بازدید: 63

سکه و دلا‌ر در مسیر نزولی

منبع : فرارو کد خبر: 1440844
روز گذشته، دلار از مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان پایین رفت و سکه تمام بهار آزادی سومین افت ۶ رقمی در هفته اخیر را به ثبت رساند. روز سه‌شنبه، سکه ۱۶۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، ادامه کاهش بهای دلار، نزول بهای اونس طلا در بازار‌های جهانی و ورود بخشی از سکه‌های پیش‌فروش به بازار از جمله متغیر‌هایی بودند که در سقوط فلز گرانبهای داخلی اثر داشتند. دلار نیز در هفته اخیر تحت‌تاثیر افزایش عرضه و کاهش تقاضای احتیاطی روز‌های نزولی را پشت‌سر گذاشته است.
در چهارمین روز هفته، سکه یک بار دیگر کاهشی ۶ رقمی را طی یک روز تجربه کرد. حادثه ای که ۳ بار در هفته جاری رخ داده است. روز گذشته سکه ۱۶۰ هزار تومان کاهش قیمت را به ثبت رساند و به ۴ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسید. سکه در روز های شنبه و یکشنبه نیز ۱۰۰ و ۱۶۰ هزار تومان کاهش قیمت را ثبت کرده بود.
 
به گزارش دنیای اقتصاد، روز دوشنبه این فلز گرانبها تن ها ۲۰ هزار تومان افت کرد، ولی روز سه شنبه بار دیگر کاهش قیمت سکه شتاب گرفت. به گفته فعالان، روز دوشنبه سکه بازان تصور می کردند که دلار به کف قیمتی رسیده است، در نتیجه کمی در برابر افت زیاد قیمت مقاومت کردند، اما با ادامه افت دلار در روز گذشته سکه بازان نیز از بازار عقب نشستند.
 
در این میان، برخی معامله گران باور داشتند نزول بهای اونس در بازار های جهانی نیز در شدت گرفتن کاهش بهای سکه موثر بوده است. ساعت ۳ بعدازظهر دیروز بهای اونس در بازار های جهانی زیر مرز هزار و ۲۰۰ دلار قرار گرفته بود. همچنین ادامه تحویل سکه های پیش فروش یکی دیگر از عواملی است که از نظر فعالان در نزول قیمت سکه اثرگذار شده است. برخی از معامله گران باور داشتند، ارزش بازاری سکه هفته گذشته کمی از ارزش ذاتی فاصله گرفت و همین موضوع موجب شده بود که پس از فعال شدن سیگنال های کاهشی، قیمت این فلز گرانبها افتی بیش از انتظار معامله گران را در هفته جاری تجربه کند.
 
در شرایط فعلی آنچه بیشتر در میان معامله گران پیرامون آن بحث می شود، مربوط به کف قیمت سکه است. گروهی باور دارند، سکه ممکن است حتی به زیر مرز ۴ میلیونی سقوط کند، حال آنکه بخش دیگری از توقف روند کاهشی در مرز یاد شده سخن می گویند. البته هر دو گروه اعتقاد دارند، جهت آینده قیمت سکه از علامت بازار ارز تعیین خواهد شد.

در روز سقوط سکه، دلار نیز به مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و ساعت ۴ بعدازظهر با قیمت ۱۳ هزار و۴۵۰ تومان معامله شد. این قیمت ۳۰۰ تومان کمتر از روز دوشنبه بود. به گفته فعالان، عرضه ارز در بازار یکی از مهم ترین عواملی است که موجب شده قیمت در مسیر کاهشی قرار بگیرد. روز گذشته ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق و هرات افغانستان نیز کاهشی شده بود.

گروهی از فعالان باور دارند، کاهش فعلی دلار مقطعی خواهد بود و در روز های آتی قیمت به جاده افزایشی بازخواهد گشت. این عده بیشتر بر اثرات تحریم ها بر درآمد های ارزی تاکید می کنند و ازسوی دیگر باور دارند، سیگنالی از گشایش های سیاسی به بازار مخابره نشده است که جهت انتظارات را به صورت بنیادی تحت تاثیر قرار دهد. به باور این دسته، بازارساز قصد دارد با کاهشی کردن قیمت ها و نوسان محدود از یکسو افراد عادی را از بازار دور نگه دارد و از سوی دیگر، آن ها را تشویق کند که ارز های دپو شده خود را در بازار عرضه کنند.
 
در این میان، گروه دیگری باور دارند، قیمت دلار در ماه های گذشته اثر تحریم ها را پیش خور کرده است و مردم عادی و سرمایه گذارانی که به بازار ارز توجه می کنند، ریال چندانی ندارند که اقدام به خرید دلار کنند. آن ها در ماه های قبل از نظر این دسته دلار خود را تهیه کرده اند. اگر تئوری این دسته درست باشد، دلار در ماه های آتی کشش برگشت به سقف های پیشین را نخواهد داشت. بسیاری از معامله گران باور دارند شرایط بازار ارز و پیش بینی آینده قیمت های آن بسیار پیچیده شده است. همین پیچیدگی موجب می شود که سطح احتیاط در بازار بیش از گذشته بالا برود.
 
دستگیری ۱۳۰ دلال ارز
یکی از عواملی که جو هیجان را در بازار ارز طی ۵۰ روز اخیر کاهش داد، دستگیری معامله گران و دلالان ارزی بود. در ادامه برخورد های انتظامی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام دستگیری ۱۳۰ نفر از دلالان ارز طی چهار روز اخیر گفت: خرید و فروش ارز در خیابان ها و چهارراه ها جرم است و پلیس به شدت با متخلفان برخورد می کند. سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای هجدهمین طرح رعد در این باره اظهار کرد: طی چند روز اخیر در چهار مرحله ۱۳۰ نفر از دلالان ارز را دستگیر کردیم و تقریبا همگی به زندان اعزام شدند.
 
وی تاکید کرد: بانک مرکزی بنر هایی را در نقاطی از تهران از جمله بازار، چهارراه استانبول و منوچهری نصب و در آن تاکید کرد که هرگونه خرید و فروش ارز در خیابان ها ممنوع است. باز هم اعلام می کنیم که خرید و فروش ارز در خیابان ها و چهارراه ها جرم است و پلیس به شدت با متخلفان برخورد می کند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه دستگیری های اخیر در حوزه ارز تثبیت خوبی برای بازار ارز ایجاد کرده است، گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی توسط پلیس در کنار دستگاه قضا با شدت دنبال می شود. وی تاکید کرد: پلیس از صرافی های مجاز با تمام قدرت حمایت می کند و خرید و فروش ارز در صرافی های مجاز و بانک ها قابل قبول است. در غیر این صورت برخورد می کنیم. فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین گفت: یک باند جاعلان اسکناس و سکه اخیرا دستگیر شدند. در این میان، عده دیگری از معامله گران باور دارند، دستگیری ها در شرایط کمبود تقاضا اثر کاهشی دارد، ولی در صورتی که تقاضا رشد کند، این دستگیری ها در بازار ارز اثر معکوس خواهد داشت.

سکه و دلا‌ر در مسیر نزولی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • دلا‌ر و سکه در مسیر نزولی


  در اولین روز هفته، دلار و سکه در گرداب نزول قیمت‌ها گرفتار شدند تا سطح‌های حمایتی مهمی در هر دو بازار شکسته شود. روز شنبه شاخص ارزی در مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی حمایت نشد و در ادامه روز به زیر محدوده ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی رفت. به گفته فعالان، راه‌انداز
 • سکه و دلا‌ر در مسیر نزولی


  روز گذشته، دلار از مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان پایین رفت و سکه تمام بهار آزادی سومین افت ۶ رقمی در هفته اخیر را به ثبت رساند. روز سه‌شنبه، سکه ۱۶۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، ادامه کاهش ب
 • دلار و سکه همچنان در مسیر نزولی


  در بازار امروز نیز روند نزولی دلار ادامه پیدا کرده است و به قیمت ۴۵۲۰ تومان رسیده است.
 • دلار و سکه همچنان در مسیر نزولی


  در بازار امروز - پنجشنبه - روند کاهشی قیمت دلار و سکه در روزهای اخیر ادامه پیدا کرده است.
 • دلار و سکه همچنان در مسیر نزولی


  در بازار امروز - پنجشنبه - روند کاهشی قیمت دلار و سکه در روزهای اخیر ادامه پیدا کرده است.
 • قیمت دلار در مسیر نزولی است؟


  پس از عصیان چندروزه، متغیرهای ارزی در روزهای پایانی هفته گذشته در مسیر نزولی قرار گرفتند. دلار که روز چهارشنبه ۱۰۷ تومان از ارزش خود را از دست داده بود، روز پنج‌شنبه نیز ۷۸ تومان افت را تجربه کرد و تا نزدیکی مرز ۴ هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت. همسو با
 • نرخ دلار در مسیر نزولی +نمودار


  کمترین نرخ دلار در بازار آزاد در یک ماه اخیر مربوط به روز ۲۳ خردادماه با رقم ۳ هزار و ۷۲۷ تومان بوده است.
 • تردید دلار در مسیر نزولی


  يكي از روش‌هاي پيش‌بيني قيمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر اين اساس در این صفحه روندهاي قيمتي بازارهای مهم ایران و جهان به نمايش گذاشته شده‌اند.
 • دلار ۴۵۲۰ تومان / سکه در مسیر نزولی


 • «تسه»ها در مسیر نزولی بازار اوراق مسکن


  دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند94 (تسه9412) با افت 8/ 0 درصدی مواجه شدند.
 • استعداد پرسپولیسی همچنان در مسیر نزولی


 • مسیر نزولی بازار سهام در هفته‌های گذشته


  مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بیمه کوثر گفت: بازار طی هفته‌های اخیر مسیر نزولی ملموسی را طی کرد و بسیاری از شرکت‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افت قیمت را به ثبت رساندند.
 • استعلام پیامکی مسیر صعودی چک برگشتی را نزولی می‌کند


  نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعلام کرد: استعلام پیامکی مسیر صعودی چک برگشتی را نزولی می کند.
 • نرخ ارز در مسیر نزولی؛ مکمل بسته ضدالتهاب چیست؟


  پس از عصیان چندروزه، متغیرهای ارزی در روزهای پایانی هفته گذشته در مسیر نزولی قرار گرفتند؛ دلار که روز چهارشنبه ۱۰۷ تومان از ارزش خود را از دست داده بود، روز پنج‌شنبه نیز ۷۸ تومان افت را تجربه کرد و تا نزدیکی مرز ۴ هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت. همسو با
 • نرخ دلار در مسیر نزولی/ کاهش نوسان در اواسط ماه + نمودار


  کمترین نرخ دلار در بازار آزاد در یک ماه اخیر مربوط به روز ۲۳ خردادماه با رقم ۳ هزار و ۷۲۷ تومان بوده است.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!