بازدید: 45

روزهای پایانی مردِ عاقل دولت ترامپ!

منبع : فرارو کد خبر: 1424772
متیس به ترامپ گفت که این مسئله را حل‌وفصل می‌کند. اما پس از قطع تماس، به یکی از دستیارانش گفت: "ما هیچ یک از این‌ها را انجام نمی‌دهیم. ما بسیار سنجیده عمل خواهیم کرد".
آیا جیمز متیس هم از دولت ترامپ اخراج می شود؟

فرارو- زمانی که اچ آر مک مستر، مشاور سابق امنیت ملی، و رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق، از دولت دونالد ترامپ رفتند، جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا، در دولت تنها ماند. چرا که گفته می شود مواضع او به تیلرسون و مک مستر نزدیک تر بود. اکنون ترامپ درباره وزیر دفاعش سخنانی گفته است که استمرار متیس در دولت را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

به گزارش فرارو، هفته گذشته نیکی هیلی از دفتر ترامپ در کاخ سفید اعلام کرد که تا آخر سال جاری از سمتش به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل خارج خواهد شد. دان مک گان، مشاور کاخ سفید، هم در حال خروج از دولت است. همه درباره اینکه جف سشنز، دادستان کل آمریکا، تا چه زمانی پس از انتخابات میان دوره ای در دولت باقی بماند، گمانه زنی می کنند. اکنون پس از گفتگوی تلویزیونی اخیر ترامپ، متیس هم در لیست اخراجی های احتمالی قرار گرفته است.

ترامپ در گفتگو با برنامه "۶۰ دقیقه" شبکه سی بی اس نیوز، متیس را "نوعی دمکرات" توصیف کرد. از آنجا که ترامپ از دمکرات ها متنفر است و حتی چندین بار آن ها را دیوانه خطاب کرده است، اطلاق عنوان دمکرات بر وزیر دفاع، به عنوان هشداری برای متیس ارزیابی شده است.

ترامپ در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره امکان تغییر در دولت گفت: "معتقدم که من کابینه خوبی دارم. (اما)، برخی افراد وجود دارند که من از آن ها راضی نیستم".

مجری در ادامه از ترامپ پرسید که آیا متیس دولت را ترک خواهد کرد، ترامپ پاسخ داد: "خب نمی دانم. او (متیس) در این باره به من چیزی نگفته است. من با او رابطه بسیار خوبی دارم. دو روز پیش با او ناهار خوردم. ممکن است او (دولت) را ترک کند. فکر می کنم او نوعی دمکرات است. ما خیلی خوب با هم کنار می آییم. او شاید برود. منظورم این است که یک روزی همه می روند. واشنگتن اینگونه است".

برخی منتقدان ترامپ، متیس را یکی از عقلای دولت می دانند که بدترین غرایز رئیس جمهور را مهار می کند. سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا، گفته بود که متیس یکی از افرادی است که آمریکا را از هرج و مرج دور نگه می دارد.

متیس و ترامپ درباره استقرار نیرو های آمریکایی در کره جنوبی هم اختلاف نظر داشته اند. بوب وودوارد، روزنامه نگار واشنگتن پست در کتاب جنجالی اش نوشته بود که متیش در حین توضیح چرایی استقرار ده ها هزار نیروی آمریکایی در کره جنوبی برای ترامپ، مضطرب شد. گفته می شود که متیس دلیل این استقرار را "جلوگیری از جنگ جهانی سوم" دانست. سپس بعد ها با گلایه گفته ترامپ درک یک دانش آموز "کلاس پنجم یا ششم" را دارد.

اختلاف نظر دیگر این دو در بهار ۲۰۱۷ رخ داده است. در آن زمان پس از استفاده ادعایی سلاح شیمیایی توسط بشار اسد، ترامپ به متیس زنگ رد و از او خواست اسد را ترور کند. ترامپ در این تماس گفت: " بیا دمار از روزگار او دربیاوریم. بیا ورود پیدا کنیم. بیا تعداد زیادی از آن ها را بکشیم".

متیس به ترامپ گفت که این مسئله را حل وفصل می کند. اما پس از قطع تماس، به یکی از دستیارانش گفت: "ما هیچ یک از این ها را انجام نمی دهیم. ما بسیار سنجیده عمل خواهیم کرد".

اظهارات اخیر ترامپ درباره متیس بار دیگر گمانه زنی هایی درباره استمرار متیس در دولت برانگیخته است. بنا به گفته نشریه آتلانتیک، اظهارات ترامپ ممکن است نشان دهنده روز های آخر متیس به عنوان وزیر دفاع باشد. این نشریه نوشت: " توصیف ترامپ در برنامه ۶۰ دقیقه، برای استمرار وزیر دفاع در دولت ترامپ پس از انتخابات میان دوره ای، نشانه خوبی نیست".

روزهای پایانی مردِ عاقل دولت ترامپ!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

گزارش ها

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه "CFT"

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد