آسیاتل

بازدید: 21

جهانگیری: دولت در هر شرایطی کالا‌های اساسی را تامین می‌کند

منبع : انتخاب کد خبر: 1400707
معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت در شرایط دشوار پیش رو از اقشار ضعیف جامعه صیانت کرده و اعتبارات مناسبی را برای حمایت از آن‌ها در نظر گرفته است و مردم اطمینان داشته باشند که کالا‌های اساسی و نیاز‌های مرتبط با دارو و درمان در هر شرایطی تامین می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت در شرایط دشوار پیش رو از اقشار ضعیف جامعه صیانت کرده و اعتبارات مناسبی را برای حمایت از آن ها در نظر گرفته است و مردم اطمینان داشته باشند که کالا های اساسی و نیاز های مرتبط با دارو و درمان در هر شرایطی تامین می شود.

جلسه شورای اقتصاد ظهر روز دوشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری برگزار شد و پیش نویس بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور به تصویب رسید.

وی با تبیین برخی دستاورد های اقتصادی دولت در پنج سال گذشته نظیر ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد کشور، بهبود تعاملات بین المللی و شکل گیری توافق نامه برجام، افزایش درآمد های غیرنفتی دولت، افزایش رشد اقتصادی، کاهش تورم و رکود، ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز و افزایش حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، تصریح کرد: فضای بین المللی نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا می کند که با خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های یک جانبه این کشور علیه کشورمان، شرایط جدیدی برای کشور ایجاد شده است که باید در تعیین جهت گیری های لایحه بودجه به این شرایط ویژه توجه بیشتری شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه براساس پیش بینی ها در سال ۹۸ اقتصاد کشور شرایط ویژه ای نسبت به سال جاری تجربه خواهد کرد، خاطرنشان کرد: فروش نفت و نظام بانکی در سال آینده با فشار های زیادی مواجه خواهند بود که باید با تصمیمات راهگشا تلاش کنیم هم بتوانیم نفت بفروشیم و هم نگذاریم روابط بانکی کشور با محدودیت جدی تر مواجه شود.


معاون اول رییس جمهوری افزود: برای جلوگیری از اعمال فشار های بیشتر بر نظام بانکی کشور، لازم است در تدوین بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور موضوع تصویب لوایح مرتبط با FATF نیز مورد بررسی قرار گرفته و در این خصوص تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: همچنین باید در تعیین جهت گیری های لایحه بودجه سال ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد و نحوه مقابله با تحریم های آمریکا در لایحه بودجه بطور روشن و شفاف تشریح و تدابیر و راهکار های عملی در این زمینه اندیشیده شود.

جهانگیری با بیان اینکه براساس پیش بینی ها درآمد های دولت در سال ۹۸ کاهش خواهد یافت، افزود: برای حمایت از تولید و صیانت از اشتغال موجود نیازمند افزایش صادرات غیرنفتی و نیز حضور و مشارکت جدی بخش خصوصی هستیم.

معاون اول رییس جمهوری از سازمان برنامه و بودجه خواست در تعیین جهت گیری های بودجه سال ۹۸ سناریو های مختلف را در نظر گرفته و ضمن تلاش برای افزایش درآمد های غیرنفتی دولت نظیر افزایش درآمد های مالیاتی از طریق جلوگیری از فرار مالیاتی، برنامه ریزی لازم را متناسب با هر گونه رویداد انجام دهد.


بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، سرپرستان وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس اتاق بازرگانی ایران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی عضو شورا نیز حضور داشتند، نماینده دبیرخانه شورای اقتصاد گزارشی از پیش نویس بخشنامه بودجه سال ۹۸ کل کشور و اهم خط مشی ها و سیاست های تنظیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ارائه کرد و به تشریح جهت گیری ها و سیاست های بودجه ای این بخشنامه پرداخت که پس از بحث و تبادل نظر در خصوص بخش های مختلف آن، مقرر شد دبیرخانه شورا پس از اعمال اصلاحات لازم در پیش نویس مذکور آن را برای دستگاه های اجرایی ابلاغ نماید.

منبع : العالم 


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند