بازدید: 70

اعدام برای 4 سارق مسلح طلافروشی‌ها

منبع : فرارو کد خبر: 1425539
ساعت 14:30 آخرین روز دی سال گذشته دو نفر که لباس زنانه پوشیده و چادر به سر داشتند، وارد یک طلافروشی در میدان هفت‌تیر یاسوج شدند و سپس درحالی‌که سلاح در دست داشتند، مرد فروشنده را تهدید کردند. سارقان بعد از ریختن حدود دو کیلو طلا در یک کیف، مرد فروشنده را به‌زور از مغازه خارج و سوار بر یک پراید نقره‌ای‌رنگ کردند و از محل دور شدند.

چهار عضو باندی که از طلافروشی ها در استان های کهگیلویه وبویراحمد و فارس سرقت مسلحانه انجام داده و در یکی از سرقت های خود مرتکب قتل شده بودند، به اعدام در ملأ عام محکوم شدند. این باند شامل شش متهم بود که چهار نفر از آنها بعد از محاکمه محارب و مفسدفی الارض تشخیص داده شدند.

به گزارش شرق، این متهمان در پی دستبرد به یک طلافروشی در یاسوج و قتل مرد فروشنده تحت تعقیب قرار گرفتند و دستگیر شدند.

ساعت 14:30 آخرین روز دی سال گذشته دو نفر که لباس زنانه پوشیده و چادر به سر داشتند، وارد یک طلافروشی در میدان هفت تیر یاسوج شدند و سپس درحالی که سلاح در دست داشتند، مرد فروشنده را تهدید کردند. سارقان بعد از ریختن حدود دو کیلو طلا در یک کیف، مرد فروشنده را به زور از مغازه خارج و سوار بر یک پراید نقره ای رنگ کردند و از محل دور شدند.

مأموران پلیس دقایقی بعد از این دزدی به محل حادثه رسیدند و تحقیقات خود را در حالی آغاز کردند که شاهدان عینی حرف زیادی برای گفتن نداشتند و همه آنها اطلاعاتی مشابه از یک سرقت سریع ارائه دادند. دراین میان از سرنوشت فرد ربوده شده که داماد صاحب مغازه بود، اطلاعی در دست نبود و کارآگاهان سعی داشتند هرچه زودتر با ردیابی دزدان این مرد را از چنگ آنها خلاص کنند اما قبل از اینکه تلاش های پلیس در این زمینه به نتیجه برسد، خبر رسید جنازه مردی درحالی که در یک پراید نقره ای رها شده در پارک جنگلی پیدا شده است.

کارآگاهان وقتی به پارک جنگلی رفتند، مشاهده کردند جسد متعلق به همان طلافروش ربوده شده است. پس از آن تحقیقات وارد مرحله ای تازه شد. ابتدا متخصصان پزشکی قانونی به بررسی جنازه پرداختند و نظر دادند این مرد بر اثر اصابت ضربات جسم سخت به سر و کتفش جان باخته است. پس از آن تلاش ها برای یافتن ردی از متهمان گسترش یافت و معلوم شد اعضای این گروه همان افرادی هستند که پیش از این نیز چند فقره سرقت مسلحانه انجام داده و علاوه بر طلافروشی های استان کهگیلویه وبویراحمد، در استان فارس نیز دست به دزدی زده اند و از سوی کارآگاهان آنجا نیز تحت تعقیب قرار دارند.

سارقان بسیار حرفه ای عمل کرده و ردی از خود به جا نگذاشته بودند به همین دلیل شناسایی آنها حدود چهار ماه زمان برد تا اینکه بالاخره اعضای این باند در یک سری عملیات هم زمان در یاسوج، جاده یاسوج-اصفهان و شهرک صدرای شیراز دستگیر شدند و پرونده قضائی آنها به جریان افتاد.

غلامرضا مزارعی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، دراین باره گفت: این سارقان شش نفر بودند که به صورت زنجیره ای، اقدام به سرقت های مسلحانه و قتل در طلافروشی های استان های کهگیلویه وبویراحمد و فارس کرده بودند که با زحمات شبانه روزی دستگاه قضائی و نیروهای امنیتی و انتظامی، پس از شناسایی در خردادماه 97 دستگیر شدند.

او خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات محاکمه سارقان که با حضور وکلای مدافع آنان و مال باختگان در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب یاسوج برگزار شد، چهار نفر از سارقان به جرم محاربه به اعدام در ملأعام در یکی از میادین این شهر محکوم شدند.

مزارعی اضافه کرد: چنانچه رأی صادره مورد اعتراض آنان واقع شود، پس از طی فرایند دادرسی در دیوان عالی کشور و قطعیت به مرحله اجرا درخواهد آمد.


اعدام برای 4 سارق مسلح طلافروشی‌ها
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15
 • اعدام برای 4 سارق مسلح طلافروشی‌ها


  ساعت 14:30 آخرین روز دی سال گذشته دو نفر که لباس زنانه پوشیده و چادر به سر داشتند، وارد یک طلافروشی در میدان هفت‌تیر یاسوج شدند و سپس درحالی‌که سلاح در دست داشتند، مرد فروشنده را تهدید کردند. سارقان بعد از ریختن حدود دو کیلو طلا در یک کیف، مرد فروشند
 • حکم اعدام برای 2 سارق مسلح طلافروشی در گلستان


 • حکم اعدام برای سارقان مسلح طلافروشی گچساران


  رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: سارقان مسلح طلافروشی گچساران در صورت دستگیری و محاکمه، در محل وقوع جرم و در ملاء عام به دار مجازات آویخته می‌شوند.
 • حکم اعدام برای سارقان مسلح طلافروشی گچساران


  رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: سارقان مسلح طلافروشی گچساران در صورت دستگیری و محاکمه، در محل وقوع جرم و در ملاء عام به دار مجازات آویخته می‌شوند.
 • حکم اعدام برای سارقان مسلح طلافروشی گالیکش


  رئیس کل دادگستری گلستان از صدور حکم دو نفر از سارقان مسلح طلافروشی گالیکش خبرداد و گفت: این حکم از سوی دادگاه انقلاب گنبدگاووس صادر شده و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی است.
 • اعدام ۳ سارق طلافروشی


  سارقان طلافروشیسارقان طلافروشی صبح امروز (یکشنبه) در یکی از میادین شهر یاسوج به دار مجازات آویخته شدند. صبح امروز (یکشنبه) در یکی از میادین شهر یاسوج به دار مجازات آویخته شدند.
 • اجرای حکم اعدام 3 سارق طلافروشی


 • صدور حکم سارق مسلح طلافروشی در کرج


  صادق حسنوند، رئیس شعبه 112 کیفری 2 کرج از صدور حکم پرونده سرقت مسلحانه از طلافروشی در کرج خبر داد و گفت: در روزهای پایانی سال گذشته فردی با در دست داشتن یک قبضه کلت کمری به داخل طلافروشی در شاهین ویلا رفته و با تهدید صاحب طلافروش، مقداری طلا را داخل
 • حکم سارق مسلح طلافروشی صادر شد


  رئیس شعبه ۱۱۲ کیفری دو کرج از صدور حکم پرونده سرقت مسلحانه از طلافروشی در کرج خبر داد.
 • حمله 3 سارق مسلح به یک طلافروشی


  مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد:‌ در ساعت 10:59 دقیقه صبح امروز پنجشنبه یکی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت‌های پلیس 110 اعلام کرد که سه سارق مسلح وارد یکی از طلافروشی‌های میدان رهبر در شرق تهران شده و قصد سرقت از این طلافروشی را دارند که به
 • اعدام سه سارق طلافروشی یاسوج در ملاء عام


  اول بهمن سال گذشته خبری مبنی بر سرقت از طلافروشی و گروگان گیری صاحبان آن در میدان هفتم تیر یاسوج در رسانه ها و شبکه های مجازی منتشر که یک روز پس از وقوع این حادثه جسد مرد طلافروش در پارک جنگلی یاسوج و در خودروی شخصی اش کشف شد.
 • حکم اعدام برای سارق مسلح بانک‌ها +عکس


  سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز به اعدام محکوم شد.
 • حکم اعدام برای سارق مسلح بانک‌های تهران


  مرد میانسالی که با چهره گریم شده به چهار بانک در تهران دستبرد زده بود، از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد.
 • سارق مسلح طلافروشی: بازیکن استقلال و پرسپولیس بودم!


 • دزدان مسلح طلافروشی اعدام شدند


گزارش ها

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

از شایعه قتل خاوری در کانادا تا گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران + تصاویر

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه "CFT"

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

گزارش مرکز بحرینی از بازداشت 5 هزار زندانی آزادی بیان

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران