بازدید: 23

سیاست‌های مهاجرتی آمریکا اعلام شد/پذیرش فقط 30 هزار مهاجر

منبع : عصر ایران کد خبر: 1411324
مطابق با سقف جدید پذیرش مهاجران، ما در حال آماده‌سازی پذیرش ۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ و همچنین بررسی پرونده بیش از ۲۸۰ هزار نفر پناهجو هستیم.

دولت آمریکا در ادامه اجرای سیاست های ضدمهاجرتی خود سقف پذیرش مهاجر در سال آتی را به شدت کاهش داد.

سیاست های مهاجرتی آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعلام شدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، وزیر خارجه آمریکا شمار پذیرش مهاجران در سال ۲۰۱۹ در این کشور را اعلام کرد.

مایک پمپئو روز دوشنبه اعلام کرد: «مطابق با سقف جدید پذیرش مهاجران، ما در حال آماده سازی پذیرش ۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ و همچنین بررسی پرونده بیش از ۲۸۰ هزار نفر پناهجو هستیم».

اعلام پذیرش این تعداد مهاجر در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد دولت آمریکا همچنان به سرعت در حال اجرای سیاست های ضدمهاجرتی خود است چرا که در سال ۲۰۱۸، بیش از ۴۵ هزار نفر مهاجر اجازه ورود به خاک آمریکا پیدا کرده بودند.

با اینکه در سال آینده پذیرش مهاجر در آمریکا به نحو چشمگیری کاهش یافته، وزیر خارجه این کشور مدعی است: «در خصوص حمایت از مهاجران آمریکا بخشنده ترین کشور در جهان است».

اعلام سیاست های جدید مهاجرتی آمریکا با واکنش تند سازمان ها و گروه های حامی مهاجران روبرو شد. «جنیفر کویگلی» از اعضای گروه «اول حقوق بشر» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «اعلامیه امروز (وزارت خارجه) ... شکست شرم آور ما در مقابله با بدترین بحران مهاجرت در طول تاریخ است».

سناتور «باب منندر» دموکرات ارشد کمیته روابط خارجی مجلس سنا نیز تصمیم دولت آمریکا، برای کاهش پذیرش مهاجران را «تصمیمی ظالمانه و کوته نظرانه» خواند».


سیاست‌های مهاجرتی آمریکا اعلام شد/پذیرش فقط 30 هزار مهاجر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها