بازدید: 116

پدر محمدطاها اقدامی: شکایتی را به سازمان ملل ارائه کرده‌ام

سرگرد سعدالله اقدامی پدر محمدطاها، کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهوازمی گوید به سازمان ملل متحد شکایت کرده و منتظر نتیجه است.


گروه سیاسی: شهید محمدطاها اقدامی کوچک ترین قربانی حادثه تروریستی اهوازدر روز 31 شهریورماه امسال بود. این حمله حدود ساعت ۹ صبح حوالی پادگان لشکر ۹۲ زرهی اهواز رخ داد.

خبرنگار بولتن نیوز مصاحبه ای اختصاصی با سرگرد سعد الله اقدامی پدرمحمدطاها انجام داده که مشروح آن را در ادامه مشاهده می کنید:


*در خصوص حادثه تروریستی اهواز و نحوه شهادت محمدطاهای عزیز برای خوانندگان بولتن نیوز توضیح دهید.
شب قبل از این حادثه تروریستی، مراسم عزاداری در اهواز هر شب انجام می شد، شبی بود که عجیب لبیک یا حسین می گفتند و فرزندم هم در جمعیت بلند لبیک یا حسین را تکرار می کرد و به طرف مردم می دوید به نظرم می خواست انگار جلب توجه کند و جلب توجه هم کرد. لبیک یا حسین را یاد گرفته بود؛ موقع برگشت از مراسم شیشه ماشین را پایین کشیده بود و لبیک یا حسین می گفت و راننده های گذری هم او را همراهی می کردند.

*آیا محمدطاها معنی این لبیک یا حسین را می دانست؟

نخیر اصلاً معنی آن را نمی دانست چند بار از من پرسید من برایش توضیح می دادم؛ متوجه می شد، اما معنی آن را نمی دانست. شاید هم می دانست نمی دانم. فردای آن روز 12 ساعت نشد که لبیک یا حسین محمدطاها جواب داده شد.


*شما در خصوص تبلیغات وهابیان و شبکه های عرب زبان صحبت هایی کرده اید که بیشتر در اختیار عربستانی ها هستند و تبلیغات خوبی در خصوص فرهنگ وهابی انجام داده اند منظور شما از این اثرگذاری ها چیست؟
به مورد خوبی اشاره کردید، اثرگذاری که آن ها داشتند خیلی برایم ملموس بود. من توانستم شهادت طفل 4 ساله ام را هضم کنم. درراه وطن درراه اسلام درراه آقا این وظیفه ای بود و وظیفه من هم هست و اگر موقعیت پیش بیاید حتماً این کار را می کنم ولی خوب یک مقدار درک این مطلب که چطور یک مسلمان با تمام انگیزه از اعماق وجودش و با خوشحالی و اعتقاد کامل می گوید: خدایا من می آیم پیش تو الله اکبر من می آیم بهشت و بعد طفل 4 ساله را که در آغوش مادرش نشسته از پشت به رگبار می بندد. این خیلی کار تبلیغاتی می خواهد هزینه می خواهد و خیلی پشتوانه می خواهد که بیایی بخواهی در یک نفر این قدر تأثیرگذار باشی. از این نمونه ها خیلی زیاد دیدیم این تنها یک نمونه آن بود، آیا ما هم در جوان هایمان توانستیم همین طور تأثیرگذار باشیم؟ ما هم توانسته ایم در جوان هایمان آن کارهایی را که در کفر و تکفیر کرده اند را این طور کارکنیم؟ برای حجاب برای نماز و روزه این کارها را کرده ایم؟ نمی گویم عموم اما به هرحال باید واقعیت را قبول کنیم. باید تبلیغات کنیم کارهای تبلیغاتی و فرهنگی انجام دهیم. این جریانات در این موارد خیلی قوی کار می کنند. روی این مسئله باید ما خیلی سرمایه گذاری کنیم. خیلی باید آگاه سازی کنیم. چه اتفاقی می افتد که یک نفر به این شکل این حرکت بزدلانه و این جنایت را انجام می دهد که با اسم خدا چطور این کار تبلیغاتی می شود چطور در این نفر این انگیزه ایجاد می شود؟ این قدر نفوذ می شود که یک نفر باانگیزه کامل با رضایت می آید درحالی که می داند در محل به درک واصل می شود ولی این را جوری به طرف می قبولانند که بگوید من دارم به بهشت می روم این خدا از من راضی باش!چنان توانستند در روح و روان این نفر نفوذ کنند و تکفیر را در او نفوذ بدهند که فکر نفر را منحرف کنند که به این شکل بیاید عملیات مزدورانِ و تروریستی را انجام دهد. من می خواهم مقایسه کنم ما چقدر جای کار فرهنگی داریم اما انجام ندادیم این کاملاً بدیهی است که خیلی عقب هستیم.

*شنیدیدم در زمان پرتاب موشک های سپاه شما شخصاً حضور داشتید آیا پیامی دراین ارتباط برای تروریست ها دارید؟
این ها مباحث حاشیه ای هستند؛ اما به هرحال همه افرادی که در این عملیات حضور داشتند به درک واصل شدند و آن هایی که آن ها را هم در داخل پشتیبانی می کردند هم در طی 24 ساعت همگی دستگیر شدند و یک تعدادی هم آن شب درکرمانشاه که درحالی که درخواب خوش بودند یا مشغول تشکیل جلسه بودند همگی به درک واصل شدند جز یک نفر که آن نفر هم شاید تقدیر بر این بود که دیرتر برسد اما اگر آن شب می رسید او نیز به درک واصل می شد. اخیراً هم یکی از طراحان این حمله با آن وضعیت به درک واصل شد. من هشدار می دهم مابقی نفراتی که طراحان این جریان بودند و حداقل پشتیبان مالی این جریان بودند، یا شیطنت هایی در این حادثه کرده بودند آن ها هم آسوده خاطر نباشند، فکر نکنند این پرونده بسته شده است.

* آیا شکایتی به نهادهای مرتبط در سازمان ملل ارائه داده اید؟

بله همین امروز در حال پیگیری شکایتی هستم که از طرف سازمان ملل در حال پیگیری است و مطمئناً با نفراتی که مسبب این جریان هستند هم برخوردها ادامه خواهد داشت.

*برای مدافعین به اصطلاح حقوق بشر چه پیامی دارید؟ چون در چنین مواردی که در اروپا اتفاق می افتد سروصداهای زیادی به پا می کنند در مقابل سفارت خانه ها شمع روشن می کنند، اما برای کشور ما در چنین مواردی نه شمع یادبودی روشن می کنند و نه مراسم یادبودی در کشورهای اروپایی انجام می دهند.

در ابتدا که این حادثه اتفاق افتاد، اول چرا خیلی خوشحالی شدند، همه اول خوشحالی کردند که یک تعدادی آمده اند به رژه نیروهای مسلح ما حمله کرده اند، تبلیغات وسیعی کردند که تعداد زیادی به شهادت رسیده اند، اما وقتی عکس زن و بچه های مردم و بخصوص عکس طاهای من در دست آن برادر سپاهی در شبکه ها قرار گرفت و در دنیای مجازی قرار گرفت یک حالت انجمادی در همه قرار گرفت و آن حالت خوشحالی که بود سرکوب شد و جوری محمدطاها در این حادثه باعث رسوایی آن ها شد و نقشه هایشان را نقش بر آب کرد که نتوانستند این بار سکوت کنند. بله در این موارد همیشه کشورهای خارجی سکوت می کردند اما در لبنان، نیجریه، یمن و سوریه شمع یادبود روشن شد، اما در مورد کشورهای اروپایی حق با شماست، من از قلب مردم آن ها خبر ندارم که چه گذشت یا شاید سانسور رسانه هایشان بوده، اما خود حکومت ها اگر منظور شما هست بله رسانه ها و سیاست هایی که دارند چنین کاری به قول شما انجام نشد. ولی خوب در این مسئله حتی جوری بود که سازمان ملل متحد که پیشینیه آن هم مشخص است که با این جریانات چه برخوردی دارد، اما در این مورد خاص نتوانست سکوت کند. یعنی مسئله ای بود که واقعاً برای من بدیهی و روشن بود که طفل 4 ساله ام محمد طاها که نه می دانست سیاست چه هست نه می دانست خوب و بد چه هستند حتی یک صحبت کردن عادی را بلد نبود، مثل صحنه علی اصغر امام حسین، زمانی که طفل 6 ماهه امام حسین در دستانش قرار گرفت او چه گناهی داشت؟ و کاری
که حرمله کرد... در این زمانه هم محمدطاها به دست حرمله های این زمان کشته شد و آن جریان عاشورایی در این زمان اتفاق افتاد و این باعث رسوایی آن ها شد.

پدر محمدطاها اقدامی: شکایتی را به سازمان ملل ارائه کرده ام

*جناب سرگرد ممنون از توضیحات شما در پایان پیامی برای ملت ایران دارید؟

ما سرباز هستیم و پیرو فرمایشان مقام معظم رهبری خط و مسیر ما کاملاً روشن است و آقا مسیر را کاملاً روشن کرده اند و این وظیفه من بود در این کارزار، دینم را به این اسلام و انقلاب ادا کنم، اما به هرحال طفل 4 ساله ام از من پیشی گرفت و باعث انگیزه و روحیه بیشتری در ادامه راه من شد و مطمئن باشید لحظه شماری می کنم که ان شاءالله زمانی فرصتی پیش بیاید که آقا فرمان بدهند که بتوانیم نسل این خبیث ها را از روی زمین و سایه این ها را از روی مسلمین که آبروی اسلام و مسلمین را برده اند ان شاءالله سایه آن ها را از روی اسلام کم کنیم.


پدر محمدطاها اقدامی: شکایتی را به سازمان ملل ارائه کرده‌ام
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

ایران صفر - عمان صفر /گزارش لحظه به لحظه

ایران صفر - عمان صفر /گزارش لحظه به لحظه

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فراملی بررسی شد

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فراملی بررسی شد

گزارش تصویری بازی تیم‌های اردن و ویتنام

گزارش تصویری بازی تیم‌های اردن و ویتنام

گزارش تصویری از بازی ایران و عمان

گزارش تصویری از بازی ایران و عمان

گزارش تصویری از بازی ژاپن و عربستان

گزارش تصویری از بازی ژاپن و عربستان

گزارش عضو هیئت رئیسه مجلس درباره نقاط ضعف و قوت لایحه بودجه ۹۸

گزارش عضو هیئت رئیسه مجلس درباره نقاط ضعف و قوت لایحه بودجه ۹۸