آسیاتل

بازدید: 31

موگرینی: به دنبال تضمین تجارت با ایران هستیم

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1401353
پول‌نیوز - فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با سی ان ان درباره حفظ توافق هسته ای ایران گفت: ما (اتحادیه اروپا) به دنبال تضمین ادامه و حفظ تجارت مشروع با ایران هستیم.

موگرینی در باره پایبندی ایران به توافق هسته ای از سوی ایران با توجه به خروج آمریکا از آن افزود:12 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران بر مفاد این توافق تاکید ورزیده است.

موگرینی که به منظور شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد درباره حفظ توافق هسته ای از سوی اتحادیه اروپا به سی ان ان گفت: ما بر روی مکانیزیمی کار می کنیم تا متضمن ادامه تجارت مشروع با ایران باشد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به این پرسش که تحریم های ثانویه آمریکا قرار است از ماه نوامبر(آبان)آغاز شود و اروپا چه برنامه ای برای مقابله با آن دارد، گفت: آمریکا نباید تصور کند، قادر است تا تصمیم های سیاسی خود را بر دیگر کشورهای مستقل و نهادهای بین المللی جهان تحمیل کند.

موگرینی ادامه داد: بنابراین اروپایی ها حق مشروع خود می دانند که تصمیم بگیرند با چه کسی تجارت و داد و ستد داشته باشند.این کاری است که ما انجام می دهیم، نه فقط ما اروپایی های بلکه دیگر کشورهای جهان هم این کار را می کنند.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا