بازدید: 68

آموزش صبر به کودکان، هفت روش کاربردی

منبع : نی نی بان کد خبر: 1438899
در مرحله اول آموزش مهارت صبر به کودک والدین کودک می توانند خواسته های کودک را به تعویق بیندازند تا کودک بتواند معنای انتظار را درک کند.
در مرحله اول آموزش مهارت صبر به کودک والدین کودک می توانند خواسته های کودک را به تعویق بیندازند تا کودک بتواند معنای انتظار را درک کند ، یکی از وسائلی که می تواند به کودک کمک کند تا تشویق به صبر شود ساعت شنی می باشد. مهارت صبر برای هر انسانی ضروری است و پدر و مادر یا پرستار کودک باید در آموزش آن تلاش کنند در این مقاله بررسی می کنیم که چگونه می توان به کودک مهارت صبر را آموزش داد.
 
۱- با روش های کوچک شروع کنید:
از آنجا که صبر یک مهارت می باشد، پس مثل هر مهارت دیگری نیاز به تمرین دارد. هیچ کودکی به صورت ذاتی صبور نیست ، و با گذشت زمان آنرا فرا می گیرد، زمان که شما خواسته های کودک را به تعویق می اندازید تا بتواند مهارت انتظار را یاد بگیرد و در ازای آن پاداش دریافت می کند در واقع مهارت صبر را یاد می گیرد.
در کودک دلیل احساس بی قراری ناشی از ناامنی و عدم اطمینان می باشد. کودک بی قرار است چون چیزی را که همین الان می خواهد و باور ندارد که با صبر کردن هم می تواند به خواسته اش برسد ، هنگامی که بچه ها به توجه والدین یا پرستار کودک احتیاج دارند ، به کودک بگویید که در حال حاضر در حال انجام کاری می باشید و بعد از اتمام کار حتماً زمان خود را به کودک اختصاص دهید.
 
۲- از یک تایمر زمانی استفاده کنید:
کودک نمی تواند زمان را به درستی اندازه بگیرد ، برای کودک درک۵ دقیقه یا ۴۵ دقیقه دشوار می باشد. به کودک نمونه های بصری نشان بدهید تا بتواند زمان را به درستی درک کند. در صورتی که کودک مفهوم زمان را از طریق ساعت شنی ببیند ، ارتباط بصری با زمان ایجاد می کند البته، تایمر های دیجیتال هم مفید می باشند. والدین کودک و یا پرستار کودک نباید در زمانی که کودک مشغول بازی است ناگهان بگویند ( آماده شو باید برویم ) ، این جملات محیط را پراسترس میکند ؛ کودک قادر نیست احساسات خود را با زمان تطابق دهد همین موضوع استرس را در کودک زیاد می کند.

 ۳- در صورتی که کودک صبر پیشه می کند حتماً او را تشویق کنید:
تقویت مثبت یکی از قوی ترین انگیزه ها برای کودک می باشد.
پرستار کودک و والدین کودک بهتر است زمانی که کودک حتی برای مدت کوتاهی صبر می کند، او را تشویق کنند، در این موارد احتیاج نیست که کودک حتماً به عنوان پاداش جایزه بگیرد می تواند بیاموزد که هر کس صبر می کند پاداش می گیرد. تقویت کلامی برای کودک دوست داشتنی است، کودک دوست دارد بداند که شما متوجه صبر او شده اید، به کودک نشان دهید که با استقامت و استعداد او  تحت تاثیر قرار گرفته اید.
 
۴- بی قراری را نیز در کودک تشویق کنید:
در زمان هایی که والدین یا پرستار کودک در حال انجام کارهای دیگر می باشند ممکن است کودک را فراموش کنند و به صورت ناخودآگاه رفتارهای پرخاشگرانه نشان بدهند که نشانه ای از نادیده گرفتن کودک است ، اگر کودک شما با صبوری می جنگد،نشان دهنده آن است که رسیدن به مهارت صبوری کار دشواری است پس کاملا طبیعی است که با طولانی شدن زمان برای رسیدن به خواسته خود عصبی و بی قرار می شود. زمانی که کودک می گوید "من نمی توانم صبر کنم! کار سختی است” به او نشان دهید که حرفش را شنیده و درک میکنید. توضیح دهید که انتظار بخش بزرگی از رشد است و صبوری گاهی لازم است.
 
۵- صبوری را به بازی تبدیل کنید :
کودکان قادرند در قالب بازی سخت ترین مهارت ها را آموزش ببینند. از آنجا که بازی برای کودک سرگرم کننده می باشد پس، باعث کاهش استرس و تحریک صبر و شکیبایی در کودک می شود ؛ زمانی که انتظار یک سرگرمی "چالشی” می شود، زمان به سرعت می گذرد. کودک یاد می گیرد ذهن خودش را منحرف کند و وقتی که انتظار تمام می شود، بیش از حد احساس آرامش می کند.
 
۶- به کودک آموزش دهید از فعالیت های آرام لذت ببرد:
سرعت انجام اکثر فعالیت ها در دنیای امروز  بالاتر رفته است ،بازی های ویدئویی سریع، سرعت اینترنت فوری. متأسفانه،این شرایط همه افراد از جمله کودکان را بی تاب می کند ، از پرستار کودک بخواهید که با انجام فعالیت هایی که کمی کندتر هستند با کودک، با سرعت سریع مقابله کند مثل بازی های قدیمی تخته ای، که بسیار طولانی تر از بازی های ویدئویی می باشد .
 
۷- الگوی صبر برای کودک باشید :
کودکان برای بسیاری از رفتارهایشان از ما الگو برداری می کنند که البته این کار دشوار است، بسیاری از ما وقتی سرعت اینترنت پایین می آید عصبی میشویم، یا در شرایط دیگر البته زمان کالایی گرانبها می باشد و هدف ما استفاده حداکثری از زمان است.کودک ما را می بیند و به همین دلیل در فعالیت های خود عجله می کند. الگوی صبوری بودن برای هر کسی دشوار است. اما زمانی که به خواسته خود می رسیم ،هیچ هدفی برای صبر کردن باقی نمی ماند ، شاید نیاز باشد اهداف خود را به بخش های کوچک تر تقسیم کنیم.ممکن است نیاز باشد اهداف خود را مرور کنیم ، یک هدف بزرگ را تجسم کنید و مدل سختی کار، پشتکار و صبر را شبیه سازی کنید.
در زمینه آموزش صبر به کودکان خود صبر پیشه کنیم :
برای رسیدن به نتیجه پشتکار و صبوری داشته باشید، اگر زمان برایتان طولانی شد از راه کارهایی که برای تشویق کودکان استفاده می کنید پیروی کنید.صبر عادت است که کیفیت آن به مرور زمان بهبود میابد ، کودکان و بزرگسالان می توانند با هم کار کنند تا مزایای صبر را بیاموزند.

آموزش صبر به کودکان، هفت روش کاربردی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

گزارش ها

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده