بازدید: 36

تعریف اقتصاد چیست؟

منبع : تابناک کد خبر: 1413707

برای همه ی ما لازم است درباره اینکه اقتصاد چیست و چگونه زندگی روزمره ی ما را تحت تاثیر قرار می دهد چیزهایی بدانیم. بزرگ ترین اسم ها در اقتصاد را بشناسیم و درباره ی بعضی متغیرهای اصلی که فعالیت های اقتصادی و تجاری بر اساس آنها اتفاق می افتد، قدری اطلاعات داشته باشیم.

فلسفه ی اقتصاد همچون علمِ تصمیم گیری، زندگی روز مره ی ما را اداره می کند. حتی اگر ما به این مسئله آگاه نباشیم. هنگامی که ما نرخ سود کارت اعتباری مان را اندازه می گیریم یا بررسی می کنیم که یک ماشین جدید بخریم، خانه ای را اجاره کنیم یا برای شام بیرون می رویم یا به تعطیلات می رویم، در همه ی این تصمیم گیری ها ما فکر ها و محاسبات اقتصادی می کنیم. ما در جهانی زندگی می کنیم که منابع محدودی دارد و اقتصاد به ما کمک می کند تا این منابع محدود را طوری مصرف کنیم که نیاز های بی پایان ما را پاسخ بدهد. اقتصاد حوزه ی بسیار گسترده ای است و تاریخچه ی پرباری دارد و افراد تاثیرگذار بسیاری، از فیلسوفان گرفته تا سیاستمداران در آن کاوش کرده اند و نظریه ها را آزموده اند.

در ساده ترین و قابل فهم ترین تعریف، اقتصاد مطالعه ی نحوه ی استفاده ی جامعه از منابع محدودش است. اقتصاد علمی اجتماعی است که با تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات پیوند خورده است. اقتصاد تمرکز بسیار زیادی بر روی چهار عامل تولید یعنی: زمین، نیروی کار، سرمایه و کسب و کار دارد. اینها چهار عنصری هستند که فعالیت اقتصادی را در جهان ما می سازند و هر یک می توانند به صورت مجزا مطالعه شوند. 

منبع: chetor.com


تعریف اقتصاد چیست؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها