آسیاتل

بازدید: 61

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

منبع : فرارو کد خبر: 1440569
همه کسانی که به این منظور به آلبانی می‌آیند تحت نظر سرویس اطلاعاتی آلبانی قرار دارند. از سوی دیگر حضور این تروریست‌ها در خاک آلبانی مخالفت‌های شدیدی را در این کشور برانگیخته به طوریکه کارشناسان و مخالفان دولت تیرانا معتقدند پذیرفتن این گروه بدنام در آلبانی تنها به این خاطر بود که سیاستمداران این کشور با این کار به دنبال بستن دهان و چشم آمریکا روی فساد خود بودند.

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

زمانی برای سرنگونی شاه ایران تلاش کردند و زمانی دیگر به صدام حسین پیوسته و علیه کشورشان جنگیدند.

به گزارش شفقنا؛ گاردین در یک گزارش ویژه به وضعیت کنونی گروه تروریستی مجاهدین خلق یا منافقین پرداخته است. گاردین مجاهدین خلق را یک فرقه معرفی می کند که در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران علیه هموطنان خود دست به سلاح بردند و با صدام حسین همپیمان شدند. گاردین در بخشی از این نوشتار تاکید می کند صدام مورد حمایت آمریکا و انگلیس بود.

اکنون ۳۲۰۰ عضو مجاهدین خلق در شمال غرب آلبانی در یک مجموعه ۳۴ هکتاری حضور دارند. واقعیت آن است که بخشی از این اعضا، به زور در این مجموعه نگهداری می شوند. والدین و وابستگان آنها نیز هراز چندی به آلبانی می آیند تا بتوانند خبری از اعضای خانواده خود بگیرند. همه کسانی که به این منظور به آلبانی می آیند تحت نظر سرویس اطلاعاتی آلبانی قرار دارند. از سوی دیگر حضور این تروریست ها در خاک آلبانی مخالفت های شدیدی را در این کشور برانگیخته به طوریکه کارشناسان و مخالفان دولت تیرانا معتقدند پذیرفتن این گروه بدنام در آلبانی تنها به این خاطر بود که سیاستمداران این کشور با این کار به دنبال بستن دهان و چشم آمریکا روی فساد خود بودند.

گاردین تاکید می کند گروه مجاهدین خلق اکنون مورد حمایت تندروهای کاخ سفید- مانند جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ- هستند. رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و عضو تیم حقوقی ترامپ در اجلاس مجاهدین که در تابستان در پاریس برگزار شد علناً از سرنگونی حکومت ایران حمایت کرد.

گاردین در این نوشتار اذعان می کند که کمتر کسی در دنیا معتقد به حمایت مردم ایران از این گروه تروریستی است اما آمریکا و انگیس از این گروه حمایت می کنند؛ دلیل آن هم ساده است؛ آنها به دنبال اذیت کردن و تحت فشار گذاشتن ایران هستند.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا