بازدید: 51

آئین بهره‌برداری از طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور بنیاد برکت برگزار شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1425807
آیین معرفی و بهره‌برداری از طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور و افتتاح و شروع عملیات پروژه‌های عمرانی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد.
راه اندازی نهضت اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتیبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیین معرفی و بهره برداری از طرح های اشتغال زایی اجتماع محور و تسهیلات محور و افتتاح و شروع عملیات پروژه های عمرانی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد.

در این مراسم که محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، محمدجواد فدایی سرپرست استانداری کرمان،  محمدمهدی زاهدی و  محمدرضا پورابراهیمی نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و  سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مردم شریف راور حضور داشتند، در ابتدا از خانواده های شهدای این شهرستان قدرانی و تجلیل شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این مراسم، اقدامات اشتغال زایی و عمرانی انجام گرفته در شهرستان راور را حاصل کار جمعی و کمک و مساعدت استاندار کرمان، امام جمعه و مسئولان محلی راور دانست و گفت: نزدیک به یک سال و نه ماه پیش قول دادیم بیکاری را در راور ریشه کن خواهیم کرد و در راستای تحقق این مهم، چیزی شبیه به بسیج عمومی مانند زمان دفاع مقدس در این شهر شکل گرفته است.

وی خطاب به مردم راور تصریح کرد: نجات کشور با حضور شما و امثال شما امکان پذیر است که اقتصاد مقاومتی را مستند کرده اید. اقدامات شما اقتصاد ایران را از وابستگی به نفت نجات می دهد.

وی با اشاره به حضور و اقدامات محرومیت زدایی و اشتغال آفرینی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت در سال جاری در ۱۵۰۰ روستا و بخش کشور در قالب الگو های اشتغال زایی اجتماع محور افزود: امیدواریم نهضت اشتغال برای توانمندسازی جوامع در چارچوب اقتصاد مقاومتی در کشور راه اندازی شود.

در ادامه، نماینده ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی در سراسر کشور گفت: آمار ها نشان می دهد که این ستاد در ۸ سال گذشته در حوزه ی ایجاد شغل به طور متوسط سالانه ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است که در مجموع به ۴۰۰ هزار شغل می رسد.

 پورابراهیمی با اشاره به اهتمام و نگاه بلند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عنوان کرد: با کوشش یک و نیم ساله ی این ستاد در راور ۸۰۰ فرصت شغلی در این شهرستان ایجاد شده و ۸۰۰ شغل دیگر نیز در حال نهایی شدن است و در مجموع در طول سه سال ۳ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی شهرستان راور را در حوزه ی معادن دارای ظرفیت مثال زدنی دانست و اظهار داشت: سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این حوزه می تواند منجر به اشتغال زایی و کارآفرینی بیش تر شود.

مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: براساس تفاهم نامه ای که میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری کرمان در سال ۹۵ منعقد شد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی را در طول سه سال تعهد کرد. طبق آمار های سال ۱۳۹۵ عدد بیکاران شهرستان راور به ۱۶۰۰ نفر می رسد که از این تعداد ۱۱۰۰ نفر سرپرست خانوار هستند.

سعید جعفری با اشاره به ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی در قالب دو طرح الگوی توانمندسازی اقتصادی اجتماع محور «سحاب» (سرمایه گذاری حمایتی اقتصادی برکت) و «آسمان» (آیین نامه ی سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) گفت: ۱۵۰۰ فرصت شغلی در طرح سحاب و ۸۰۰ فرصت شغلی در طرح آسمان در دست اقدام است که ۱۵۰۰ پرونده به مرحله ی نهایی رسیده است. امروز نیز با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سرپرست استانداری کرمان اجرای طرح آسمان را با ایجاد ۸۰۰ فرصت شغلی آغاز خواهیم کرد. این آمار علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی غیرمسقیم است.

وی مجموع سرمایه گذاری برای اجرای طرح های سحاب و آسمان را ۴۵۰ میلیارد ریال ذکر و تصریح کرد: بنیاد برکت در چارچوب سیاست های ابلاغی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشتغال آفرینی، ارزش افزوده ایجاد می کند.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: حسن کار ما این است که فقط به اعطای وام اکتفا نمی کنیم، بلکه درصدد ایجاد اشتغال هستیم. ما از بازار به محصول و تولید می رسیم و تلاش داریم قبل از تولید محصول به فکر فروش آن باشیم.

 بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، الگوی توانمندسازی اقتصادی اجتماع محور سحاب را در ۳۹ روستای شهرستان راور با هدف ایجاد ۱۵۰۰ فرصت شغلی در مشاغل خرد و خانگی در رشته های قالی بافی و ... در دست اجرا دارد.
 
هم چنین در طرح آسمان نیز با اشتغال آفرینی در حوزه هایی مانند صنایع دستی، دام سبک، پرورش شتر، پنل های خورشیدی و ...، زمینه های اشتغال برای ۸۰۰ متقاضی فراهم خواهد شد. برای اشتغال این ۲۳۰۰ نفر ۹۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
 
بنیاد برکت هم چنین اجرای ۲۶۰ طرح عمرانی و زیربنایی با حجم سرمایه گذاری ۲۱۶ میلیارد ریال شامل اجرای عملیات ساخت ۷ مدرسه برکت با ۵۰ کلاس درس، اجرای عملیات ساخت ۱۹ مسجد برکت، مشارکت در ساخت ۲۰۱ واحد مسکن محرومین و مشارکت در ۳۱ پروژه ی عمرانی و زیربنایی دیگر را در دست اقدام دارد.

بازدید از طرح های اشتغال زایی اجتماع محور و تسهیلات محور در روستا های شهرآباد، خالق آباد، جلال آباد، تقی آباد وعرب آباد شهرستان راور و دیدار با خانواده ی گران قدر شهید حسین جلال آبادی از دیگر برنامه های سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به راور بود.
 
انتهای پیام/

آئین بهره‌برداری از طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور بنیاد برکت برگزار شد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
loading...

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما