بازدید: 41

زندگی را به کام من و بچه‌ها تلخ کرده

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1400085
مردی هستم با 51 سال سن که 30 سال پیش با عشق ازدواج کردم. تقریبا دو سال است که بهانه گیری های مختلف زنم که یک سال از من کوچک تر است، زندگی را به کام من و بچه ها تلخ کرده. خلاصه کنم که با همه چنان برخورد خوشی دارد که نگو.
آفتاب‌‌نیوز :
مثلا حتی با مخاطبان تلفنی اش بگو و بخند می کند اما متاسفانه به محض رو به رو شدن با من در آن واحد اخلاقش 180 درجه عوض می شود. به تازگی بی احترامی می کند و حرف زشت هم می زند. التماسش می کنم، گریه می کنم که درست شود اما او روز به روز از من بیشتر متنفر می شود و من برعکس، روز به روز بیش تر عاشقش می شوم.

مشاور در پاسخ نوشت:
بر اساس چند علتی که در ادامه مطرح می شود و وقوع این احتمال ها قوی تر از بقیه احتمالات است، ممکن است همسر شما چنین رفتارهایی را پیشه کرده باشد و به تبع آن راهبردهای درمانی هم راستا با آن نیز طرح شده است. بنابراین توجه شما را به خواندن ادامه این مطلب جلب می کنم.

شاید رفتارهای شما مخرب رابطه تان است
یکی از دلایل بروز چنین رفتارهایی از سوی همسرتان، وقوع رفتار بسیار مخربی در رابطه از سوی شماست که می تواند عینی یا پنهان باشد. بدین معنا که مثلا رفتار خیانت شما به وی برای ایشان عیان شده ولی شما نمی دانید و به روی شما هم نمی آورد و خشم ناشی از آن در رفتارشان نمود پیدا کرده است. حتی ممکن است شما هیچ خیانتی نکردید ولی فردی اطلاعات اشتباه به همسرتان داده و نگرش وی به شما را به شدت تخریب و او را بی اعتماد کرده است. حالا باید جست و جو کنید ببینید از این دست رفتارهای مخرب رابطه از منظر خانم ها، آیا در دو تا سه سال گذشته داشته اید یا خیر؟ برای مثال، دعوا و جر و بحث و گفتن عباراتی که به شدت وی را تحقیر کرده اید یا مبین بی علاقگی به وی بوده، مثلا «من فقط به خاطر بچه ها دارم تو رو تحمل می کنم»، یا کتک کاری و قهر کردن شدید و آتشین یا حتی مثلا بخشی از اموال خود را بدون مشورت با همسرتان به نام دختر یا پسرتان کرده باشید، داشته اید یا خیر. در مجموع برای کشف علل این چنینی، همسر شما نیاز جدی به مشاوره تخصصی دارند. البته اگر خودتان به علت خاصی رسیدید هم می توانید به مشاور و روان شناس خانواده مراجعه کنید تا نحوه ترمیم رابطه را به شما آموزش دهد چراکه بسته به علت، راهبرد درمانی متفاوت خواهد بود.

شاید همسرتان بیماری روان شناختی دارد
وجود یا شکل گیری بیماری روان شناختی به خصوص در حوزه اختلالات اضطرابی و خلقی نیز می تواند یکی از علل احتمالی باشد. البته به دلیل وجود روابط نسبتا خوب همسرتان با دیگران که در پیامک تان به آن اشاره کرده اید، این امر بعید است ولی باز هم نیاز به مصاحبه بالینی دارند که در صورت تایید، دارودرمانی و روان درمانی چاره کار خواهد بود. در ضمن و با توجه به این که شرح حال کاملی از شما نداریم، برخی رخدادهای زیر نیز می تواند باعث تغییر خلق همسر تان شده باشد. طلاق فرزند یا نزدیکان درجه یک، از دست دادن فرزند یا یکی از نزدیکان درجه یک که در مجموع روش درمان، همان مراجعه حضوری به مشاور بالینی است.

از یک گفت و گوی موثر کمک بگیرید
اگر این تغییر منش در همسر شما فقط از دو سال قبل طبق ادعای خودتان شروع شده و قبلا هیچ مشکلی نداشتید که به نظر بنده بعید است، وجود اختلافات زناشویی جدی بین شما می تواند یکی دیگر از علل باشد. فرض بنده این است که احتمالا شما از سال ها قبل آشفتگی هایی در رابطه خود داشته اید اما در دو سال گذشته به دلایل مختلف عیان تر و قدری خشن تر خود را نشان داده است و همسرتان نیز در این امر مصمم تر ابراز وجود می کند در صورتی که این همان آتش زیر خاکستر سال ها پیش است. بنابراین قبل از هر چیزی باید رفتارهای خودتان و اتفاقات چند سال اخیر را بارها و بارها تحلیل کنید تا به جمع بندی برسید. در این مسیر می توانید از همسرتان هم در یک موقعیت مناسب که حال هر دو نفرتان خوب باشد، کمک بگیرید و با او یک گفت و گوی موثر داشته باشید.

با این حال و برای درمان این امر با توجه به سن و سال شما و توضیحاتی که در پیامک تان داده اید، جلسات متعدد خانواده درمانی نزد روان شناس خانواده ضروری به نظر می رسد.

منبع: روزنامه خراسان

زندگی را به کام من و بچه‌ها تلخ کرده
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • "زندگی را به کام من و بچه‌ها تلخ کرده"


  مردی هستم با 51 سال سن که 30 سال پیش با عشق ازدواج کردم. تقریبا دو سال است که بهانه گیری های مختلف زنم که یک سال از من کوچک تر است، زندگی را به کام من و بچه ها تلخ کرده. خلاصه کنم که با همه چنان برخورد خوشی دارد که نگو.
 • این مرد ۲۶ سال با همسر ناتوان‌اش زندگی کرده!


  واقعا خانم بود و با هم خیلی خوب بودیم. یادم هست قبل از بیماری‌اش وقتی ساعت دو از اداره تعطیل می‌شدم و می‌آمدم خانه، کنار در پر از کفش بود. همسایه‌ها جمع می‌شدند از او خیاطی یاد می‌گرفتند. خیاطی‌اش محشر بود.
 • «مگس‌های سفید» زندگی در شهر را دشوار کرده‌‌اند


  عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ری و تجریش: مگس‌های سفید، زندگی را برای شهروندان دشوار کرده‌اند که باید اقدامات لازم انجام شود.
 • مگس های سفید زندگی در شهر را دشوار کرده است


  عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ری و تجریش گفت:مگس های سفید زندگی را برای شهروندان دشوار کرده است که در خواست می شود اقدامات لازم صورت بگیرد.
 • کمبود آب زندگی مردم را مختل کرده است


  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: برنج بعد از گندم غذای قالب مردم محسوب می‌شود اما بحران آب در کشور جدی است.
 • زندگی جالب زنی که تقاضای طلاق کرده است


  زنی که همسر دوم مرد سالمندی شده بود، پس از ۱۵ سال عقد موقت سرانجام با دادخواست طلاق روبه رو شد و راهش به دادگاه خانواده کشید. این درحالی بود که زندگی او نه از سوی شوهر، بلکه توسط «هوو»ی ۹۷ ساله‌اش تهدید شده بود.
 • تهوع بارداری زندگی ام را مختل کرده


  اکثرا تا اواخر ماه ۴ این حالت ها از بین می روند. اما در برخی از افراد با شدت کم تری این حالات تا اواخر بارداری باقی می ماند.
 • تمام افراد یک بار در زندگی خود «غش» را تجربه کرده‌اند


  یک متخصص قلب و عروق گفت: انجام کار‌های سنگین از جمله شایع‌ترین علل غش است که فرد ضمن غش دچار تهوع، کاهش دمای بدن و بیهوشی می‌شود البته گاهی برخی افراد ممکن است دچار این علائم نشوند.
 • تمام افراد یک بار در زندگی خود "غش" را تجربه کرده‌اند


  یک متخصص قلب و عروق گفت: تمام افراد در طول زندگی خود یکبار غش یا سنکوپ را تجربه کرده‌اند به طوری که نیمی از افرادی که به اورژانس مراجعه می‌کنند دچار این اختلال شده‌اند.
 • تمام افراد یک بار در زندگی خود «غش» را تجربه کرده‌اند


  یک متخصص قلب و عروق گفت: انجام کارهای سنگین از جمله شایع‌ترین علل غش است که فرد ضمن غش دچار تهوع، کاهش دمای بدن و بیهوشی می‌شود البته گاهی برخی افراد ممکن است دچار این علائم نشوند.
 • تمام زنانی که جاستین بیبر زندگی آن ها را زیر و رو کرده است


  آیا جاستین بیبر واقعاً شخصیت منفی و بدی دارد یا کسی است که همواره مقصر جلوه داده می شود؟ ببگذارید تمامی فاکتورها را بررسی کنیم: ماجرای پرتاب تخم مرغ به خانه همسایه، دستگیری چند باره، نوارهای ویدیویی بی شرمانه، رابطه اش با زنان بدکاره و غیره. کاملاً م
 • از هر 3 زن یک نفر خشونت فیزیکی یا جنسی را در زندگی تجربه کرده


  سلامت نیوز:دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان 25 نوامبر 2017 برابر با 4 آذر ماه جاری ضمن اعلام اینکه در سراسر جهان از هر 3 زن یک نفر خشونت فیزیکی یا جنسی را در زندگی تجربه کرده، گفت حال زمان آن فرا رسیده همگی
 • سانچی غم بزرگ ایران است/زندگی روی نفتکش‌ها را تجربه کرده‌ام


  بازیگر فیلم "خوب، بد، جلف" گفت: این فاجعه یعنی سانحه کشتی سانچی غم بزرگ و غیر قابل باوری است. من از نزدیک با سختی های کار و زندگی روی این کشتی ها آشنا هستم و می دانم این عزیزان حتی در زمان کار چه سختی هایی روی کشتی تحمل می کنند.
 • چگونه سرعت زندگی، انسان را دچار «مرگ تجربه» کرده؟


  آنچه در ادامه با هم می خوانیم منظومه ای است نظری، تاریخی، در خصوص ماهیت زندگی پر سرعت انسان امروزی که او را دچار مرگ تجربه، خود، احساس، زمان، و ... کرده است.
 • نگاه منفی جامعه به زنان مطلقه، زندگی را برای آن‌ها سخت کرده است!


  طلاق اتفاقی بد و منفورترین حلال نزد خداوند است، اما نگاه منفی جامعه به زنان مطلقه اگر بدتر از طلاق نباشد، احتمالا آزار دهنده‌تر از آن برای زنان است. گاهی آنقدر سنگینی این نگاه زیاد می‌شود که حتی اجاره یک خانه یا پیدا کردن یک کار مناسب برای یک زن مطلق

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد