بازدید: 69

عملکرد ضعیف دستگاه ها در اجرای قانون اشتغالزایی

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1429081
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تلاش می‌شود تا سقف ۱۸ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای ایجاد اشتغال پایدار روستاییان ارائه شود.

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون با حضور روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و نمایندگان بانک‌ها و سازمان برنامه و بودجه عملکرد دستگاه‌ها در ارتباط با اجرای مصوبه مجلس درخصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش‌های اخذ شده که در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت، بخش زیادی از منابع مربوط به مصوبه مجلس درخصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی علی رغم تکلیف قانونی جذب و عملیاتی نشده است و گزارشات از این موضوع حکایت دارد که حتی با لحاظ نرخ ارز 4200 تومانی میزان پرداختی‌ها در این رابطه 30 درصد تعهداتی است که باید صورت می‌گرفت که این غیرقابل قبول است.

انتقاد از میزان جذب منابع برای اشتغالزایی در روستاها

وی در ادامه افزود: مجموع پرداخت‌ها در ارتباط با مصوبه مجلس درخصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی، براساس نرخ ارز در سامانه نیما که 50 درصد آن عملیاتی نشده، به این صورت است که اعداد تعهد در این رابطه 9 هزار میلیارد تومان از سهم صندوق توسعه و 9 هزار میلیارد تومان از سهم بانک‌ها می‌شود که با احتساب موارد مذکور، میزان جذب منابع حدود 20 درصد است.

پورابراهیمی در این رابطه بیان کرد: در جلسه کمیسیون اقتصادی مشکلات مربوط به تاثیر رشد نرخ تورم در اجرای طرح‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد چند اقدام عملیاتی انجام شود. سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام به دلیل ارائه تضمین‌ها به بانک‌ها باید تا یک ماه آینده تعهداتشان اجرایی شود.

وی تصریح کرد: تا پایان آبان ماه نشست بعدی کمیسیون اقتصادی درباره روند اجرای مصوبه مجلس درخصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی برگزار می‌شود و گزارش‌ها براساس برش‌های استانی و برش‌های مربوط به بخش‌های مختلف براساس تفکیک بانک‌ها به کمیسیون اقتصادی ارائه می‌شود تا این کمیسیون موضوع را ارزیابی کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم روند جذب منابع و ایجاد اشتغال روستایی با توجه به قانونگذاری که در سال گذشته انجام شده، سرعت یابد و تلاش می‌شود تا سقف 18 هزار میلیارد تومان منابع برای ایجاد اشتغال پایدار فراهم شود.

اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای اشتغالزایی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: مشکلات مربوط به تضامین در رابطه با مصوبه مجلس درخصوص اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی مورد رسیدگی قرار گرفته شده و دستگاه‌ها مانند کمیته امداد تضمین کلی ارائه کرده، بنابراین ریسک متوجه این موضوع نیست، نکته دیگر این ستاد اجرایی فرمان امام‌خمینی (ره) نیز اعلام آمادگی کرده تا تعهدات مربوطه در رابطه با اشتغالزایی روستایی را انجام دهد.

حضور وزرای پیشنهادی کار و صنعت در کمیسیون اقتصادی

پورابراهیمی افزود: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در کمیسیون برنامه‌های خود را برای تصدی سمت وزارت تشریح کرده و نقطه‌نظرات اعضای کمیسیون نیز مطرح شد.عملکرد ضعیف دستگاه ها در اجرای قانون اشتغالزایی
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات