آسیاتل

بازدید: 32

عمل به قرآن مهمترین شاخصه نظام جمهوری اسلامی ایران است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1421061
رییس اداره عقیدتی سیاسی نداجا گفت: آنچه که مهم است عمل به قرآن است که می‌تواند شاخصه تمامی نظام‌های اسلامی باشد. چقدر افرادی در طول تاریخ بوده و هستند که قرآن را به بهترین نوع تفسیر و قرائت کرده اند در حالی که قرآن مکررا آن‌ها را مورد لعن قرار داده است که ما شاهد اینگونه افراد در زمان حال نیز هستیم که داعش مصداق بارز اینگونه افراد است.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین محمد مظفری نژاد در مراسم تقدیر از افتخار آفرینان و مقام آوران قرآنی مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمر بنی هاشم (ع) نداجا با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) گفت: حضرت زینب سلام الله علی ها در رابطه با ماه محرم و صفر فرمودند: «اگر کسی خبر پایان ماه صفر را به من بدهد من وعده بهشت را به او می دهم».

حجت الاسلام مظفری نژاد با بیان اینکه این دو ماه برای مسلمین و شیعیان بسیار ماه های سنگینی هستند افزود: توصیه شده است جهت ایمن ماندن از بلایا و مشکلات این ماه ها انسان بسیار صدقه دهد.

رییس اداره عقیدتی سیاسی نداجا در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح ابعاد وجودی انسان پرداخت و بیان داشت: انسان از دو بعد مادی و معنوی تشکیل شده و اینکه خداوند در قرآن کریم فرموده اند «خلق الانسان ضعیفا» اشاره به بعد مادی و حیوانی انسان دارد و آنچه که به انسان کرامت انسانی و عظمت می بخشد و آنرا به عنوان خلیفه الله بر کره زمین مطرح می کند همان بعد معنوی انسان است.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: ما انسان ها همه از خداییم و به سوی خدا باز می گردیم و آن کس در سیر و سلوک خداوندی موفق و رستگار می شود و به زندگی جاودانه همراه با سعادت دست می یابد که اسباب مردن و آخرت را در این دنیا فراهم آورد و آن تنها با عمل به دستورات دین و قرآن میسر خواهد شد.

مظفری نژاد تصریح کرد: آنچه که مهم است عمل به قرآن است که می تواند شاخصه تمامی نظام های اسلامی باشد. چقدر افرادی در طول تاریخ بوده و هستند که قرآن را به بهترین نوع تفسیر و قرائت کرده اند در حالی که قرآن مکررا آن ها را مورد لعن قرار داده است که ما شاهد اینگونه افراد در زمان حال نیز هستیم که داعش مصداق بارز اینگونه افراد است.

حجت الاسلام مظفری نژاد درانت ها با اشاره به پیشرفت های قرآنی در مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران منجیل و تقدیر از زحمات مسؤولین این امر خطیر، ابراز امیدواری کرد با عمل به قرآن و آموزه های دینی به عنوان یک الگوی حسنه باعث گسترش فرهنگ اسلامی در سراسر دنیا باشیم و بتوانیم زندگی جاودانه برای خود و همنوعان خود در آخرت را فراهم سازیم.

براساس این گزارش در این مراسم از مقام آوران قرآنی با اهداء لوح و هدیه تقدیر شد.
 
انتهای پیام/

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند