بازدید: 76

۷ پروژه خیره‌کننده و هیجان‌انگیز دنیای فناوری

منبع : برترین ها کد خبر: 1440414
در دنیای وب در هر لحظه شركت‌های نوپا هزاران پروژه نوآورانه با ایده‌های نوین و خلاقانه ارائه می‌کنند و بسیاری از آنها با پویش‌های جذب سرمایه مردمی مورد حمایت قرار می‌گیرند. كافی است سری به وبگاه‌هایی مانند كیك‌استارتر یا ایندیگوگو بزنید تا از پروژه‌های متنوع و عجیب و البته در بین آنها پروژه‌های بسیار مفید و برجسته‌ای كه در حال پیشرفت هستند مطلع شوید.

روزنامه جام جم - یاسمین مشرف: در دنیای وب در هر لحظه شركت های نوپا هزاران پروژه نوآورانه با ایده های نوین و خلاقانه ارائه می کنند و بسیاری از آنها با پویش های جذب سرمایه مردمی مورد حمایت قرار می گیرند. كافی است سری به وبگاه هایی مانند كیك استارتر یا ایندیگوگو بزنید تا از پروژه های متنوع و عجیب و البته در بین آنها پروژه های بسیار مفید و برجسته ای كه در حال پیشرفت هستند مطلع شوید.

نكته نه چندان خوشایند این كه بسیاری از این پروژه ها حتی آنهایی كه بهترین اهداف را دنبال می كنند ممكن است در نهایت شكست خورده و بی سرانجام بمانند. در ادامه با چند پروژه غیرمعمول، جاه طلبانه و هیجان انگیز دنیای فناوری آشنا می شوید كه در آینده نزدیك به بازار راه می یابند و نگاه های شیفتگان محصولات فناورانه را به خود خیره خواهند كرد.

یخچال غیربرقی

یخچال غیربرقی كه فقط با آب كار می كند نه تنها در سفرهای برون شهری، بلكه در كشورهای درحال توسعه یا مناطقی از جهان كه با بحران كمبود نیروی برق مواجه هستند می تواند وسیله مفیدی باشد. شاید این یخچال، مواد غذایی را به اندازه یخچال های استاندارد سرد نكند اما قول ایجاد سطح مناسبی از دما را كه مواد غذایی در آن بدون نیاز به وصل شدن به پریز برق تازه می مانند به مصرف كنندگان می دهد. این یخچال قابل حمل كاملا باریك می شود و می تواند در كمتر از 20 ثانیه مانند یك چادر باز شود.

7 فناوری عامه پسند

این ویژگی، امكان حمل آن را به راحتی و به هركجا كه بخواهید به شما می دهد. شما می توانید بعد از آنكه یخچال را در محل مورد نظر مستقر كردید درِ آن را باز كرده و مواد غذایی را داخلش قرار دهید، سپس با ریختن آب در قسمت تعبیه شده، مواد غذایی خود را سرد نگه دارید. آب انرژی گرمایی مواد غذایی را جذب كرده و با تبخیر از طریق یك ماده هوشمند به نام فیز تك (PhaseTek) دمای مناسبی برای نگهداری مواد غذایی فراهم می كند.

مسواك فوق سریع

سال هاست كه استفاده از مسواك های الكتریكی، تنها راه آسان تر شدن كار كسانی است كه مسواك زدن مداوم، استفاده از نخ دندان و شست وشوی دهان با دهان شویه ها برای آنها بسیار خسته كننده است. هرچند این مسواك های خودكار گام مناسبی در این جهت هستند اما نمی توانند كار زیادی برای كاهش میزان خسته كننده و وقت گیر بودن مسواك زدن انجام بدهند.

7 فناوری عامه پسند

برای حل این مشكل، بتازگی مسواك كاملا خودكاری كه ظاهرا فقط در چند ثانیه همه كار را انجام می دهد طراحی شده است. مسواك طراحی شده، اساسا یك ابزار دهانی زبر است كه در داخل دهان قرار می گیرد. پس از این كه شما این ابزار را در داخل دهان قرار داده و آن را روشن كردید، حركات نوسانی با فركانس بالای آن دندان های شما را طی چند ثانیه كاملا تمیز می كند درست مثل وقتی كه با دقت مسواك زده اید!

وسیله نقلیه شخصی تاشونده

انسانِ امروز در عصر طلایی فناوری زندگی می كند. درطول سال های گذشته موتورهای الكتریكی، كوچك تر و قدرتمندتر شده و باتری خودروها عمر طولانی تری یافته اند. وسایل حمل و نقل زیادی وجود دارند كه اگر روند تحولات آنها را دنبال كنیم به نظر می رسد با گذشت هرماه پیشرفته تر و حیرت انگیزتر از قبل می شوند. وبگاه كیك استارتر ابزار حمل و نقل شخصی جدید و شگفت انگیز دیگری را در این زمینه معرفی می كند.

7 فناوری عامه پسند

این ابزار در نگاه اول تقریبا شبیه هاوربردهایی به نظر می رسد كه یكی دوسال پیش محبوبیت زیادی داشتند، اما ابزار جدید ویژگی های عمده زیادی دارد كه آن را از هاوربردها متمایز می کند. قابل توجه ترین این ویژگی ها تایرهای بزرگ و سبك، موتورهای توپی و یك طرح تاشونده منحصر به فرد است كه حمل آن را زمانی كه سوار آن نیستید بسیار آسان می كند.

چراغ دوچرخه لیزری

این روزها چراغ های دوچرخه در انواع شكل ها، اندازه ها و تنظیمات وجود دارند، اما صرف نظر از این كه چه ظرایفی در ساخت آنها به كار رفته است، هنوز هم در برخی موقعیت ها ویژگی های مناسبی ندارند. برای مثال، اگر شما در نقطه كور یك وسیله نقلیه - منطقه ای در اطراف وسیله نقلیه كه راننده نمی تواند بطور مستقیم آن را ببیند - دوچرخه سواری كنید هرچقدر هم كه چراغ دوچرخه شما نور روشنی داشته باشد ممكن است راننده، شما را كه درحال نزدیك شدن هستید نبیند.

7 فناوری عامه پسند

حالا اگر راهی وجود داشته باشد كه نه تنها رانندگان وسایل نقلیه را از موقعیت كنونی شما در جاده مطلع سازد بلكه آنها را از موقعیت بعدی تان نیز آگاه كند قطعا ایمنی دوچرخه سواری را به میزان زیادی افزایش خواهد داد. یك چراغ دوچرخه لیزری كه با این هدف طراحی شده نه تنها جاده را برای دوچرخه سوار روشن می كند، بلكه نمادی از یك دوچرخه بزرگ و روشن را شش متر جلوتر از او ایجاد می كند. در واقع این چراغ، اثر قابل دید دوچرخه را به گونه ای گسترش می دهد كه رانندگان خودرو را حتی از موقعیت های بعدی دوچرخه سوار قبل از این كه او به آن موقعیت ها برسد نیز آگاه می کند.

اپلیكیشن آبدهی به گیاهان

شاید زنده و سرحال نگه داشتن یكی دو گلدان كار زیاد سختی نباشد اما وقتی مجموعه گل و گیاهی كه در منزل از آنها نگهداری می كنید توسعه می یابد اطمینان از این كه دوستان شاخ و برگدار شما به اندازه كافی آبرسانی می شوند برایتان به یك چالش بزرگ تبدیل می شود. نه تنها میزان آبی كه گیاهان مختلف برای شادابی خود به آن نیاز دارند متفاوت است بلكه زمان آبدهی نیز برای رشد مناسب گل ها و گیاهان مختلف یكسان نیست. بنابراین پیگیری این كه به هریك از گلدان ها چه زمانی و چه مقدار آب داده شود تجربه گیج كننده ای خواهد بود.

7 فناوری عامه پسند

اپلیكیشن یادآوری كننده ای كه در وبگاه ایندیگوگو معرفی شده برای كسانی كه غفلت آنها از آبدهی قاتل گیاهان شان بوده است می تواند مفید باشد. بعد از این كه شما نام تمام گیاهان تان را وارد این اپلیكشین می كنید، اپلیكیشن زمانی را كه هر كدام از گیاهان نیاز به آبدهی دارند به شما اعلام كرده و زمانبندی آبدهی بعدی را در مورد تمام گیاهان فهرست می كند. این اپلیكیشن همچنین مانند یك گیاه شناس عمل كرده و به شما در تشخیص مشكلات مختلف رشد گیاهان كمك می كند. بهترین بخش ماجرا این است كه بعد از به نتیجه رسیدن كمپین تامین سرمایه برای این پروژه، این اپلیكیشن هم در دستگاه های اندروید و هم در iOS قابل دسترسی است.

كلید هوشمند

حتما برایتان پیش آمده كه فراموش كنید آیا درهای ورودی منزل تان را قفل كرده اید یانه. هنگامی كه این اتفاق می افتد، شما دو گزینه دارید: به خانه بروید و قفل بودن درها را امتحان كنید یا این كه تمام روز را در نگرانی سپری كنید. اما گزینه سوم استفاده از قفل های هوشمندی است كه می تواند شما را از قفل بودن درها مطمئن كند. بسیاری از این قفل های هوشمند متصل به اینترنت كه اكنون وجود دارند می توانند به شما اطلاع دهند كه آیا درِ منزل تان قفل شده است یا نه.

7 فناوری عامه پسند

نكته منفی این قفل ها این است كه نیاز به فرایند نصب نسبتا دشواری دارند، اما قفل جدیدی كه در كیك استارتر معرفی شده فرآیند راه اندازی بسیار ساده ای دارد. كافی است یك قطعه پلاستیك حاوی حسگرها را روی كلیدتان قرار دهید. این قطعه پلاستیك حاوی یك شتاب سنج و یك ژیروسكوپ یا چرخش نما است كه می تواند چرخش كلید در یك نقطه ثابت در فضا (یعنی یك قفل) را تشخیص دهد و شما برای اطمینان از قفل كردن در كافی است فقط به صفحه پلاستیكی روی كلیدتان نگاه كنید.

صندلی پوشیدنی بیونیك

تقریبا همه ما قرار گرفتن در وضعیت نامناسب و خستگی در رفت و آمدهای روزمره را تجربه كرده ایم. شگفت انگیز خواهد بود اگر بتوانیم در چنین شرایطی به راحتی روی یك صندلی كه ناگهان ظاهر می شود بنشینیم و به پشتی آن تكیه دهیم. بویژه اگر این صندلی ابزاری ساخته شده بر پایه اصول زیستارشناختی (ارگونومیك) برای نشستن باشد تا مناسب ترین وضعیت نشستن را برای شما ایجاد كند. بتازگی پویش جدیدی در وبگاه كیك استارتر، یك جفت پایه پوشیدنی تاشو را معرفی می كند كه به یك صندلی چرخنده قابل حمل تبدیل می شوند.

7 فناوری عامه پسند

این صندلی پوشیدنی زیستارشناختی به این منظور طراحی شده كه در موقعیت های نامناسب، بهترین و سالم ترین شرایط را از نظر زیستارشناختی برای بدن و بویژه شانه ها ایجاد كند. این صندلی كه براحتی باز می شود كمی بیش از یك كیلوگرم جرم دارد، در هر شرایطی قابل پوشیدن است و تحمل وزنی به اندازه 120 كیلوگرم را دارد.


۷ پروژه خیره‌کننده و هیجان‌انگیز دنیای فناوری
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10
 • ۷ پروژه خیره‌کننده و هیجان‌انگیز دنیای فناوری


  در دنیای وب در هر لحظه شركت‌های نوپا هزاران پروژه نوآورانه با ایده‌های نوین و خلاقانه ارائه می‌کنند و بسیاری از آنها با پویش‌های جذب سرمایه مردمی مورد حمایت قرار می‌گیرند. كافی است سری به وبگاه‌هایی مانند كیك‌استارتر یا ایندیگوگو بزنید تا از پروژه‌ها
 • خبر هیجان‌انگیز دنیای وحشت


  «کابوس در خیابان الم» فیلمی مشهور در ژانر ترسناک و محصول ۱۹۸۴ میلادی است و شخصیت منفی آن، فردی کروگر همواره در انواع و اقسام لیست‌های برترین شروران تاریخ سینما حضور دارد.
 • نگاهی به دنیای جذاب و هیجان انگیز رینگ‌ها


  تغییر رینگ‌های هر خودرویی، به‌آسانی درست کردن و نوشیدن یک لیوان چای بوده و شاید تنها در زمان ۲۰ دقیقه بتوان این شخصی‌سازی دلخواه را بر روی خودروی خود انجام داد. رینگ‌هایی که بعضی از آن‌ها آن‌قدر به جذابیت خودرو می‌افزایند که حتی می‌توانند در حد تغییر
 • نگاهی به دنیای جذاب و هیجان انگیز رینگ‌ها


  تغییر رینگ‌های هر خودرویی، به‌آسانی درست کردن و نوشیدن یک لیوان چای بوده و شاید تنها در زمان ۲۰ دقیقه بتوان این شخصی‌سازی دلخواه را بر روی خودروی خود انجام داد. رینگ‌هایی که بعضی از آن‌ها آن‌قدر به جذابیت خودرو می‌افزایند که حتی می‌توانند در حد تغییر
 • با دنیای هیجان‌انگیز فرمول یک آشنا شوید


  عده‌ای تصور می‌کنند که فرمول یک، جذابیت کمتری نسبت به دیگر ورزش‌ها دارد و در طول برگزاری مسابقه، اتفاقات هیجان‌انگیزی در آن رخ نمی‌دهد. این در‌حالیست که فرمول یک به‌قدری مهیج است که تک‌تک ثانیه‌ها برای رانندگان ارزشمند است و در طول برگزاری مسابقه شاه
 • هیجان انگیزترین محصولات دنیای فناوری در هفته‌ای که گذشت


  کافی است به وب سایت های کسب سرمایه ای هم چون کیک استارتر نگاهی بیندازید تا با پروژه های عجیب، بی فایده و احمقانه ای مواجه شوید که حتی ارزش فکر کردن هم ندارند. اما در این میان ایده های خلاقانه و هیجان انگیزی نیز وجود دارند که هر کسی را شیفته خود می کن
 • پیشرفت خیره کننده در صنعت فضایی/ ایران رتبه یازدهم فناوری فضایی را به خود اختصاص داد


  صنعت فضایی به عنوان یکی از علوم کاربردی در کشور به حساب می آید که با تلاش فعالان این حوزه، ایران از نظر جایگاه در حوزه هوا فضا رتبه اول علمی منطقه و رتبه یازده علمی جهان را کسب کرده است.
 • دیدار رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات با تهیه‌کننده پروژه نرم‌افزار «واقعیت مجازی کربلا»


  گروه فناوری اطلاعات: تهیه‌کننده پروژه نرم‌افزار «واقعیت مجازی کربلا، VR karbala» در خصوص ساخت قسمت دوم این نرم‌افزار، با رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات به دیدار و گفت‌و‌گو نشست.
 • کشف دنیای پر هیجان علم در باغ علم کودک


 • این استقلالِ خیره‌کننده


  یک نمایش باشکوه زیر باران غافل‌گیرکنندۀ اهواز و پیروزی 4-1 مقابل فولادی که در این فصل به سختی نرم می‌شد استقلالی‌ها را به شادمان‌ترین هواداران فوتبال در ایران تبدیل کرد. تیمی با طروات، حریص برای فتح دروازه حریفان و خسیس در خوردن گل.
 • MSI و 3 مادربرد خیره کننده! +عکس


  همزمان با معرفی پردازنده های پرچمدار Ryzen Threadripper و کارت گرافیک های AMD Vega RX، شرکت تایوانی MSI نیز 3 مادربرد جدید را به سبد کالای خود اضافه کرد.
 • سفر هیجان‌انگیز به «دَرَک» +عکس


  اهالی چابهار در جواب آدرس روستای «درک» کمی تأمل می‌کنند. بسیاری از آنها تاکنون نام این روستای دیدنی را نشنیده‌اند. روی نقشه‌ها باید به دقت دنبال این روستا گشت و شهرهای ساحلی دریای عمان در غرب چابهار را یک به یک دید تا نام «درک» پیدا شود؛ جایی بعد از
 • خودروی هیجان‌انگیز BMW+عکس


  به لطف وزن کم، مرکز ثقل پایین، بدنه فیبر کربنی و پیشرانه‌ی برقی سرحال , سیستم تعلیق اسپرت، رانندگی با i3s بسیار هیجان‌انگیز است.
 • آسمان هیجان‌انگیز شب در ۱۲ آذر


  شامگاه یکشنبه ۱۲ آذر،ماه در آسمان شب درخشنده‌تر از همیشه خواهد بود. هر چند در کشورهای دیگر این ابرماه یا سوپرمون آخرین فرصت در پایان سال ۲۰۱۷ است، اما در کشور ما برای نخستین‌بار در سال ۹۶ همه می‌توانند از دیدن ماهی که نزدیک‌تر از همیشه به زمین است، ل
 • آبادان در فصل هیجان انگیز


  نفت آبادان برای بازی با استقلال برنامه ریزی خوبی کرده و قصد دارد فصلی هیجان انگیز خود را خوب استارت بزند.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی