بازدید: 56

تتلو و پدر همه تحلیل‌ها!

منبع : فرارو کد خبر: 1400144
مطلب بالا را 20 بار با دقت بخوانید و صدبار از روش بنویسید. چرا؟ این یادداشت را با سوفیا و بابای سوفیا توی روزنامه کیهان خواندیم و اول کلی خندیدیم و بعد کلی گریه کردیم. خندیدیم که اینها چی می‌گویند و چه تحلیل یک‌بوم‌ودوهوایی دارند. بعد گریه کردیم که الان سال‌هاست که همین‌ها را می‌گویند و وضعیت هم یک‌بوم‌ودوهواست! بعد سوفیا گفت: میدون دوم!

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت: هتاکی خواننده ای به نام تتلو به مقدسات موجب زبان درازی فتنه گران و حرمت شکنان عاشورای 88 علیه جریان انقلابی شد. محافل رسانه ای فتنه گران و افراطیون آلوده به ضدانقلاب، با اشاره به ماجرای ملاقات تتلو با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به طعنه می گویند برای چه نام برده را پذیرفتید؟!

گفتنی است تتلو مدتی است از کشور خارج شده و در فضایی نه چندان شفاف، درگیر اجرای پروژه هایی است که اتفاقا به کار رسانه ای جریان فتنه گر و ضدانقلاب می آید؛ نظیر ماجرای کشف حجاب دختری به نام مائده هژبری و سپس توهین اخیر به مقدسات. او پس از سفر به ترکیه و کنسرت ناکام، از شبکه بی بی سی سر درآورد. به عبارت دیگر، به نظر می رسد او در جریان سفر به ترکیه، توسط سرویس های امنیتی بیگانه مدیریت می شود و البته اثبات چنین موضوعی، چیزی از مسئولیت وی در بی حرمتی و هتاکی به مقدسات (و تحمل مجازات قانونی و شرعی آن) کم نمی کند. سزاوار یادآوری است تتلو در سال 88 چندین کلیپ و ترانه برای میرحسین موسوی و ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان تهیه کرده است.

او چند سال پیش، نسبت به گذشته تاریک خود اعلام پشیمانی کرده و گفته بود که توبه کرده و می خواهد در خدمت وطن و ارزش های اسلامی بخواند و جبران کند. او در برخی آهنگ هایش نیز سعی کرد این پشیمانی و جبران را نشان بدهد.

منطق اسلامی در قبال این اظهار ندامت، پذیرفتن پشیمانی فرد خطاکار است و حجت الاسلام والمسلمین رئیسی و خبرگزاری فارس نیز از همین زاویه، تتلو را پذیرفتند تا به این ترتیب او بتواند گذشته خود را جبران کند. اما رویکرد نیروهای انقلابی به وی یا برخی هنرمندان که مواضع مشابهی اتخاذ کرده اند، با آشفتگی و عقده گشایی افراطیون مدعی اصلاح طلبی مواجه شد.

سایت ها و روزنامه ها و کانال های تلگرامی این طیف؛ چه در هنگام ملاقات تتلو با رئیسی و چه حضور وی در جشن فارس پلاس، ضمن هیاهوی شدید سعی کردند این اتفاق را به عبور از اصول یا موضوع انتخابات و رأی جمع کنی به هر قیمت (کاری که خود در آن استادتمام و بی چارچوب هستند) ربط دهند.

همان زمان روزنامه کیهان با بیان اینکه میزان، حال فعلی افراد است و نمی توان اظهار توبه به تتلو را نپذیرفت، نوشت: اگر او یا بزرگ تر از او (مانند برخی انقلابیون بدفرجام) پا کج گذاشتند، نیروهای انقلابی معترضشان می شوند. به راستی آیا پذیرفتن انسانی که می گوید پشیمانم و توبه کرده ام عار است، یا پسرفت و ندامت برخی چپ نماهای رویگردان از انقلاب که با مفسدان سیاسی و اقتصادی و فرهنگی هم پیاله شدند، در آمریکا، انگلیس و فرانسه پناهندگی گرفتند، نان خور رژیم آل سعود شدند و کمک مالی گرفتند (از خاتمی تا مهاجرانی)، با زنان نامحرم ایتالیایی دست دادند، کشف حجاب کردند، با جام شراب به تمسخر پرچم عزای مقدسات پرداختند، با گوگوش و فعالان بهایی شبکه بی بی سی و من وتو، رفیق گرمابه و گلستان شدند و از گوگوش تا سروش (اکبر پونز و روحانی نماهای باند مهدی هاشمی و ملی مذهبی ها و سلطنت طلب ها و ساواکی ها) را یک جا دور هم جمع کردند؟! فساد و خیانت واقعی مربوط به کسانی است که مزدوری آمریکا و انگلیس و اسرائیل را کردند و دست کم دوبار آشوب راه انداختند و علنا در نشریات خود- آن هنگام که داغ بودند- گفتند «علیه خدا هم می شود تظاهرات کرد، باید ختم انقلاب را گرفت، اسلام ارتجاعی است» و کف خیابان علیه مقدسات هتاکی کردند و درباره علت جنبش سبز کذایی گفتند که «ما می خواهیم شراب بنوشیم و با مینی ژوپ به خیابان بیاییم و اسلام نمی گذارد».

به عبارت دیگر، می توان گفت تتلو امروز ته صف و اردوگاهی ایستاده که فتنه گران طعنه زن، پیشگام و خط شکن آن- به نیابت از جبهه استکبار - بوده اند. درواقع جریان حزب اللهی می خواست او را نجات دهد و جریان آلوده به ضدانقلاب سعی کرد او را به منجلابی که خود در آن قرار گرفته اند، بازگردانند. بازگرداندن تتلو به بخشی از معارضه با دین توسط ضدانقلاب، چیزی از بزرگواری نیروهای انقلابی در زمینه دادن فرصت توبه کم نمی کند؛ اما نشان می دهد که فتنه گران آلوده به نفوذ به رسم همه منافقین، ارتجاع و انحطاط و سقوط افراد را بر دادن فرصت جبران به آنها ترجیح می دهند. این نکته نیز بدیهی است که برخی افراد موفق به توبه می شوند و برخی دیگر، مانند معتادان فاقد اراده و استقلال، دوباره به جاهلیت و انحطاط قبلی بازمی گردند. به یقین منطق دین این نیست که به خاطر ریزش ها و عقبگردهای مجدد و محتمل، فرصت توبه از افراد سلب شود».

مطلب بالا را 20 بار با دقت بخوانید و صدبار از روش بنویسید. چرا؟ این یادداشت را با سوفیا و بابای سوفیا توی روزنامه کیهان خواندیم و اول کلی خندیدیم و بعد کلی گریه کردیم. خندیدیم که اینها چی می گویند و چه تحلیل یک بوم ودوهوایی دارند. بعد گریه کردیم که الان سال هاست که همین ها را می گویند و وضعیت هم یک بوم ودوهواست! بعد سوفیا گفت: میدون دوم!

عزیزم! عشقم! چون این تحلیل عمیق در ستون طنز روزنامه کیهان منتشر نشده، متأسفانه شاید خیلی ها آن را نخوانند. تو این تحلیل عمیق را که مو لای درزش نمی رود بردار توی ستون صفحه آخر روزنامه «شرق» چاپ کن که مردم هم شبیه ما اول بخندند، بعد زارزار گریه کنند. بعد به این نتیجه برسند که با چنین تحلیل ها و مدیریت فکری همین که الان وضعیت ما این است، جای شکر دارد. در واقع تحلیل های کیهان پدر همه تحلیل هاست که پدر همه تحلیلگرها را درآورده است.


تتلو و پدر همه تحلیل‌ها!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - استقلال خوزستان صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - استقلال خوزستان صفر

صنعت نفت آبادان ۰ - ۰ پدیده شهر خودرو / گزارش لحظه به لحظه

صنعت نفت آبادان ۰ - ۰ پدیده شهر خودرو / گزارش لحظه به لحظه

گزارش جالب فیبا درباره تیم ملی بسکتبال ایران

گزارش جالب فیبا درباره تیم ملی بسکتبال ایران

گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۸ درباره تغییرات ردیف‌ها منتشر شد+ متن کامل

گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۸ درباره تغییرات ردیف‌ها منتشر شد+ متن کامل

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد