بازدید: 75

بررسی و مقایسه‌ی بهترین لانچرهای اندروید

منبع : برترین ها کد خبر: 1438561
یکی از بهترین قابلیت‌های اندروید، قابلیت‌های شخصی‌سازی گسترده این سیستم‌عامل است. به همین خاطر، کاربران از بین انواع و اقسام لانچرهای اندروید می‌توانند دست به انتخاب بزنند تا رابط کاربری گوشی، مطابق سلیقه‌ی این افراد باشد.

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: یکی از بهترین قابلیت های اندروید، قابلیت های شخصی سازی گسترده این سیستم عامل است. به همین خاطر، کاربران از بین انواع و اقسام لانچرهای اندروید می توانند دست به انتخاب بزنند تا رابط کاربری گوشی، مطابق سلیقه ی این افراد باشد. هر گوشی اندرویدی به صورت پیش فرض از لانچر مربوط به شرکت سازنده بهره می برد اما خوشبختانه لانچرهای زیادی عرضه شده که می توانند قابلیت های بسیار زیاد و جذابی را به ارمغان بیاورند. در ادامه به بررسی و مقایسه تعدادی از بهترین لانچرهای اندروید می پردازیم.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

در گوگل پلی صدها لانچر اندروید وجود دارد که هرکدام از آن ها از ویژگی های خاصی بهره می برند. برای این مطلب، برای اینکه بتوانیم تجربه های کاربری مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم، تصمیم گرفتیم ۶ لانچری را انتخاب کنیم که شباهت چندان زیادی به یکدیگر نداشته باشند. همانطور که می دانید، چنین انتخاب هایی کاملاً سلیقه ای هستند و نمی توانیم فقط یک لانچر را به عنوان بهترین انتخاب کنیم، زیرا هر کاربری به دنبال نیازهای خاص خود است. لانچرهای اندروید که در این مطلب بررسی می کنیم عبارت اند از:

Nova Launcher – بسیاری از کاربران طرفدار پروپاقرص این لانچر هستند و بدون حضور آن نمی توان دست به مقایسه زد.
Smart Launcher – این لانچر از یکی از بهترین تنظیمات مربوط به چینش و ترتیب دهی به اپلیکیشن ها بهره می برد.
Buzz Launcher – این لانچر اندروید حاوی بیش از ۱ میلیون تم رایگان ایجادشده توسط کاربران است که می توانند ظاهر اندروید را به طور کلی متحول کنند.
Microsoft Launcher – در نگاه اول، مایکروسافت لانچر مناسب افرادی به نظر می رسد که علاقه ی زیادی به اکوسیستم مایکروسافت دارند ولی باید بگوییم که این لانچر از قابلیت های جذاب زیادی بهره می برد.
Ap15 Launcher – لانچر Ap15 یک لانچر ساده ولی منحصربه فرد است که همه چیز را در جلوی چشم کاربر قرار می دهد.
Evie Launcher – تمرکز اصلی طراحان این لانچر معطوف به عملکرد بوده است و به همین خاطر با وجود داشتن ظاهر ساده، سرعت بالایی را برای کاربران به ارمغان می آورد.
Lawnchair Launcher – این لانچر بسیار محبوب، ظاهر پیکسل لانچر را برای کاربران دیگر گوشی ها ارائه می کند و از قابلیت های شخصی سازی زیادی هم بهره می برد.

بخش ابتدایی

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

بعد از دانلود Nova Launcher همان ابتدای امر باید جزییات شخصی سازی را مشخص کنید. قبل از شروع، باید بین تم تاریک یا روشن و نحوه ی نمایش app drawer دست به انتخاب بزنید. در نهایت، برای مشاهده app drawer می توانید یک سوایپ یا دکمه را برای این موضوع اختصاص دهید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

Buzz Launcher هم یکی دیگر از لانچرهای اندروید است که تنظیمات اولیه آن خیلی سریع انجام می شود. در همان ابتدا، می توانید از بین ۹ تم از پیش مشخص شده، یکی را انتخاب کنید. البته می توانید این بخش را نادیده بگیرید تا در زمانی مناسب تر دیگر تم های موجود را با دقت بیشتری بررسی کنید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

Microsoft Launcehr و Smart Launcher در ابتدا فقط به کاربر حق انتخاب تصویر پس زمینه را ارائه می دهند. تصویر پس زمینه پیش فرض لانچر مایکروسافت از بین تصاویر موتور جستجو بینگ است که مرتباً تصاویر جذابی را به عنوان تصویر پس زمینه گوشی انتخاب می کند.

Evie Launcher هم نیازی به انجام فرایند نصب ندارد و کافی است در صفحه مربوط به خوش آمدگویی، بر دکمه ی موردنظر ضربه بزنید.Ap15 و Lawnchair هم که حتی صفحه خوش آمدگویی ندارند و به طور مستقیم با ضربه بر آن، این لانچرها را فعال می کنید.

هوم اسکرین

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

بعد از اتمام فرایند نصب، روانه ی بخش هوم اسکرین می شوید. تمام این لانچرها تا حدی از شخصی سازی پشتیبانی می کنند و می توانید موارد زیادی را مطابق سلیقه ی خود تغییر دهید. لانچر مایکروسافت یکی از لانچرهایی است که کار کاربر را راحت کرده است. در هوم اسکرین این لانچر، می توانید ویجت ساعت، هواشناسی، پوشه ای برای اپلیکیشن های مایکروسافت، آیکون مربوط به تصویر پس زمینه، اپلیکیشن کورتانا و بخش تنظیمات لانچر را مشاهده کنید. با سوایپ به راست، فید باز می شود که در آن کارت هایی برای تقویم، اخبار، فعالیت های اخیر، اپلیکیشن هایی که مرتباً استفاده شده اند و فهرست مخاطبین موردعلاقه وجود دارد.

همانطور که انتظارش را داریم، این لانچر مبتنی بر قابلیت های مایکروسافت است و به همین خاطر بسیاری از موارد با اکانت مایکروسافت سینک می شود. موتور جست وجو پیش فرض، بینگ است (ولی می توانید آن را تغییر دهید) و دستیار دیجیتالی آن هم کورتانا است. یکی از مزایای این لانچر، راحت بودن انتقال انواع و اقسام فایل ها بین ویندوز و گوشی با استفاده از OneDrive است. با سوایپ به بالا، یک داک به نمایش درمی آید که در این بخش چند اپلیکیشن، گزینه ای برای تنظیمات سریع و اسلایدر تنظیم نور نمایشگر وجود دارد.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

ظاهر هوم اسکرین Buzz Launcher بستگی به انتخاب تم از جانب کاربر دارد. به صورت پیش فرض، به تمام ویجت ها و اپلیکیشن های مربوط به لانچر دسترسی ندارید. در بالای این موارد، می توانید گزینه ی promoted را مشاهده کنید که با ضربه بر آن روانه ی گوگل پلی استور می شوید و می توانید از آنجا چنین مواردی را دانلود کنید.

لانچرهای Nova، Evie و Lawnchair رویکرد «بوم خالی» را اتخاذ کرده اند. به غیر از بخش داک، هوم اسکرین لانچر Nova حاوی دو پوشه برای اپلیکیشن های گوگل و اپلیکیشن تنظیمات این لانچر است. لانچر Evie از این هم ساده تر است و در هوم اسکرین آن فقط شاهد ۴ اپلیکیشن هستیم.

در هوم اسکرین ابتدایی Lawnchair هم به غیر از بخش داک، می توانیم اپلیکیشن های جیمیل، فوتوز و گوگل پلی استور را مشاهده کنیم. البته، مانند دیگر لانچرها می توانید ویجت ها و اپلیکیشن ها و دیگر موارد را به هوم اسکرین اضافه کنید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

Smart Launcher هم رویکرد مشابهی اتخاذ کرده و در داک فقط تعداد اندکی اپلیکیشن قرار داده است. البته می توانید اپلیکیشن های دیگری به داک اضافه کنید، اما مهم ترین مزیت این لانچر، سوایپ کردن برای مشاهده اپلیکیشن های از پیش چیده شده است.

در نهایت، هوم اسکرین لانچر Ap15 نشان دهنده ی فلسفه وجودی آن است. تمام اپلیکیشن ها به صورت فهرست وار در هوم اسکرین قرار دارند و اندازه ی نام آن ها هم نشان دهنده ی تعداد دفعاتی است که مورد استفاده قرار گرفته اند. در این بخش می توانید نام اپلیکیشن های موردنظر خود را مخفی کنید تا این صفحه خلوت تر شود.

App drawer

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

در چند سال گذشته، بخش app drawer به یکی از بخش های اصلی تجربه کاربری اندروید بدل شده است. اما برخی از شرکت های سازنده، به خصوص شرکت های چینی، علاقه ای به بهره گیری از این مشخصه ندارند. اما لانچرهای اندروید نه تنها این مشخصه را ارائه می دهند، بلکه قابلیت های شخصی سازی زیادی را امکان پذیر می کنند.

در نگاه اول، لانچر Nova از یک app drawer استاندارد و معمولی بهره می برد. اما در بخش تنظیمات، می توانید ظاهر این بخش را تغییر دهید. به عنوان مثال، امکان تنظیم اندازه ردیف ها و ستون های اپلیکیشن ها، نمایش اپلیکیشن هایی که مرتباً استفاده می شوند و باقی تنظیمات این چنینی وجود دارد. تمام این تنظیمات در نسخه ی رایگان این لانچر قرار دارند و با پرداخت مبلغ موردنظر و خرید نسخه پولی، تنظیمات پیشرفته تری ارائه می شود.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

در Lawnchair هم به صورت پیش فرض، ظاهر این بخش مانند app drawer اندروید اوریو در گوشی های پیکسل است. اما می توانید تعداد ردیف ها و ستون ها، آیکون اپلیکیشن ها و نحوه ی نمایش آن ها، شفافیت این بخش و بسیاری از موارد دیگر را مشخص کنید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

لانچرهای Evie و مایکروسافت هم در برابر app drawer رویکرد مشابهی را اتخاذ کرده اند. این لانچرهای اندروید از چینش الفبایی اپلیکیشن ها و نمایش شبکه ای آن ها پشتیبانی می کند. با این حال، لانچر Evie برای تغییر شکل یک گزینه را در قسمت فوقانی تعبیه کرده، در لانچر مایکروسافت برای تغییر شکل app drawer باید به تنظیمات لانچر مراجعه کنید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

لانچرهای Buzz و Smart هم می توانند اپلیکیشن ها را به صورت خودکار دسته بندی و مرتب کنند. اگرچه این مشخصه تا حد زیادی مفید است، اما لانچر Buzz در این زمینه عملکرد چندان دقیقی ندارد. به عنوان مثال بازی Asphalt 9 باید در دسته ی بازی ها قرار بگیرد که چنین چیزی رخ نداد. علاوه بر این، ظاهر app drawer در لانچر Buzz تا حد زیادی قدیمی است، زیرا بخش های جداگانه ای به ویجت ها و اپلیکیشن ها موردعلاقه اختصاص داده است.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

از طرفی دیگر، Smart Launcher به خوبی از پس دسته بندی و مرتب کردن اپلیکیشن ها برمی آید. در نسخه ی رایگان، دسته بندی هایی مانند ارتباطات، مدیا، بازی، اینترنت، ابزار و تنظیمات وجود دارد. برای افزودن یا ویرایش این بخش ها، باید از نسخه ی پولی این لانچر استفاده کنید.

تم ها و قابلیت های شخصی سازی

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

Nova Launcher طرفداران پروپاقرص زیادی دارد که بخشی از آن به قابلیت های شخصی سازی گسترده ای برمی گردد که این لانچر در اختیار کاربران قرار می دهد. در هوم اسکرین، می توانید اندازه کلی «گرید» (grid)، اندازه آیکون ها، افزودن نوار جستجو و حتی استایل و لوگو نوار جستجو را مشخص کنید. تمام این کارها و بسیاری از کارهای دیگر، فقط مربوط به بخش هوم اسکرین است که در بخش های دیگر رابط کاربری می توان کارهای متنوع دیگری هم انجام داد.

لانچر Nova چنین کنترلی را برای بخش های داک، پوشه ها، ژست های حرکتی و app drawer هم در اختیار کاربر قرار می دهد. برای بررسی امکانات این لانچر، باید یک مقاله مفصل را به آن اختصاص دهیم.Nova یکی از لانچرهای اندروید است که با استفاده از آن می توانید ظاهر رابط کاربری اندروید گجت خود را دقیقاً مطابق سلیقه ی خود تغییر دهید. در ضمن این لانچر از تعداد زیادی از بسته های آیکون مربوط به اپلیکیشن های مختلف هم پشتیبانی می کند که می توانید آن ها را از طریق گوگل پلی استور دانلود کنید. نسخه ی رایگان این لانچر از قابلیت های جذاب زیادی بهره می برد، اما با خرید نسخه ی پولی، از امکاناتی مانند ژست های حرکتی بیشتر، امکان ایجاد پوشه در app drawer و دیگر قابلیت ها، بهره مند خواهید شد.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

Lawnchair Launcher هم در زمینه ی شخصی سازی حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگرچه Nova به کاربر اجازه می دهد که ظاهر هوم اسکرین را به طور کلی تغییر دهد، اما Lawnchair عمدتا امکاناتی را برای تغییرات نه چندان گسترده در اختیار کاربر قرار می دهد.

از امکانات شخصی سازی این لانچر می توانیم به قابلیت تغییر شکل و شمایل و اندازه آیکون ها و انتخاب بین تم های روشن، تاریک و مشکی اشاره کنیم. همچنین کاربران می توانند برای بخش های مختلف رابط کاربری، از تم های متنوعی استفاده کنند. در ضمن کاربران این لانچر این اجازه را دارند که تغییراتی را بر داک اعمال کنند و حتی ردیف جدیدی را به آن اضافه کنند. میزان شفافیت و رنگ پس زمینه داک هم قابل تنظیم است. روی هم رفته، با بهره گیری از این مشخصات می توانید ظاهر Lawnchair را تا حدی متحول کنید، ولی در نهایت این شکل و شمایل پیکسل لانچر است که خود را نشان می دهد.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

لانچر Buzz از جمله لانچرهای اندروید است که کار کاربران را برای شخصی سازی تا حد زیادی راحت کرده است. این لانچر از بیش از ۱ میلیون تم ایجاد شده توسط دیگر کاربران بهره می برد که در بخش Buzz store می توان به آن ها دسترسی داشت. در این بخش می توانید تم های مختلفی را بررسی کنید تا بالاخره تم مورد علاقه ی خود را پیدا کنید. تمام موارد مربوط به تم موردنظر، مانند تصاویر پس زمینه، بسته های آیکون و دیگر موارد، به طور خودکار دانلود می شوند. در ضمن می توانید اپلیکیشن ها و ویجت هایی که همراه با تم عرضه می شوند را حذف کنید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

لانچر مایکروسافت امکانات شخصی سازی زیادی را ارائه نمی دهد ولی این امکانات بیشتر از برخی از لانچرهای پیش فرض گوشی های اندرویدی است. از امکانات این لانچر می توانیم به انتخاب تم تاریک، روشن و شفاف، اعمال افکت های مات، تغییر طراحی پوشه ها و نصب بسته های آیکون اپلیکیشن ها اشاره کنیم. همچنین می توانید بخش فید را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید. در ضمن این لانچر، دستیار دیجیتالی کورتانا را برای گوشی شما به ارمغان می آورد.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

Smart Launcher هم تم های مختلفی ارائه می دهد که می توانید از بین آن ها دست به انتخاب بزنید. البته تعداد آن ها چندان زیاد نیست و از لحاظ قابلیت های متنوع هم قابل مقایسه با تم های Buzz Launcher نیستند. در نسخه ی رایگان می توانید تغییرات محدودی را اعمال کنید اما برای تغییرات بیشتر مانند ژست های حرکتی، افزودن ویجت ها، افزایش قابلیت های نوار جستجو، باید نسخه ی پولی آن را خریداری کنید.

بررسی و مقایسه ی بهترین لانچرهای اندروید

یکی دیگر از لانچرهای اندروید که امکانات شخصی سازی زیادی ندارد، لانچر Ap15 است. در این لانچر عمدتا فقط می توانید رنگ، فونت و سایز آیکون ها را تغییر دهید. در نسخه ی Pro، می توانید قواعد پیشرفته ای برای ارتباط بین استفاده از اپلیکیشن ها و اندازه آیکون آن ها وضع کنید و الگوهای پس زمینه را تنظیم کنید.

از بین این لانچرهای اندروید که در این مطلب به آن ها پرداختیم، لانچر Evie دارای کم ترین قابلیت شخصی سازی است. البته کارهای معمولی که تقریباً تمام لانچرها از آن پشتیبانی می کنند، می توان در لانچر Evie انجام داد. به عنوان مثال می توانیم به تغییر تصویر پس زمینه، افزودن ویجت ها، ایجاد پوشه، تغییر اندازه و شکل آیکون اپلیکیشن ها و ایجاد میان بر اشاره کنیم.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم به صورت مختصر و مفید تعدادی از محبوب ترین و معروف ترین لانچرهای اندروید را مورد بررسی قرار دهیم. البته باز هم باید خاطرنشان کنیم که لانچرهای اندروید بسیار زیادی وجود دارد و به همین خاطر شاید جای لانچر موردعلاقه ی شما در این مطلب خالی باشد.

آیا اهل استفاده از لانچر خاصی هستید؟ لانچر موردنظر چه مزایایی را برای شما به ارمغان می آورد؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما و دیگران در میان بگذارید.


بررسی و مقایسه‌ی بهترین لانچرهای اندروید
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • بررسی و مقایسه‌ی بهترین لانچرهای اندروید


  یکی از بهترین قابلیت‌های اندروید، قابلیت‌های شخصی‌سازی گسترده این سیستم‌عامل است. به همین خاطر، کاربران از بین انواع و اقسام لانچرهای اندروید می‌توانند دست به انتخاب بزنند تا رابط کاربری گوشی، مطابق سلیقه‌ی این افراد باشد.
 • معرفی بهترین و سبک‌ترین لانچرهای اندروید


  یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های اندروید، انطعاف‌پذیری بالای آن است که این موضوع به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد انواع و اقسام اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها را برای این سیستم‌عامل توسعه دهند. به لطف این ویژگی، بسیاری از شرکت‌های سازنده، رابط کاربری اختصاصی خود را ب
 • بهترین اپلیکیشن‌های سبک اندروید و اندروید گو برای گوشی‌های رده پایین


  گوگل سال گذشته یک نسخه سبک از سیستم‌عامل اندروید اوریو به نام اندروید گو (Android Go) برای گوشی‌های ضعیف و رده پایین عرضه کرد. فهرست کردن تمام اپلیکیشن‌های سبک اصطلاحا «Lite» یا «Android Go» کاری بی‌فایده است، ولی می‌توان بهترین و مهم‌ترین اپ‌هایی که
 • بهترین اپلیکیشن‌های سبک اندروید و اندروید گو برای گوشی‌های رده پایین


  گوگل سال گذشته یک نسخه سبک از سیستم‌عامل اندروید اوریو به نام اندروید گو (Android Go) برای گوشی‌های ضعیف و رده پایین عرضه کرد. فهرست کردن تمام اپلیکیشن‌های سبک اصطلاحا «Lite» یا «Android Go» کاری بی‌فایده است، ولی می‌توان بهترین و مهم‌ترین اپ‌هایی که
 • مقایسه قابلیت‌های iOS 11 و اندروید اوریو: کدام بهتر است؟


  حدود 9 سال از عمر iOS و اندروید می‌گذرد. این دو سیستم‌عامل در طی زمان و با بلوغ خود محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. هم‌چنین، گوگل و اپل با دستگاه‌های پیکسل و آیفون به‌نبرد خود در زمینه اسمارت‌فون‌ها هم ادامه می‌دهند. به‌همین دلیل، انتشار نسخه‌های جدید س
 • بررسی و مقایسه اپیروس با سوناتا +عکس


  اپیروس و سوناتا محصولاتی از کیا و هیوندای دو کمپانی بزرگ خودروسازی بوده و هر دو نیز دارای سابقه خوبی در ایران هستند. نکته جالب‌توجه در مورد اپیروس و شاید هم تا حدودی منفی شباهت طراحی جلوی اپیروس به مرسدس‌بنز E-class است که باعث شده لقب بنز فقرا را بر
 • مقایسه 2 نسل از بهترین خودروی آئودی (+عکس)


  در داخل کابین تغییرات زیاد است. مهمترین آنها فرمان است. دیگر از آن فرمان زاویه‌دار در آئودی اسپورت‌بک‌های 2019 خبری نیست و شاهد یک مدل گرد و ساده هستیم.
 • بررسی و مقایسه میتسوبیشی میراژ و هیوندای آی 10


  هرچقدر هم سهم فروش خودروهای کراس‌اور و سدان‌های جدید در بازار بالا رفته باشد، اما همچنان می‌توانیم شاهد عرضه خودروهای شهری کوچکی باشیم .
 • مقایسه بهترین گوشی‌های زیر 1 میلیون تومان


  4 گوشی پرطرفدار هواوی P10 Lite، سامسونگ Galaxy A3 (2017)، شیائومی Mi 5s و نوکیا 6 را مقایسه کرده‌ایم که می‌تواند کاربران را در خرید گوشی هوشمند کمک کند.
 • بررسی و مقایسه سایپا کوئیک با دانگ فنگ H۳۰ Cross


  کوئیک از نظر کلاس بدنه و قیمت، رقیب مستقیم دانگ فنگ H30 Cross محسوب می شود که به همین بهانه و در نوشتار پیش رو، به مقایسه این دو مینی کراس نسبتا ارزان قیمت پرداخته ایم.
 • برای ارزیابی شعار سال باید مقایسه‌‌ای بررسی کرد


  عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده درباره میزان تحقق شعار سال آمار دقیقی ندارم که بتوانم بگویم چقدر این موضوع کاهش یا افزایش داشته است اما می‌توان به صورت مقایسه‌ای نسبت به عملکرد قبل از سال 96 این موضوع را بررسی کرد.
 • جستجو و مقایسه قیمت بهترین تورهای مسافرتی


  کجارو بزرگ‌ترین مرجع فارسی اطلاعات سفر و گردشگری به مقاصد مختلف دنیا است. شما در این وب‌سایت می‌توانید برترین تورهای مسافرتی از آژانس‌های مسافرتی معتبر را مشاهده کرده، نظرات دیگران را درباره آنها بخوانید، آنها را با هم مقایسه و انتخاب کنید.
 • مقایسه بهترین خودروهای شاسی بلند هیبریدی


  تصور عموم در مورد خودروهای شاسی بلند اغلب بر این است که ماهیت این کلاس از اتومبیل ها با مصرف سوخت زیاد و ابعاد بزرگ گره خورده است.
 • پیشروی 600 کیلومتری نیروهای سوری در حومه حلب/ لانچرهای موشک جبهه‌النصره در "الحوض" منهدم شد + تصاویر


  نیروهای سوری طی ساعات گذشته مناطق وسیعی از حومه حلب را به‌کنترل خود درآوردند.
 • بهترین اپلیکیشن‌های اندروید در سال ۲۰۱۸


گزارش ها

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه "CFT"

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان