آسیاتل

بازدید: 27

دموکرات‌ها کرسی سنای آریزونا را از آن خود کردند

پس از گذشت یک هفته از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، جمهوری‌خواهان در ایالت آریزونا کرسی خود را در سنای ایالات متحده از دست دادند.

به گزارش بولتن نیوز، با گذشت حدود یک هفته از آغاز انتخابات کنگره آمریکا رقابت تنگاتنگ بر سر کرسی ایالت آریزونا در سنای این کشور با پیروزی دموکرات ها به پایان رسید. در جریان این کارزار انتخاباتی «کرستن سینما»، نامزد حزب دموکرات با کسب ۴۹.۶ درصد در مقابل ۴۷.۹ درصد آرا، بر رقیب جمهوری خواه خود، «مارتا مک سالی» غلبه کرد.

مک سالی شکست خود را پذیرفت و در توییتر به رقیب خود تبریک گفت. کرستن سینما هم در همین شبکه اجتماعی از رأی دهندگان و حمایت آنها سپاسگزاری کرد.

سینما نخستین زنی از ایالت آریزونای آمریکاست که به سنای ایالات متحده راه می یابد. این دموکرات ۴۲ ساله پیش تر فعال و مددکار اجتماعی بوده و ورود خود به عرضه سیاست را با فعالیت در میان سبزهای فینیکس در مرکز ایالت آریزونا آغاز کرده است.

کرسی سنای آریزونا تاکنون در دست محافظه کاران بود. جف فلیک، سناتور آریزونا و یکی از جدی ترین منتقدان جمهوری خواه دونالد ترامپ پیش تر تصمیم گرفته بود که دیگر نامزد این مقام نشود. دموکرات ها برای آخرین بار در سال ۱۹۸۸ میلادی توانسته بودند پیروز انتخابات سنا در آریزونا شوند.

به گزارش پایگاه اینترنتی هیل، فلیک در صفحه توییتر خود پیروزی سینما را تبریک گفت و نوشت: نمایندگی آریزونا در سنا افتخار بزرگی بوده است. شما عالی خواهید بود.

شهروندان آمریکا سه شنبه گذشته برای انتخابات میان دوره ای کنگره این کشور پای صندوق های رأی رفتند. در جریان این انتخابات تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی سنای آمریکا به رأی گیری گذاشته شد.

شمارش آرا در برخی ایالت ها به خاطر آرای بسیار نزدیک نامزدهای انتخاباتی به هم، به طول انجامید. نتیجه انتخابات در دو ایالت هنوز نامشخص است.

روز ۲۷ نوامبر قرار است دور دوم انتخابات در می سی سی پی نتیجه رقابت در این ایالت را مشخص کند. در فلوریدا، ریک اسکات جمهوری خواه و بیل نلسون دموکرات با یکدیگر رقابت می کنند و منتظر نتایج بازشماری آرا هستند.

در جریان انتخابات میان دوره ای هفته گذشته، حزب دمکورات اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا را تصاحب کرد. جمهوری خواهان اما در مقابل توانستند اکثریت خود در سنای این کشور را حفظ کنند. آنها به رغم شکست در آریزونا کماکان ۵۱ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی سنا را در اختیار دارند. به همین دلیل، حتی اگر رقابت در دیگر ایالت ها نیز به نفع دموکرات ها پایان یابد، باز هم در وضعیت جمهوری خواهان در این مجلس تأثیری تعیین کننده نخواهد داشت. چنین حالتی اما نشان خواهد داد که جمهوری خواهان که در آرزوی کسب کرسی های بیشتر بودند، تنها با تلاش بسیار موفق به حفظ اکثریتی شکننده شده اند.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند