بازدید: 88

معمای اسحاق جهانگیری

منبع : فرارو کد خبر: 1440399
آیا جهانگیری قصد رفتن دارد و حرف‌های ربیعی هم تلویحا به این موضوع اشاره می‌کند؟ یا نقش او آن‌قدر کم‌رنگ شده که گویی در هیئت دولت حضور ندارد و به بازی گرفته نمی‌شود؟ یا ربیعی با گفتن «آش کشک خاله‌اتم» خطاب به شریعتمداری، از ماندگاری خود و جهانگیری با وجود اختلافات فی‌مابین پرده برمی‌دارد؟

مراسم تودیع و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حواشی روبه رو بود؛ از کنایه های پررنگ علی ربیعی، وزیر پیشین به کم رنگ شدن نقش اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور گرفته تا زهر کلام «آش کشک خاله ات هستم» به محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنونی که احتمالا از این پست به آن پست شدن وزیر کنونی نشئت می گرفت.

ربیعی در آغاز سخنان خود، حرف هایش را به جهانگیری گره زد: «خوشحالم که با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می روم».

این حرف او به راحتی ذهن را به حواشی سخنرانی معاون اول در مراسم روز ملی صادرات می برد. آنجا هم رفیق شفیقش، محمد شریعتمداری حضور داشت. درست مثل دیروز. جهانگیری آن زمان با شوخی اندکی توأم با جدیت خطاب به شریعتمداری گفته بود: «آقای شریعت پشت تریبون حرف می زند و می گوید من بی کارم؛ این در حالی است که همین امروز پشت در منتظر ماند و وقتی مطمئن شد وزیر بعدی است وارد جلسه شد و در صندلی خود نشست».

  • جهانگیری: من اجازه برکناری منشی خودم را هم ندارم

ادامه کلامش هم ترکیبی بود از حرف ناشنوی در هیئت دولت از حرف‎های او: «... برخی می گویند چرا در این شرایط مدیران را برکنار نمی کنید؛ آن ها فکر می کنند که در دستان من قلم و کاغذ است و راه که می روم می توانم مدیر را برکنار کنم. این در حالی است که من تا الان اجازه برکناری منشی ام را پیدا نکردم چه برسد به وکیل، وزیر و...».

حرف های جهانگیری ظن استعفایش را تقویت کرده بود.

حالا حرف های علی ربیعی در این مراسم هم دوباره اشارتی به آن روز دارد: «خوشحالم که با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می روم».

آیا جهانگیری قصد رفتن دارد و حرف های ربیعی هم تلویحا به این موضوع اشاره می کند؟ یا نقش او آن قدر کم رنگ شده که گویی در هیئت دولت حضور ندارد و به بازی گرفته نمی شود؟ یا ربیعی با گفتن «آش کشک خاله اتم» خطاب به شریعتمداری، از ماندگاری خود و جهانگیری با وجود اختلافات فی مابین پرده برمی دارد؟

رمزخوانی کلامش را شاید بتوان به آینده ای نه چندان دور موکول کرد، اما هدف، مشخص بود: «اختلاف با شریعتمداری و حمله کلامی به او».

 

بیشتر بخوانید:

  • کد های جهانگیری
  • خروج "اسحاق جهانگیری" از دولت چطور رقم خواهد خورد؟

معمای اسحاق جهانگیری
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش