بازدید: 55

عذرخواهی بابت توهین جنسیتی به دختران ملوان

منبع : فرارو کد خبر: 1428508
در بخشي از بيانيه باشگاه اين‌طور آمده بود که «بزرگ‌ترين دليل آن (عدم تيم‌داري ملوان در بخش زنان) را بايد در مواردي جست‌و‌جو کرد که نمي‌توان در يک جامعه اسلامي آنها را مطرح کرد. شايد همان دلايلي که تمام تيم‌هاي ليگ‌برتري را بر آن داشت که يا تيم فوتبال بانوان خود را منحل کنند و يا تصميم به واگذاري آن بگيرند».

خرداد سال ۹۵ سارا قمي، کاپيتان تيم ملوان و خانم گل پنج دوره رقابت هاي ليگ برتر فوتبال زنان، در مصاحبه اي از مسئولان باشگاه ملوان گلايه کرد که توجهي به فوتبال اين حوزه ندارند و تعهدي نسبت به قرارداد بازيکنان در اين باشگاه وجود ندارد.

به گزارش شرق، به دنبال اين مصاحبه، رضاييان، مديرعامل باشگاه، اعلام کرد تيم فوتبال بانوان ملوان منحل مي شود و 8 مرداد ۱۳۹۵ انحلال يکي از پرافتخارترين تيم های فوتبال دختران رسما اعلام شد، اما انحلال تيم های زنان ملوان، آغاز يک حاشيه جدي در فوتبال زنان بود؛ رضاييان، مديرعامل باشگاه، مشکلات مالي را يکي از دلايل انحلال تيم زنان باشگاه عنوان کرد، اما انتشار بيانيه توسط باشگاه، چنين تصوري را به وجود آورد که مسائل جنسيتي از علل اصلي انحلال تيم فوتبال زنان اين باشگاه است.

در بخشي از بيانيه باشگاه اين طور آمده بود که «بزرگ ترين دليل آن (عدم تيم داري ملوان در بخش زنان) را بايد در مواردي جست و جو کرد که نمي توان در يک جامعه اسلامي آنها را مطرح کرد. شايد همان دلايلي که تمام تيم هاي ليگ برتري را بر آن داشت که يا تيم فوتبال بانوان خود را منحل کنند و يا تصميم به واگذاري آن بگيرند».

بعد از آن بيانيه بود که بازيکنان تيم فوتبال زنان ملوان تصميم به تنظيم شکايتي براي اعاده حيثيت گرفتند تا مشخص شود منظور از اين کلمات در بيانيه مذکور چيست. با وجود مباحث مربوطه اما تيم فوتبال زنان ملوان رفته رفته از چرخه رقابت هاي ليگ کنار رفت و حتي مشخص نشد سرنوشت شکايتي که زنان اين باشگاه از تيم داشتند چه شد؛ حالا اما مريم ايراندوست، مربي تيم فوتبال زنان ملوان، در اين مورد مي گويد: «زياد تمايل ندارم در مورد اتفاقات گذشته صحبت کنم، اما با پيگيري ما دادگاه نفرات متهم را احضار و رأي را به نفع ما صادر کرد و متهم ها مجبور به عذرخواهي شدند؛ به اين خاطر که تمام صحبت هاي آنها کذب محض بود».

تصميم به بازگشت قوهاي سپيد انزلي
تيم منحل شده زنان ملوان هم اما پس از چندي با پيگيري هاي مريم ايراندوست دوباره تشکيل شد و در زمان کوتاهي، آنها موفق شدند اين تيم را دوباره به چرخه اصلي فوتبال زنان برگردانند؛ درواقع اواخر تيرماه سال جاري بود که مريم ايراندوست، سرمربي ملوان انزلي، خبر بازگشت اين تيم پرافتخار به دسته يک را داد تا با گرفتن سهميه ليگ برتر يک بار ديگر وارد ميدان شوند. چهار تيم ملوان انزلي، ملي پوشان شهرکرد، جندي شاپور دزفول و سپيدار مازندران به ميزباني شهرکرد به صورت متمرکز در رقابت هاي ليگ دسته اول با يکديگر رقابت کردند که ملوان با سه پيروزي در اين مسابقات، به عنوان قهرمان ليگ دسته اول، راهي ليگ برتر مسابقات فوتبال زنان کشور شد.

ايراندوست معتقد است تشکيل دوباره تيم زنان ملوان، آن هم بعد از انحلال دوساله کار بسيار طاقت فرسايي بوده و نياز به حمايت دوچندان مسئولان دارد: «من يک نفر هستم و به تنهايي نمي توانم تمام بار اين کار سخت را به دوش بکشم. تغييراتي در چند روز اخير ايجاد شده که ما بايد تا 25 آبان که اولين ديدارمان در ليگ برتر است صبر کنيم. دوست ندارم قصاص قبل از جنايت داشته باشم، اما حمايت ها اگر دوجانبه نباشد نمي توانيم به سمت موفقيت قدم برداريم. حداقل بايد تا هفته آينده صبر کنيم و با آرامش کار را پيش ببريم».

از اتفاقات مثبتي که با تلاش مريم ايراندوست، مربي اين تيم، حاصل شد، امضاي قرارداد با بازيکنان قديمي اين تيم بود که در سال 95 حضور موفقي در ليگ برتر داشتند.

سارا قمي، معصومه حسرتي، سپيده نزهتي، هاجر شاه ملک پور، پگاه نوري و مژده وثوق از جمله بازيکنان قديمي تيم هستند که بار ديگر با تيم خود قرارداد امضا کردند. ايراندوست نسبت به موفقيت تيم ملوان در ليگ برتر همانند سال هاي گذشته اميدوار است: «من امسال فقط به عنوان مربي در کادر فني فعاليت خواهم کرد و ديگر به عنوان بازيکن حضور نخواهم داشت، چون بازيکنان سابق و مدنظر تيم را جذب کرديم و با توجه به اينکه در فصل جديد ملي پوشان در تيم هاي مختلف پخش شده اند قهرماني ملوان خيلي سخت است و هدف گذاري ما در فصل اول صرفا حضوري موفق در ليگ است تا گام هاي بعدي را بتوانيم با برنامه ريزي برداريم».

ايراندوست اما در پاسخ به اين سؤال که استرس تکرار اتفاقات گذشته شايد جلوي تمرکز تيمي را بگيرد، گفت: «هميشه گفتم مرگ براي اولين بار سخت است. اتفاقي که نبايد رخ مي داد، دو سال پيش براي ما پيش آمد و با وجود عذرخواهي آنها و کذب بودن اتهام، اين مسئله با خبرسازشدن، جو را به هم ريخت. حقيقتا به دنبال تکرار موفقيت هاي گذشته هستيم و سعي مي کنيم به مسائل حاشيه اي فکر نکنيم».

مربي تيم زنان ملوان اما از تغيير نگاه مسئولان ابراز رضايت مي کند و آن را کليد موفقيت تيمش مي داند: «همين که مسئولان ما شهامت اين را داشتند که نگاه تبعيض آميز را از بين ببرند بسيار خرسندم و بار سنگيني از روي دوش ما برداشته شد تا به دور از حواشي بتوانيم کار را پيش ببريم».


عذرخواهی بابت توهین جنسیتی به دختران ملوان
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

گزارش ها

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توئیتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توئیتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران