بازدید: 21

صحیفه سجادیه؛ کتاب تقوا و انس با خدا

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1404393
کانون خبرنگاران نبأ ــ امام جمعه بوشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: صحیفه سجادیه، کتاب تقوا، انس با خدا، آموزش آموزه‌های رفتاری انسان به سبک اسلامی و ولایتمداری در عرصه‌های مختلف زندگی است.

 به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ خطبه های نماز جمعه بوشهر در آدینه سیزدهم مهرماه به همت کانون فرهنگی و هنری امام هادی(ع) منطقه 1 در مصلای مرکز استان برگزار شد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بوشهر اظهار کرد: صحیفه سجادیه کتاب تقوا، انس با خدا، آموزش آموزه های رفتاری انسان به سبک اسلامی و ولایتمداری در عرصه های مختلف زندگی است.

حضرت سیدالساجدین(ع)؛ خورشید پرفروغ و بی غروب قیام عاشورای حسینی

نویسنده کتاب صحیفه سجادیه با اشاره به اینکه چهارم پیشوای شیعیان فرمود «پیامبر اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) مفتاح خیر و برکت است»، گفت: حضرت سید الساجدین، امام زین العابدین(ع) خورشید پرفروغ و بی غروب پیام کربلا و قیام عاشورای حسینی بود.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر مدیریت زبان و توان احسان و نیکوکاری را از سبک های زندگی اسلامی عنوان کرد و افزود: استفاده از آموزه سبک های زندگی ائمه اطهار(ع) انسان را از بسیاری مشکلات رها می کند که مدیریت زبان و توان احسان و نیکوکاری از آموزه های اهل بیت(ع) است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

هوشیاری همگانی در برابر دسیسه های دشمن

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با  استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که آینده انقلاب از آن جوانان است، تصریح کرد: جوانان تحصیل کرده، انقلابی، مؤمن، متدین و همیشه در صحنه، آینده انقلاب اسلامی را رقم می زنند و همگان هوشیار باشیم که دشمن بر روی جوانان انواع دسیسه ها طراحی و عملیاتی کرده است و هر چند دشمن بر روی جوانان انواع توطئه ها و دسیسه ها برنامه ریزی کرده ولی بسیاری از جوانان با تمام وجود از حریم انقلاب، اسلام، ایران  و ولایت دفاع می کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه سرانجام توطئه های آمریکا علیه نظام اسلامی ایران منجر به شکست دشمن می شود، خاطرنشان کرد: آمریکا با سیاست دوگانه هرچند می خواهد علیه کشور دسیسه در ابعاد تهاجم سخت و نرم کند، ولی سرانجام آن شکست دشمن است.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: به خیال خام آمریکا و هم پیمانانش که شکست ایران قطعی است و این موضوع 4 دهه دائم تکرار می شود و این خیال خامی است که آمریکا در سر می پروراند.

عناصر اقتدار ایران؛ گسترش فرهنگ انقلابی و پیشرفت دفاعی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه آمریکا در پی شکست عناصر اقتدارآفرین ایران اسلامی است، تصریح کرد: ثبات اجتماعی، امنیت و وحدت ملی، پایداری بر مبنای انقلاب اسلامی، حرکت روبه رشد علمی، گسترش فرهنگ انقلابی، پیشرفت دفاعی و موشکی از مؤلفه ها و عناصر اقتدار ایران اسلامی است که آمریکا و جهان استکبار در پی شکست دادن این عناصر است.

امام جمعه بوشهر، به رزمایش عظیم اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) 2 پرداخت و با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این رزمایش عظیم گفت: این رزمایش نشان از توجه بسیجیان به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی، دفاع از حریم انقلاب، آمادگی خدمت رسانی و توسعه و پیشرفت است.

تجلیل از خانواده حماسه آفرینان مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج فارس

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز حماسه آفرینان مبارزه مستقیم در خلیج فارس با آمریکا در 16 مهر سال 1366 تصریح کرد: از حماسه آفرینان مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج فارس و شهادت رزمندگان این عرصه شهیدان نادر مهدوی، بیژن گرد، توسلی، نصرالله شفیعی، آبسالانی، محمدی ها، مبارکی و بازماندگان این نبرد و خانواده آنان تجلیل و قدردانی می شود.

آیت الله صفایی بوشهری با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی این نیرو را از بزرگترین ارکان توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی دانست و تأکید کرد: آسایش، امنیت و بسترسازی برای پیشرفت و توسعه با تلاش همه جانبه نیروی انتظامی انجام می شود که در سال های اخیر ارتقای سطح امنیت در ایران و استان بوشهر نشان از کارآمدی نیروی انتظامی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از فرمانده  ناجا و رئیس پلیس، فرمانده دریابانی و کارکنان این نیروها در استان بوشهر به اوضاع و شرایط اقتصادی در ایران پرداخت و افزود: گرانی، کمبود و تورم در برخی از مایحتاج مردم سبب شده که مردم گلایه داشته باشند که باید مسئولان ذی ربط در این عرصه تدابیر ویژه ای ارائه کنند.

تدبیر مسئولان جهت حذف قیمت های کاذب کالا در بازار

امام جمعه بوشهر با تأکید بر ارائه تدابیر جدی در تولید انبوه و تأمین معیشت مناسب مردم گفت: مسئولان باید نظارت بر تولید و فروش داشته باشند و نباید با قیمت های کاذب فضای زندگی برای مردم سخت شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر بر نظارت کارآمد بر تولید و فروش کالا در بازار تأکید و خاطرنشان کرد: متأسفانه در بازار، تولید و توزیع اجناس عدم تدبیر و ناکارآمدی برخی مسئولان مشاهده می شود.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم در همه عرصه ها پای انقلاب ایستاده اند، افزود: با این همه ظرفیت اقتصادی باید مردم در عرصه اقتصاد آرامش  و  زندگی راحتی داشته باشند.

عامل 80 درصدی فشار اقتصادی؛ منبعث از مدیریت داخلی کشور

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: بر اساس آمار و بررسی نخبگان اقتصادی کشور، تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا بین 10 تا 20 درصد ممکن است بر اقتصاد کشور اثرگذار باشد، در حالیکه 80 درصد این شرایط اقتصادی در رابطه با مدیریت داخلی است.

اتحاد مسئولان و مردم برای خروج از بحران

امام جمعه بوشهر در پایان بر تلاش جهادی برای حل مشکلات مردم تأکید کرد و گفت: مسئولان به فکر اقتصاد جامعه باشند و این شرایط نباید بر زندگی مردم اثر بگذارد که با تلاش جهادی و اتحاد مسئولان و مردم محقق می شود تا از بحران خارج شویم.

حامد فکوری

انتهای پیام


صحیفه سجادیه؛ کتاب تقوا و انس با خدا
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
 • صحیفه سجادیه؛ کتاب تقوا و انس با خدا


  کانون خبرنگاران نبأ ــ امام جمعه بوشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: صحیفه سجادیه، کتاب تقوا، انس با خدا، آموزش آموزه‌های رفتاری انسان به سبک اسلامی و ولایتمداری در عرصه‌های مختلف زندگی است.
 • «صحیفه سجادیه» فقط کتاب دعا نیست


  عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: «صحیفه سجادیه» تنها کتاب دعا نیست، بلکه همان‌طور که بسیاری از بزرگان هم تأکید کردند کتابی است است که معارف زندگی‌ساز را در اختیار ما قرار می‌دهد.
 • صحیفه سجادیه؛ کتاب درس زندگى و اخلاق


  کانون خبرنگاران نبأ: حجت‌الاسلام محمود لطفیان گفت: در فرازی از سخنان رهبر معظم انقلاب آمده است «توصیه مى‌کنم که بروید صحیفه سجادیه را بخوانید و در آن تدبر کنید. با تدبر خواهید دید که هر یک از دعاهاى این صحیفه سجادیه و همین دعاى مکارم الاخلاق، یک کتاب
 • انتشار کتاب صحیفه سجادیه به زبان بنگالی


  ترجمه کتاب صحیفه سجادیه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به زبان بنگالی، منتشر شد.
 • بررسی 12 گفتار از قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در کتاب «تا بهشت»


  کانون خبرنگاران نبأ ــ به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی 12 گفتار از قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در کتاب «تا بهشت» مورد بررسی قرار گرفت.
 • دعای پنجم صحیفه‌ی سجادیه را مکرر در مکرر بخوانید/ این دعای پنجم صحیفه‌ی سجادیه مال ماست


  با صحیفه‌ی سجادیه انس بگیرید، دعای پنجم صحیفه‌ی سجادیه را مکرر در مکرر بخوانید. این دعای پنجم صحیفه‌ی سجادیه مال ماست. همه‌ی ادعیه‌ی صحیفه‌ی سجادیه همین طور است. آنجائی که ما را به یاد مرگ می‌اندازد، آنجائی که ما را از لغزشها برحذر میدارد، آنجائی که
 • گزیده‌ای از صحیفه سجادیه


  نیایش‌های امام علی‌بن‌الحسین که به صورت مجموعه‌ای از دعا به نام صحیفه سجادیه گرد آمده است.
 • مجمع صحیفه سجادیه در هند راه‌اندازی می‌شود


  گروه بین‌الملل ـ رئیس مؤسسه «فیض عام» حیدرآباد هند در دیدار با وابسته فرهنگی ایران، از آمادگی این مؤسسه برای تأسیس «مجمع صحیفه سجادیه» با کمک خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد خبر داد.
 • «صحیفه سجادیه» به سندی ترجمه می‌شود


  گروه بین‌الملل: «صحیفه سجادیه» با همكاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد به زبان سندی، ترجمه می‌شود.
 • «صحیفه سجادیه»؛ سفره‌ای الهی است


  امام خمینی(ره) می‌فرماید: صحیفه کامله سجادیه، نمونه کامل قرآن صاعد و از بزرگ‌ترین مناجات عرفانى در خلوتگاه انس است که دست ما کوتاه از نیل به برکات آن است. این کتاب مقدس، همچون قرآن کریم سفره‌ای الهى است.
 • دعای ماه رمضان صحیفه سجادیه


  خواندن فرازهایی ویژه از صحیفه سجادیه در ماه مبارک رمضان از ارزش و جایگاه بسیار بالایی برخوردار است.
 • نماز و انتظار به روایت صحیفه سجادیه


  کانون خبرنگاران نبآ ــ حجت‌الاسلام محمود لطفیان سرگزی در کارگاه آموزشی «نماز و انتظار به روایت صحیفه سجادیه»، گفت: نماز، نردبان ترقی است که هرچه بیشتر با حضور قلب خوانده شود، انسان به مقام بالاتر می‌رود.
 • صحیفه سجادیه؛ مژده‌دهنده روشنی و پاک‌دلی


  کانون خبرنگاران نبأ ــ رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهر فهرج بیان کرد: بیایید نوروز بهاری خود را با کتاب، طراوت بخشیم؛ همان‌گونه که صحیفه سجادیه از روشنی و آینده حرف می‌زند و یاران امام زمان(عج) ضمن پیروی از مکتب غنی قرآن پاک‌دل، کمال‌خواه و پرسش‌
 • راه‌های تسکین آلام بشر از منظر صحیفه سجادیه


  کانون خبرنگاران نبأ: کارگاه آموزشی «راه‌های تسکین آلام بشر از منظر صحیفه سجادیه و از دیدگاه رساله حقوق» با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم‌ رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و مرکز امور جوانان هلال احمر در قم برگزار شد.
 • از 41 ترجمه صحیفه سجادیه تا 100 برگردان قرآن


  گروه ادب: بنیاد صحیفه سجادیه در بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن به نمایش 41 ترجمه از صحیفه سجادیه،‌ گلچین تفاسیر قرآن و 100 برگردان از قرآن کریم اقدام کرده است که تاکنون در این سطح انجام نشده بود.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها