بازدید: 49

نقش کی‌روش در صعود پرسپولیس!

منبع : فرارو کد خبر: 1399803
تصمیم کارلوس کی‌روش، اما موجب شد که این فوتبالیست، تلاش تازه‌ای را برای اثبات توانایی‌هایش آغاز کند. کنارگذاشته‌شدن این مدافع از اردوی روسیه، برای هواداران پرسپولیس شوکه‌کننده بود، اما به‌نظر می‌رسد آن‌ها صعود بزرگ آسیایی‌شان را مدیون همین اتفاق هستند؛ مدیون نادیده‌گرفته شدن ستاره‌ای که حالا اصلی‌ترین دلیل برای امیدواری به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود.
نقش کی روش در صعود پرسپولیس!
 
به نظر می رسد پرسپولیسی ها، برنده بزرگ جنگ سرمربی تیم ملی با سیدجلال حسینی بوده اند. مرد مغضوب کارلوس کی روش بعد از خط خوردن از فهرست جام جهانی، از قامت یک ستاره بی اشتباه، به قامت یک جنگجوی تمام عیار رسید.

به گزارش همشهری، دریبل تماشایی گلر الدوحیل با حرکت فریبنده گادوین منشا، نقطه اوج شب باشکوه پرسپولیسی ها در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شد، اما این بازگشت جذاب و فراموش نشدنی، قبل از گادوین، علیپور، رسن و هر ستاره دیگری، با ساق های سیدجلال حسینی آغاز شد.

ستاره تمام نشدنی خط دفاعی سرخپوشان، دوباره در حساس ترین لحظات به کمک تیمش آمد و نقش ناجی را برای پرسپولیس بازی کرد. قبل از به ثمر رسیدن گل اول تیم میزبان، به نظر می رسید موج ناامیدی از سکو ها به زمین منتقل شده و تیم پروفسور دیگر خودش را در قواره رسیدن به مرحله نیمه نهایی نمی بیند.
 
بازیکنان و هوادارها، از شوک گل تصادفی تیم قطری خارج نشده بودند و نشانه ای از «بازگشت» در بازی شان دیده نمی شد، اما همه چیز از لحظه رسیدن به نخستین گل تغییر کرد. جلال با ضربه ای که برای بازیکنی در سن و سال او حیرت آور به نظر می رسید، توپ را درون دروازه لکومته قرار دارد و بدون جشن گرفتن این گل، به سرعت به زمین خودی برگشت و ستاره های تیم را برای فشار بیشتر روی دروازه الدوحیل ترغیب کرد.
 
او «رهبر» این بازگشت تاریخی بود و ساعاتی بعد از پایان مسابقه از نگاه مخاطبان برنامه تلویزیونی نود نیز، به عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شد. حسینی در سومین فصل متوالی بازی برای برانکو، در فرم فوق العاده ای قرار گرفته و تبدیل به یکی از برازنده ترین کاپیتان های تاریخ باشگاه شده است. او این روز ها باانگیزه ترین مهره قرمز ها به شمار می رود؛ انگیزه ای که شاید ارتباط مستقیمی با ماجرا های تیم ملی داشته باشد.

به نظر می رسد پرسپولیسی ها، برنده بزرگ جنگ سرمربی تیم ملی با سیدجلال حسینی بوده اند. مرد مغضوب کارلوس کی روش بعد از خط خوردن از فهرست جام جهانی، از قامت یک ستاره بی اشتباه، به قامت یک جنگجوی تمام عیار رسید. بیشتر ستاره هایی که در این سال ها ناگهان در فهرست سیاه سرمربی پرتغالی قرار گرفتند، بخشی از کیفیت شان را از دست دادند، اما در مورد سیدجلال، اوضاع کاملا برعکس شد و او توانست به بازیکن بهتری برای سرخپوشان تبدیل شود.
 
کاپیتان به همه ثابت کرد که می شود در مقابل ادعا های کارلوس کی روش نیز ایستاد و شکست نخورد. نمایش شکوهمند او در شب اخراج کودکانه روزبه چشمی بیش از حد کنایه آمیز به نظر می رسید. شاید اگر سیدجلال حسینی با تیم ملی به جام جهانی رفته بود، بعد از این بازی ها از دیدار های ملی خداحافظی می کرد و با تجربه دومین حضور در جام جهانی، بخشی از انگیزه اش را از دست می داد و خنثی تر از همیشه فوتبال بازی می کرد.
 
تصمیم کارلوس کی روش، اما موجب شد که این فوتبالیست، تلاش تازه ای را برای اثبات توانایی هایش آغاز کند. کنارگذاشته شدن این مدافع از اردوی روسیه، برای هواداران پرسپولیس شوکه کننده بود، اما به نظر می رسد آن ها صعود بزرگ آسیایی شان را مدیون همین اتفاق هستند؛ مدیون نادیده گرفته شدن ستاره ای که حالا اصلی ترین دلیل برای امیدواری به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به شمار می رود.

سیدجلال حسینی، پرافتخارترین بازیکن در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران است، اما جای خالی یک جام بین المللی در کارنامه دوران بازی او احساس می شود. او با گل حساس و تعیین کننده اش در مقابل الجزیره، امید های پرسپولیس را زنده نگه داشت و در حالی که تصور می شد این تیم شانس زیادی برای کنار زدن الدوحیل ندارد، ۱۸۰دقیقه بدون نقص در برابر حریف قطری ظاهر شد و سهم بسیار زیادی در صعود تاریخی قرمز ها داشت.
 
در جدال با السد قطر نیز، بدون تردید سیدجلال حسینی اصلی ترین نقطه قوت پرسپولیس خواهد بود؛ مردی که غالبا با «سوپرمن» مقایسه اش می کنند، اما بیشتر از آن که از یک قدرت ویژه و فرازمینی برخوردار باشد، مثل یک «گلادیاتور» واقعی برای رسیدن به شرایط امروزش جنگیده است. یک گلادیاتور که کم توجهی ها، او را برای درخشیدن حریص تر می کنند.»

نقش کی‌روش در صعود پرسپولیس!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!