آسیاتل

بازدید: 29

روسیه جانشین دی میستورا را به مسکو دعوت کرد

نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه خبر داد که این کشور «گیر پدرسن» جانشین استفان دی میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل000

به گزارش بولتن نیوز، «میخائیل بوگدانوف» امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد که مسکو امیدوار است این جایگزینی و تبادل اطلاعات و الزامات کاری بین نمایندگان پیشین و کنونی سازمان ملل در امور سوریه هر چه سریعتر صورت گیرد.
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه یادآوری کرد که پدرسن تا یک ماه دیگر نماینده سازمان ملل خواهد شد اما دعوت روسیه از او مشروط به استقرار و انتصاب نهایی در سمت نماینده ویژه سازمان ملل نیست.
گفتنی است، دبیرکل سازمان ملل متحد روز نهم آبان ماه «گیر پدرسن» دیپلمات نروژی را به عنوان فرستاده ویژه جدید این سازمان در سوریه معرفی کرد.
خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت این سازمان که به رویت این خبرگزاری رسیده، نماینده جدید سازمان در سوریه را معرفی کرد.
براساس این گزارش، «گیر پدرسن» که در حال حاضر سفیر نروژ در چین است به عنوان نماینده جدید سازمان ملل متحد در امور سوریه جایگزین استفان دی میستورا می شود.
رویترز به نقل از چند دیپلمات که نامشان را فاش نکرد، خبر داد که پنج عضو دائم شورای امنیت – آمریکا، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه – به صورت غیررسمی موافقت خود را با این انتصاب اعلام کرده اند.
روسیه یکی از طرف ها و بازیگران اصلی روند حل مناقشه سوریه است و به همراه ایران و ترکیه گروه کشورهای ضامن صلح آستانه را تشکیل می دهد که برای حل مسائل سوریه از راه های سیاسی تلاش می کنند.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا