بازدید: 65

پاسخ ظریف به ادعای پمپئو درباره یمن

منبع : فرارو کد خبر: 1438739
ظریف در یک توئیت دیگر به بخش‌های دیگری از مصاحبه پامپئو همن پاسخ داد. وی نوشت: «همانند یمن، وزیر خارجه پامپئو ایران را بابت تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که باعث منع دسترسی ایرانی‌ها به خدمات مالی برای غذا و دارو می‌شود مقصر می‌داند. طبیعتاً ما علی‌رغم تلاش‌های آمریکا، اینها را برای مردممان تأمین خواهیم کرد.»

وزیر خارجه ایران به سخنان وزیر خارجه آمریکا که مدعی شده بود سعودی ها میلیون ها دلار برای کاستن از مخاطرات جنگ یمن هزینه می کنند، واکنش نشان داد.

به گزارش فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران به ادعاهای «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا درباره یمن واکنش نشان داد.

ظریف در توئیترش نوشت: «می دانید قضیه چیست وزیر خارجه پامپئو؟ اصلاً یمنی ها خودشان مقصر قطحی ای هستند که در کشورشان اتفاق افتاده؛ آنها باید به نوچه های قصابتان-که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدارس هزینه می کنند و "میلیون ها دلار برای کاستن از مخاطرات آن"- اجازه می دادند بدون مقاومت، نابودشان کنند.»

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه، در حالی که عربستان سعودی با سیل انتقادات به دلیل جنگ یمن و سابقه حقوق بشری رو به رو شده از این کشور دفاع کرده است.

پامپئو در مصاحبه ای با «بی بی سی» مدعی شده که ایران عامل ویرانی و گرسنگی در یمن است، در حالی که عربستان سعودی میلیون ها دلار برای کاهش این مخاطرات هزینه می کند.

وی با بیان این ادعا که رژیم عربستان سعودی میلیون ها دلار بابت کمک های بشردوستانه به یمن اختصاص داده است گفت: «این یک تفاوت بنیادین در ماهیت انسان دوستانه این دو کشور است.»

پامپئو اضافه کرد: «ایران در داخل یمن باعث مرگ و ویرانی می شود و کاری برای جلوگیری از گرسنگی انجام نمی دهد، در حالی که سعودی ها - و همین طور اماراتی ها- میلیون ها و میلیون ها دلار برای کاستن از این مخاطرات و آسیب ها هزینه می کنند.»

نظر وزیر خارجه آمریکا با آنچه نهادها و سازمان های حقوق بشری درباره اقدامات عربستان سعودی در یمن می گویند متفاوت است.

تهاجم ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده تا کنون هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته است.

ائتلاف تحت رهبری سعودی، در اقدامی که می تواند مصداق جرائم جنگی در نظر گرفته شود زیرساخت های این کشور عربی از جمله بیمارستان ها، مدارس، بازارها و کارخانجات را هدف قرار داده و ویران کرده است.

عربستان سعودی، همچنین در برابر تشکیل یک کمیته حقیقت یاب بین المللی برای تحقیق درباره جرائم این ائتلاف در جنگ یمن جلوگیری کرده است.

ظریف در یک توئیت دیگر به بخش های دیگری از مصاحبه پامپئو همن پاسخ داد. وی نوشت: «همانند یمن، وزیر خارجه پامپئو ایران را بابت تحریم های غیرقانونی آمریکا که باعث منع دسترسی ایرانی ها به خدمات مالی برای غذا و دارو می شود مقصر می داند. طبیعتاً ما علی رغم تلاش های آمریکا، اینها را برای مردممان تأمین خواهیم کرد.»

پامپئو در مصاحبه با بی بی سی مدعی شده بود تحریم های آمریکا مانعی در مبادلات مالی مربوط به دارو و غذا ایجاد نمی کند. او ادعا کرده بود که حکومت ایران بایستی به گونه ای عمل کند که این کالاها را تأمین کند.


پاسخ ظریف به ادعای پمپئو درباره یمن
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
 • پاسخ ظریف به ادعای پمپئو درباره یمن


  ظریف در یک توئیت دیگر به بخش‌های دیگری از مصاحبه پامپئو همن پاسخ داد. وی نوشت: «همانند یمن، وزیر خارجه پامپئو ایران را بابت تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که باعث منع دسترسی ایرانی‌ها به خدمات مالی برای غذا و دارو می‌شود مقصر می‌داند. طبیعتاً ما علی‌رغم
 • پاسخ معاون روحانی به ادعای پمپئو درباره دادگاه لاهه


  معاون حقوقی رئیس جمهور درباره این ادعا که آیا تا یک ماه دیگر این دو پرونده به نتیجه می رسد نیز گفت: هیچ کدام از دعاوای اصلی، تا یک ماه دیگر نتیجه‌اش نمی آید. دعوای اولی که ثبت شده ، رسیدگی به پرونده‌اش برگذار خواهد شد. حکم دادگاه ممکن است به لوایح د
 • پاسخ ظریف به ادعای وزیرخارجه آمریکا درباره تحریم مجدد ایران


  ظریف سیاستهای دولت ترامپ در جهان را منزوی خواند و گفت: آنکه در منطقه باعث آرامش و ثبات و مبارزه با تروریسم است، ایران است و اگر فداکاریهای ایران بخصوص فداکاریهای مدافعان حرم نبود ما الان در دمشق، بغداد و اربیل دولت داعش را مستقر داشتیم.
 • پاسخ ظریف به پمپئو


 • پاسخ ظریف به توئیت پر از خشم پمپئو


  «مایک پمپئو» ساعاتی قبل‌تر در توئیترش مدعی شده بود «نیوزویک» متن سخنان او که در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» مطرح شده بود را اشتباه پوشش داده و ظریف در یک توئیت قبل‌تر به آن استناد کرده است.
 • پاسخ ظریف به تهدید پمپئو


  "آمریکا برجام که توافقی چندجانبه و بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است را نقض کرده و ادعا کرد که به دنبال یک "عهدنامه دوجانبه با ایران" است. امروز هم آمریکا از یک "عهدنامه دوجانبه با ایران" بعد از اینکه دیوان بین‌المللی دادگستری دستور داد به نقض آن
 • پاسخ ظریف به توئیت پمپئو


  محمدجواد ظریف از تذبذب رژیم ترامپ در برخورد با ایران به شدت انتقاد کر
 • پاسخ ظریف به توئیت پمپئو/عکس


  محمدجواد ظریف از تذبذب رژیم ترامپ در برخورد با ایران به شدت انتقاد کرد.
 • پمپئو در مصر ظریف را نشانه رفت اما به سخره گرفته شد / سخنرانی پمپئو در مصر، بی ملاحظه، حزبی و خصمانه بود / چرا فکر می‌کند هنوز کسی علاقه دارد درباره سخنرانی ۲۰۰۹ اوباما چیزی بشنود؟


  «آشکار است که این سخنرانی نه برای مردم مصر و نه مردم منطقه، بلکه برای مصرف داخلی در آمریکا ارائه شده است. رییسش باید از او راضی شده باشد.» چنانکه پیش‌بینی می‌شد، وزیر امورخارجه ایران که هدف حملات این سخنرانی بود، پیام اصلی این سخنان که تاکید بر مطلوب
 • ادعای مضحک پمپئو درباره تحریم‌های ضد ایرانی!


  تسنیم نوشت: وزیر خارجه آمریکا در اظهارنظری جدید درباره تحریم‌های ضدایرانی آمریکا گفته هدف این اقدامات ایجاد شرایطی است که به زندگی بهتر مردم ایران منجر شود.
 • واکنش ایران به ادعای پمپئو درباره آزمایش موشکی


  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که آزمایش‌های موشکی ایران را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دانست، اظهار داشت: برنامه موشکی ایران ماهیت دفاعی دارد و بر اساس نیازهای کشور طراحی می‌شود.
 • پاسخ ظریف به ادعای مجری درباره دخالت ایران در منطقه: اینجا منطقه ما است، این آمریکا است که دخالت می‌کند


  مجری ادعا می کند که ایران در منطقه سرباز دارد، که ظریف پاسخ می دهد: «خب، این منطقه ما است، و هرجایی که ما سرباز یا مشاور نظامی داریم، به دعوت دولت ها صورت گرفته است. آیا ایالات متحده نیز می تواند چنین ادعای مشابهی را داشته باشد؟»
 • ادعای پمپئو درباره زمان دقیق خروج آمریکا از سوریه


  وزیر خارجه آمریکا از ارائه تقویم زمانی برای خروج نظامیان این کشور از سوریه امتناع کرده و گفته نمی‌خواهد زمان دقیق این اقدام را برای دشمنان آمریکا مشخص کند.
 • واکنش آملی لاریجانی به ادعای پمپئو درباره دارایی مراجع تقلید


  "برخی سخنان سردمداران آمریکا و از جمله نسبت های سراسر دروغ وزیر خارجه آمریکا در مورد دارایی های اینجانب و یا برخی مراجع عظام تقلید نه تنها بر خلاف موازین قانونی و اخلاقی است، بلکه با غمض نظر از این جهات در شأن یک سیاستمدار هم نیست..."
 • پاسخ ظریف به ادعای موشکی آمریکا


  ظریف ادامه داد: با توجه به اینکه آمریکا از برجام خارج شده و ناقض تعهداتش در قطعنامه شورای امنیت و خود برجام است ، ناچار است برای اینکه پوششی جهت نقض‌های خود دست و پا کند این ادعاها را انجام دهد؛ اما همان‌طور که دیدم دیروز شورای امنیت حاضر نشد این ادع

گزارش ها

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه "CFT"

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان