بازدید: 31

پیشرفت ۹۵ درصدی ترمینال سلام

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1410748
مدیر اجرایی ترمینال سلام از پیشرفت ۹۵ درصدی این ترمینال خبر داد و افزود:این ترمینال کاملا توسط طراحان و معماران متخصص ایرانی طراحی و ساخته شده است.

پیشرفت 95 درصدی ترمینال سلامبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همدانچی مدیر اجرایی پروژه ترمینال سلام در حاشیه بازدید از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای ترمینال سلام باند جدید طراحی و ساخته شده است، گفت: طی یک سال گذشته محوطه سازی این ترمینال آغاز شده و هم اکنون 32 هکتار از آن مربوط به محوطه سازی و 7 هکتار مربوط به فضای سبز است.

وی با بیان اینکه در طراحی و ساخت ترمینال سلام سعی کرده ایم از تجربیات غلط و اشتباه ترمینال های گذشته استفاده نکنیم افزود: در این ترمینال یک لاین اختصاصی برای تاکسی ها، دو لاین برای خودروهای شخصی و یک لاین برای اتوبوس ها در نظر گرفته شده است.

مدیر اجرایی پروژه ترمینال سلام توضیح داد: در ساخت این ترمینال یک زیرگذر طراحی شده و مسافران بعد از پارک خودروهای خود در پارکینگ ها از طریق یک شاطر لاین به ترمینال سلام وارد می شوند.

همدانچی ادامه داد: برای ترمینال سلام چندین پارکینگ به ظرفیت خودرو ساخته شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون تمامی پارکینگ ها اقدامات روشنایی و آسفالت کاری جاده های اختصاص این ترمینال به اتمام رسیده و در حال انجام فضای سبز و گیاه کاری هستند.

مدیر اجرایی پروژه ترمینال سلام از پیشرفت 95 درصدی ترمینال سلام خبر داد و افزود: این ترمینال به متراژ 55 هزار متر در سه طبقه طراحی شده و ظرفیت 4ونیم میلیون مسافر را دارد.

همدانچی یادآور شد: در ابتدای طراحی، این ترمینال برای یک و نیم میلیون مسافر در نظر گرفته شده بود اما بعد از بازدید و دستور وزیر راه و شهرسازی ظرفیت این ترمینال به 4ونیم میلیون مسافر تغییر کرد.

وی اظهار کرد: در ابتدای ساخت عمده خریدهای این ترمینال انجام شده بود و بعد از تغییر ظرفیت مسافر تنها برخی از تجهیزات تغییر کرد.

مدیر اجرایی پروژه ترمینال سلام با بیان اینکه دو پله برقی این ترمینال در گمرک به دلیل ایجاد تحریم ها باقی مانده بود افزود: روز گذشته این پله برقی ها ترخیص شد و هم اکنون تمامی تجهیزات آماده و ریل های لازم برای پله های برقی نصب شده است.

همدانچی درباره معماری این ترمینال گفت: در این ترمینال یک گالری خاص برای نمادهای ایرانی در نظر گرفته شده و در طراحی این ترمینال از 10 معمار تراز اول کشور دعوت کرده ایم.

وی توضیح داد: ساخت اپرون ها به اتمام رسیده و ما برای ترمینال سلام 74 هزار متر اپرون در نظر گرفته ایم همچنین برای پروازهای باریک نیز اپرون های خاصی در نظر گرفته ایم.

مدیر اجرایی ترمینال سلام گفت: طراحی این ترمینال کاملا توسط طراحان و معماران متخصص ایرانی ساخته شده است.

انتهای پیام/


پیشرفت ۹۵ درصدی ترمینال سلام
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها