنیا پیشرفته تر هستیم. در حوزه پهپاد های بمب افکن که توانایی بمباران اهداف و بازگشت به مبدأ را دارند درواقع یک ایده ایرانی بوده که امروز به وفور در یگان های کشور وجود دارند.

وی در ادامه با ذکر سایر توانمندی های هوافضای سپاه اظهار داشت: امروز در زمینه رادار نیز بسیار پیشرفت داشته ایم، محصولات نظامی ما در بازار های جهان باقیمت گا ها تا یک سوم قیمت های جهانی باکیفیت بالا قابل رقابت است، اما همان طور که در زمان جنگ کشور ما اجازه واردات سلاح را نداشت امروز نیز در مورد صادرات نیز به همین شکل است.

حاجی زاده با اشاره به رزمایش اخیر مشترک سپاه و ارتش گفت: به فرمانده کل قوا گزارش دادیم همه رادار ها و سامانه های کنترل فرماندهی و همه سامانه های موشکی ایرانی بوده و همه اهداف موردنظر با سامانه های داخلی مورد هدف قرار گرفته است.

وی با اشاره به کمبود های بخش صنعت و خودروسازی افزود دلیل این مشکلات وابستگی است که در حوزه نظامی به این شکل نیست. وی در ادامه گفت: عربستان که فتنه گر منطقه است با صرف میلیارد ها دلار بعد از آمریکا و چین سومین بودجه نظامی جهان را دارد. حال آیا این برای سعودی ها قدرت ایجاد کرده است؟ آیا آمریکا به سعودی ها نگفت اگر از شما حمایت نکنیم ایران در عرض سه هفته شما را شکست می دهند؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر ایستادگی در برابر ناملایمات گفت: اگر قرار بود طهرانی مقدم ها با ناملایمات کنار می کشیدند هزاران بار باید این اتفاق می افتاد. ایشان افزود در فرماندهی کل قوا انتصابات طوری است که افراد یکدیگر را تخریب نمی کنند و روح اخلاق حاکم است.

وی با تأکید بر حمایت از دولت افزود: اگر بخواهیم در همه حوزه ها دشمن را شکست دهیم همت جمعی را می طلبد و لذا می بایست در حوزه های اقتصادی نیز با حمایت از دولت از موانع عبور کنیم.

سردار حاجی زاده با مقایسه دوران جنگ تحمیلی ابراز داشت: آن روز ها خرازی ها، باکری ها، زین الدین ها فرمانده و پیش قدم بودند و امروز نیز تصمیم گیرندگان اقتصادی کشور با همین روحیه مشکلات را حل کنند و در مسیر عبور از موانع مسئولان نیز می بایست با مردم همگام باشند.

وی با تأکید بر دروغ گویی آمریکایی ها در همه زمینه ها گفت: ما امروز در مقابل چشمان آن ها و متحدانش عملیات انجام می دهیم. بجای فرستادن جنگنده به محل عملیات، تنها با شلیک موشک، از فاصله ۷۰۰ کیلومتری اتاق جلسات فرماندهان دفاعش را با دقت هدف می گیریم، اما بازهم دشمنان با وقاحت ایجاد تردید می کنند.

در عملیات دیگری در قلعه محل حضور تروریست های دموکرات، دو اتاق محل جلسه آن ها را هدف می گیریم که در آن جلسه نمایندگان سعودی و رژیم صهیونیستی نیز حضور داشتند که به درک واصل شدند. همه این ها اشراف کامل اطلاعاتی و اوج قدرت و توانمندی نظامی ما را نشان می دهد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ابتدای این مراسم از برگزارکنندگان کنگره سه هزار شهید استان قزوین تشکر و قدردانی کرد.

جزئیات جدید از حمله موشکی به اتاق جلسات تروریست‌ها
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش