آسیاتل

بازدید: 28

راز دفترچه خاطرات «فاطمی» پیچیده‌تر شد

منبع : فرارو کد خبر: 1440482
محمود احمدی‌نژاد اخیرا به مناسبت سالگرد اعدام دکتر حسین فاطمی یادداشتی در کانال تلگرامی دولت بهار منتشر کرده است. او و دو یار بهاری‌اش، حمیدرضا بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی، فروردین سال گذشته هم بر مزار فاطمی رفته بودند که به مناسبت سالگرد اعدام، دوباره ویدئوی آن را در همان کانال بازنشر کردند.
راز دفترچه خاطرات «فاطمی» پیچیده تر شد
ادعای یاران احمدی نژاد تکذیب شد. پرس و جوی شرق حاکی از این است که در سازمان اسناد انقلاب اسلامی هیچ کس اطلاعی از دفترچه خاطرات حسین فاطمی ندارد.
 
به گزارش شرق، فشار های رسانه ای درباره سرنوشت دفترچه خاطرات منسوب به دکتر حسین فاطمی که پریوش سطوتی همسر او گفته بود به محمود احمدی نژاد داده است، بالاخره یاران رئیس سابق دولت را وادار به واکنش کرد. سحرگاه دوشنبه کانال تلگرامی دولت بهار در خبری مدعی شد که این دفترچه در همان زمان اهدا، به مرکز اسناد انقلاب اسلامی تحویل داده شده است.
 
اما روابط عمومی سازمان اسناد انقلاب اسلامی گفت: کسی در این سازمان چنین خبری را تأیید نکرده است. محمود احمدی نژاد اخیرا به مناسبت سالگرد اعدام دکتر حسین فاطمی یادداشتی در کانال تلگرامی دولت بهار منتشر کرده است. او و دو یار بهاری اش، حمیدرضا بقایی و اسفندیار رحیم مشایی، فروردین سال گذشته هم بر مزار فاطمی رفته بودند که به مناسبت سالگرد اعدام، دوباره ویدئوی آن را در همان کانال بازنشر کردند.
 
اما در این میان یک سؤال بی پاسخ وجود داشت و آن این بود که احمدی نژاد با دفترچه خاطرات حسین فاطمی که پریوش سطوتی مدعی شده بود به او داده چه کرده است؟ همسر دکتر فاطمی همان زمان دیدار با احمدی نژاد مدعی شده بود که دفترچه ای حاوی خاطرات دکتر فاطمی را به احمدی نژاد داده است.
 
احمدی نژاد هم با تشکر از هدیه کتابچه خاطرات دکتر فاطمی که مربوط به ماه های قبل از اعدام او در زندان بوده است، گفته بود: «این خاطرات و یادداشت ها سند ارزشمند و متعلق به ملت بزرگ ایران است که در اختیار مورخین قرار خواهد گرفت».
 
سطوتی درباره دفترچه ای که به احمدی نژاد داده به گفته بود: «این دفترچه خاطرات که خاطرات روز های زندان بود، بعد ها توسط پرستاری به دست من رسید که به آقای احمدی نژاد دادم. این دفترچه همراه من در لندن بود؛ اگر من آقای احمدی نژاد را نمی دیدم، امکان داشت این دفترچه همچنان در صندوقچه من باقی بماند و من به خاطر لطف ایشان، این دفترچه را به ایشان دادم که به محض اهدای آن بسیاری از افراد من را مورد انتقاد قرار دادند که ما حاضر به خرید این دفترچه بودیم؛ در حالی که من هیچ وقت کار خرید و فروشی نکردم».
 
همسر دکتر فاطمی گفته بود: این دفترچه به عنوان اسناد تاریخی، یادداشت های منتشرنشده ای بود که با حضور رئیس جمهور در منزلم، خواستم آن را به ایشان هدیه بدهم. مدیر نشر سفید که به انتشار آثار تاریخ معاصر می پردازد، گفت: با پیگیری های انجام گرفته در تلاش بودیم تا این یادداشت ها منتشر شود، اما هنوز با موافقت روبه رو نشده است. سطوتی در این باره گفته است: یادداشت ها اسناد تاریخی پنهان مانده ارزشمندی است که در آینده در اختیار مورخین قرار خواهد گرفت».

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا