آسیاتل

بازدید: 18

پارلمان افغانستان: آمریکا مانعی بزرگ در برابر صلح است

شماری از اعضای پارلمان افغانستان تصریح کردند که آمریکا مانع بزرگی در برابر برقراری صلح در افغانستان محسوب می‌شود بنابر این باید این کشور را ترک کند.

به گزارش بولتن نیوز، در حالی که آمریکا برای ادامه حضورش در افغانستان تلاش می کند اما ظاهرا حتی پارلمان افغانستان نیز با گروه طالبان هم نظر است.

اخیرا اعضای دفتر سیاسی طالبان در نشست صلح مسکو اعلام کردند که آنها تنها پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان حاضر به مذاکره با دولت این کشور هستند.

شماری از اعضای پارلمان افغانستان نیز با اشاره به این موضوع تصریح کردند که آمریکا مانع بزرگی در برابر روند برقراری صلح در افغانستان محسوب می شود و باید خاک این کشور را ترک کند.

آنها خاطرنشان کردند که آمریکا هرگز به دنبال برقراری ثبات و صلح در افغانستان نبوده و نیروهای خارجی باید از این کشور خارج شوند.

«عبیدالله بارکزی» نماینده مردم ارزگان در پارلمان اظهار داشت: از زمانی که افغانستان پیمان امنیتی با آمریکا امضا کرد، ناامنی ها در این کشور افزایش یافت و روند کشتار افغان ها آغاز شد.

«محمد صالح سلجوقی» نماینده مردم هرات نیز تصریح کرد که سیاست های اشتباه آمریکا باعث شد تا افغانستان به میدان رقابت قدرت های بزرگ و منطقه تبدیل شود.

طالبان در بیانیه های مختلفی اعلام کردند که در صورت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان حاضر به مصالحه سیاسی با دولت افغانستان هستند.

این در حالی است که آمریکا همواره در تلاش های خود بزرگترین خواسته مردم افغانستان را که خروج نیروهای خارجی از این کشور است را نادیده می گیرد.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا