بازدید: 103

صدا و سیما پای علی ضیا می‌ایستد؟

منبع : فرارو کد خبر: 1427526
در هفته گذشته هم رشیدپور با تبعات برنامه‌اش دست به گریبان بوده و هم علی ضیا. تلویزیون ثابت کرده پای برنامه‌های مورد نظرش می‌ایستد و کوتاه نمی‌آید. حتی-و بویژه- اگر این برنامه‌ها بیست و سی و برنامه‌های سیاسی و رادیکالی باشد که اهداف خاص و بعضا مخرب را دنبال می‌کند.

سیامک رحمانی در شهروند نوشت: این که ممکن است آتش ماجرای علی ولیخانی دامن علی ضیا را بگیرد و برنامه فرمول یک با مشکل پخش مواجه شود، خبر نگران کننده ای است. پیگیری مراجع قضائی قابل تقدیر است. این که به موقع دارند واکنش نشان می دهند و به مردم این پالس مثبت را می فرستند که کسی نمی تواند از احساسات شان سوء استفاده کند و حتی اگر به اشتباه و برای امر خیر هزینه ای کنند، نهادهای قانونی ناظر و پیگیرند و اموال مردم حیف و میل نخواهد شد. اما این که یک برنامه از سیما بابت این ماجرا جریمه شود، عادلانه به نظر نمی رسد.

ماجرای آقای ولیخانی را لابد همه می دانند. پدری با لهجه شیرین ترکی که در شبکه زنجان دیده شد و بعد به برنامه فرمول یک آمد و مقابل علی ضیا نشست. مرد مهربانی که از مشکلات فرزندش گفت و از مردم درخواست همدلی داشت و از شرایط اقتصادی و شرایط سختی که برای بیماران به وجود می آورد گلایه کرد. در همان لحظه پخش زنده برنامه می شد حدس زد که لحن خودمانی و صادقانه آقای ولیخانی و چشم های ترش دل مردم را نرم خواهد کرد و کرد.

چه بغض هایی که پای گیرنده ها و بعدتر در بازتاب ماجرا در فضای ماجرا شکست و چه کمک هایی که روانه حساب ولیخانی کوچک شد. شاید اشتباه از بچه های برنامه فرمول یک بوده که هیجان زده شده اند و بی گدار به آب زده اند. آنچه بعدتر موسسه محک و انجمن بیماریان کلیوی گفتند نشان داد صحبت های آقای ولیخانی در مورد عمل کلیه و بیماری فرزندش دقیق نبوده.

حالا یا در بیان موضوع قصور کرده، یا وسوسه شده که مطالب خلافی بر زبان بیاورد یا آنگونه که همسرش می گوید نتوانسته منظورش را به زبان فارسی درست بیان کند. هرچه باشد، مردم دچار سوءتفاهم شده اند و کمک ها را روانه حساب شخصی پسر ولیخانی کرده اند و مشکل درست شده. حالا حساب از طرف مراجع قضائی مسدود شده تا تکلیف کمک ها روشن شود. علی ضیا می گوید خودش پیشقدم شده تا نهادهای نظارتی وارد عمل شوند.

می گوید خودش خواسته تا حساب بسته شود. اما هرچه هست جرم و کوتاهی برنامه در به وجود آمدن این شرایط آنقدر نیست که منجر به برخورد شدید یا احیانا تعطیلی فرمول یک شود. برنامه ای که مطمئنا زمینه ساز یکی از گاف های سازمان در این اواخر شده، اما برنامه سازی، وقتی که قرار است سرعت عمل به خرج دهد و مخاطب جذب کند، ممکن است چنین هزینه های ناگزیری هم داشته باشد. چیزی که صدا و سیما چندان با آن آشنا نیست.

رقابت چند برنامه پربیننده مثل «حالا خورشید» و «فرمول یک» اگرچه توانسته کمی تلویزیون را از رخوت بیرون بیاورد و گرم کند اما بی دردسر نبوده. در هفته گذشته هم رشیدپور با تبعات برنامه اش دست به گریبان بوده و هم علی ضیا. تلویزیون ثابت کرده پای برنامه های مورد نظرش می ایستد و کوتاه نمی آید. حتی-و بویژه- اگر این برنامه ها بیست و سی و برنامه های سیاسی و رادیکالی باشد که اهداف خاص و بعضا مخرب را دنبال می کند.

اما جایی که پای برنامه های پرمخاطب وسط بوده، مدیران دل شان نلرزیده. آنقدر که به راحتی بتوانند قید عادل و نود را بزنند. رشیدپور در این مخمصه همیشه نگران فشارهای بیرون از سازمان بوده. حالا هم ممکن است صابونی به تن علی ضیا بخورد که پیش از این به تن خیلی ها خورده.

از فرزاد حسنی و آزاده نامداری تا فهرستی طولانی از مجریان درست و درمان رسانه ملی. مجری ها و برنامه سازان تلویزیون باید حرفه ای تر باشند و حواس شان باشد که در دام مهمانان و حرف هایشان نیفتند. اما صداوسیما هم می تواند بیشتر پای سرمایه هایش بایستد.


صدا و سیما پای علی ضیا می‌ایستد؟
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10
 • صدا و سیما پای علی ضیا می‌ایستد؟


  در هفته گذشته هم رشیدپور با تبعات برنامه‌اش دست به گریبان بوده و هم علی ضیا. تلویزیون ثابت کرده پای برنامه‌های مورد نظرش می‌ایستد و کوتاه نمی‌آید. حتی-و بویژه- اگر این برنامه‌ها بیست و سی و برنامه‌های سیاسی و رادیکالی باشد که اهداف خاص و بعضا مخرب را
 • عبدالله ناصری : مدیریت صدا و سیما در کنترل گروه‌های خارج از سازمان است/ صدا و سیما جامعه را تحریک کرده است/مدیریت ضرغامی بر صدا و سیما هم تشریفاتی بود/ فقط لاریجانی توانسته بود مدیریتش بر صدا و سیما را تثبیت کند/ماجرای عزل لاریجانی چگونه در رسانه ملی پخش شد؟


  روز گذشته خشت کج برنامه ثریا در شبکه اول سیما و تولید برنامه‌ای با رویکرد تضعیف دولت و توافق برجام، باعث شد وزارت امور خارجه به آنچه در این برنامه که در سالروز اجرای برجام از سوی کارشناس منتقد برجام و مجری برنامه بیان شد، واکنش نشان دهد.
 • هند پای فرزاد می ایستد؟


  هندی‌ها از همان ابتدا پای ثابت مذاکره برای توسعه میدان گازی فرزاد با ایران بودند. مذاکراتی که 10 سال زمان برد تا به نتیجه برسد و گره آن که نوع گاز این میدان بود باز شود و بالاخره ایران که اعلام کرده بود گاز میدان فرزاد را نمی‌خواهد حاضر به برداشت این
 • معاون سیما دبیر و اعضای شورای مستند سیما را منصوب کرد


  معاون رییس سازمان در امور سیما، با هدف انسجام بخشی به فعالیت‌های مستندسازی در شبکه ها مهندس سلیم غفوری را با حفظ سمت به عنوان دبیر شورای مستند سیما منصوب کرد.
 • آیا یک جامعه گرسنه هم‌ پای جنگ می‌ایستد؟


  آقای هاشمی در عملیات بدر گفت: «اگر ما یک عملیات بزرگ موفق انجام دهیم، با اتکا به آن می‌توانیم مذاکره و جنگ را تمام کنیم و من حاضرم و آمادگی دارم مسئولیت این کار را بپذیرم»... حالا می‌گویند شعار امام را به «جنگ جنگ تا یک پیروزی» تغییر دادند. اساسا سؤا
 • چه کسی پشت ضربه پنالتی می‌ایستد؟


  در طول مدتی که از تهیه اکشن‌پلن ایران و تعهد ما برای انجام آن می‌گذرد، عوامل مختلفی در عدم شکل گیری درک واحد از انتظارات FATF از کشور دخیل بوده است.
 • تهران تاب می‌آورد و روی پا می‌ایستد


  هر یک دلار سرمایه گذاری برای تاب آوری، ۱۰ دلار سود اقتصادی مستقیم دارد
 • قهرمانی که روی دستهایش می ایستد


  نگاهی به زندگی جانبازی که علیرغم محروم بودن از دوپا، قهرمانی را با دستانش لمس کرده؛ یونس فیضی جانباز هفتاد درصدی است که در 5 رشته ورزشی به طور حرفه ای فعالیت دارد.
 • کی فسقلی روی دوپا می ایستد؟ (2)


  از بدو تولد، والدین مشتاقانه در انتظار رسیدن روزی هستند که فرزندشان شروع به غلتیدن کند، چهار دست و پا برود و روی دو پا بایستد و راه بیفتد.
 • کی فسقلی روی دوپا می ایستد؟ (1)


  دوره ی نوزادی حدود یکی دوهفته اول زندگی است. دراین مدت نوزاد خود را با اوضاع جدید زندگی سازگار می کند.
 • این زن در برابر اردوغان می ایستد! +عکس


  میرال آکسنر یکی از این افراد است. او وزیر سابق داخلی ترکیه است که از او به عنوان یک گرگ یاد می‌کنند. هنگامی که ارتش ترکیه قصد داشت در سال ١٩٩٧ قدم‌هایی برای از بین بردن دولت بردارد، او موضع خود علیه رهبران این کودتا را اعلام کرد. ژنرال‌های ارتش عنوان
 • قیمت نفت در سطح 50 تا 55 دلار می‌ایستد


  زنگنه گفت: تفاهم‌نامه دو میدان نفتی با شرکت گازپروم نفت روسیه نشان داد که اعضای اوپک برای دستیابی به یک هدف مشترک، هنوز پابرجا هستند و بازار نفت نیز این موضوع را به خوبی متوجه شد.
 • پا گرفتن نوزاد، چرا صاف و محکم نمی ایستد؟


  آیا مشکلی برا پاهای پسرم وجود داره که مثل دخترم نمیتونه رو پا باشه؟
 • بانک سرمایه همچنان در صدر می ایستد


  هفته نهم لیگ برتر والیبال در حالی با انجام ۶ دیدار در شهرهای مختلف کشور برگزار شد که در سایپا با مربی جدید خود برای دومین بار پیاپی حریفش رعد پدافند را شکست داد . شمس که در خانه به مصاف بانک سرمایه رفته بود سه بر صفر شکست خورد .پیکان در خانه والیبال
 • چه کسی جای منتظری درترکیب استقلال می ایستد؟


  با عدم حضور منتظری، کار برای منصوریان در خط دفاع گره خورده است. رابسون به دلیل قیمت بالای رضایت نامه شانس کمی برای حضور در استقلال دارد و آبی ها احتمالا در غیاب این دو بازیکن، برای چانه زنی با پادوانی کار سختی دارند

گزارش ها

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

انتشار یک گزارش خبری علیه ترامپ، واکنش او را برانگیخت!

انتشار یک گزارش خبری علیه ترامپ، واکنش او را برانگیخت!