بازدید: 34

ترامپ: بهتر است ایران فعالیت‌های هسته‌ای انجام ندهد

منبع : عصر ایران کد خبر: 1410477
من ایالات متحده را از توافق یکجانبه و وحشتناک ایران خارج کردم و ایران دیگر آن کشور سابق نیست. بهتر است که آنها فعالیت هسته‌ای انجام ندهند. آن کشور سابق نیست.

رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی در جمع هوادارانش گفت ایران بهتر است فعالیت های هسته ای انجام ندهد.

به گزارش تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی در جمع هوادارانش در ویرجینیای غربی به تکرار ادعاها علیه ایران و توافق هسته ای برجام پرداخت.

ترامپ در بخشی از این سخنرانی به گفت وگویش با «ملک سلمان»، پادشاه عربستان سعودی اشاره کرد و از حمایت های آمریکا از ارتش سعودی انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «من عربستان سعودی را دوست دارم؛ رهبر فوق العاده آنها، ملک سلمان را هم همینطور. همین امروز صبح با او صحبت کردم. به او گفتم پادشاه! شماره چندین تریلیون دلار پول دارید. بدون ما چه کسی می داند چه بر سرتان می آید؟ شاید نتوانید آن هواپیماها را نگاه دارید. می دانید چرا؟ چون به آنها حمله خواهد شد.»

ترامپ گفت: «حالا که ما هستیم، آنها امن هستند. کاملاً امن! ولی ما چیزی که باید را به دست نمی آوریم. داریم به ارتش آنها یارانه می دهیم. گفتم بگذار سوالی از شما بپرسم. چرا ما داریم به ارتش این کشورهای واقعاً ثروتمند یارانه می دهیم؟»

رئیس جمهور آمریکا بعد از برشمردن دستاوردهای ادعایی اش در مذاکره با کره شمالی گفت: «اوباما در توافق ایران، 1.8 میلیارد دلار پول نقد! پول نقد! پول نقد به ایران داد. می دانید چقدر پول است. هیچ کس هم نگفت که امتیاز زیادی واگذار کرد. غیر از من. به همین خاطر هم به آن توافق خاتمه دادم.»

ترامپ سپس به تریبونی که مقابلش قرار داشت اشاره کرد و گفت که 1.8 میلیارد دلار پول نقد به معنی آن است که دو برابر این تریبون پول به ایران داده شود.

وی گفت: «از کدام جهنمی این 1.8 میلیارد دلار را آورده اید؟ نگذارید کسی بگوید که این پول برای گروگان ها بوده است.»

ترامپ همچنین گفت: «من ایالات متحده را از توافق یکجانبه و وحشتناک ایران خارج کردم و ایران دیگر آن کشور سابق نیست. بهتر است که آنها فعالیت هسته ای انجام ندهند. آن کشور سابق نیست.»


ترامپ: بهتر است ایران فعالیت‌های هسته‌ای انجام ندهد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها