بازدید: 72

رسوایی تتلو ؛ انتقادات شدید از اصولگرایان

منبع : فرارو کد خبر: 1398863
پس از چرخش تازه تتلو و انتشار پست‌های عجیب و غریب از او شایعه‌ای منتشر شده که براساس آن در استان خراسان رضوی حکم ارتداد تتلو به دلیل توهین به ائمه صادر شده است. اما رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی در رابطه با خبری مبنی بر اعلام حکم ارتداد برای امیرتتلو اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که این فرد پرونده‌ای در این استان ندارد.
فرارو- شوک های تتلو تمامی ندارد. سیر تحولات وچرخش های فکری امیر تتلو خواننده جنجالی موسیقی زیر زمینی وارد فاز تازه ای شده است. او اخیرا در اقدامی عجیب با انتشار مطالب توهین آمیز نسبت به ساحت امام حسین (ع) بازهم در کانون توجهات قرار گرفته است.
 
رسوایی
تتلو در جشن خبرگزاری فارس

به گزارش فرارو، اظهارات تازه این خواننده جنجالی با موجی از واکنش ها روبه رو شده و سرو صدای زیادی به پا کرده است. بیشتر کاربران فضای مجازی معتقدند که اصولگرایان درباره شرایط دو سال اخیر تتلو و حمایت عجیبش از ابراهیم رئیسی در انتخابات، تقدیر از تتلو در همایش خبرگزاری فارس و بسیاری موارد دیگر باید توضیح دهند.

امیر تتلو در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته از ابراهیم رئیسی نامزد مورد حمایت اصولگرایان حمایت کرد. تتلو در اقدامی بی سابقه و عجیب دو روز پیش از انتخابات با رئیسی دیدار کرد. دیداری که به عنوان یکی از شگفتی های انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ شناخته می شود.

در آن دیدار امیر تتلو نام مادر، قلب و کلید خالکوبی دست هایش را به رئیسی نشان داد و رئیسی هم از آهنگ امام رضای او تشکر کرد.

همان زمان بسیاری از تحلیلگران سیاسی دیدار تتلو با رئیسی را یک گاف بزرگ تلقی کردند که نشان دهنده استفاده اصولگرایان از چهره های و سلبریتی ها در راستای منافع سیاسی است.
 
تتلو چهره ای مشهور در شبکه های اجتماعی است، او دنبال کنندگان زیادی دارد. او حامیانش را "تتلیتی" می خواند.

رسوایی دیدار تتلو و رئیسی دو روز پیش از انتخابات

پس از حمایت رئیسی از تتلو اصولگرایان به تجلیل از او پرداختند و اعلام کردند که او مسیر تازه ای برای خود برگزیده و از مسیر گذشته خود توبه کرده است.

خبرگزاری فارس با برگزاری مراسمی از او تجلیل کرد. مراسمی که در آن عزت الله ضرغامی و حمید رسایی نیز حضور داشتند.

تتلو نیز سعی می کرد در مسیر اصولگرایان حرکت کند. او بار ها در پست های اینستاگرامی اش از دختران بی حجاب انتقاد کرده بود.

پیش تر نیز تتلو در کوران مذاکرات هسته ای با حضور بر روی عرشه یک کشتی جنگی کلیپی در حمایت انرژی هسته ای ساخت، که با تمجدید اصولگرایان روبه رو شده بود.

اما حالا این خواننده مدعی شده است که اقدامات و اظهار نظر های سال های اخیرش برای خروج از زیر حکم محکومیت ده ساله اش بوده است. او به خاطر اظهارات و عملکردش در ان زمان از مردم و هوادارانش عذرخواهی کرده است.

تتلو از ابتدا سال جاری روی تازه ای از خود به نمایش گذاشته است او از ایران خارج شد و به ترکیه رفت. قرار بود در ترکیه کنسرتی برگزار کند که به دلیل استقبال کم، کنسرت او لغو شد.

با این حال تتلو به ایران بازنگشت. او از همان جا در جریان ماجرای مائده هژبری، دختری که به اتهام انتشار کلیپ های رقص در اینستاگرام دستگیر شده بود و مستندش از تلویزیون پخش شد، از او حمایت کرد.

چندی پیش بهزاد بلور گزارشگر بخش موسیقی بی بی سی فارس از اجرای زنده امیر تتلو در این شبکه خبر داد. در همان زمان تتلو در پست های اینستاگرامی خود خواستار انجام مصاحبه با شبکه های پربیننده تلویزیونی شد. او وعده "افشاگری" داد.
رسوایی
توئیت سال گذشته ضرغامی درباره تتلو
بیشتر بخوانید: افشاگری بزرگ "تتلو"؟!
واکنش ها در فضای مجازی
اتفاقات اخیر و حرف های تازه تتلو واکنش های فراوانی را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در پی داشته است. بسیاری از این واکنش ها از این موضع است که تتلو تکلیفش روشن بوده و حالا اصولگرایان باید درباره رابطه با او توضیح دهند.

علی رجبی خبرنگار خبرگزاری مهر در این باره توئیت کرده است: "آنانی که لکه ننگ تتلو را در دامن اصولگرایان گذاشتند و آنانی که از تتلو و بهنوش بختیاری تقدیر کردند، امروز کنارهم نشسته اند و جای عذرخواهی بابت بی تدبیری شان، توییتری های مخلص، اما ساده دل را بسیج کرده اند تا ماله بکشند بر گندشان. دوست من... آخرت ت را به دنیای سیاست بازان نفروش. "

بسیاری از کاربران با یادآوری ماجرای نامه رائفی پور، تجلیل از تتلو توسط خبرگزاری فارس، توجیه پناهیان برای دیدار رئیسی و تتلو به انتقاد از اصولگرایان پرداختند و آن ها را متهم به بهره برداری از تتلو کردند.

محسن بیات زنجانی فعال سیاسی اصلاح طلب در این باره نوشته است: "هنر را روزی به سخره کشیدید که شجریان را به حاشیه راندید و عرشه ناو های جنگی تان را برای ضبط کلیپ، به امثال تتلو سپردید؛ سیاست را نیز همانند هنر، زمانی به لجن کشیدید که برای دو روزه دنیا، به تتلو نامه نوشته و همچو او بودن را آرزو کردید. بدا به حال تان با این روزگارتان! "

یا امید توشه در توئیتی آورده است: «رائفی پور دم انتخابات در نامه ای خطاب به امیر تتلو نوشته بود: "امیرحسین عزیز؛ به خاطر این روز ها به حالت غبطه می خورم... برای این که معیار تشخیص حق از باطل گشته ای. " منم به بصیرت جناب رائفی و دوستان دلواپس شان غبطه می خورم.»

عده ای نیز این سوال مهم را مطرح کرده اند که اگر تتلو در انتخابات از روحانی حمایت کرده بود چه اتفاقی رخ می داد؟ امیر ابتهاج در این باره نوشته است: «یک لحظه فرض کنید تتلو در انتخابات۹۶، حامی حسن روحانی بود. قطعا با اظهارات اخیرش در اهانت صریح به اسلام، امام سوم شیعیان و خانواده اش، روزنامه کیهان تیتر می زد: «اهانت حامی پروپاقرص روحانی در انتخابات۹۶، به اسلام و امام حسین». اما خب، چون تتلو حامی رئیسی بوده، فعلا در سکوتند... "

عده ای نیز توئیت ضرغامی درباره تتلو که "تواضع او را کیمیا" دانسته بود به تمسخر گرفتند.

رسوایی خوش و بش تتلو با رسایی
رسایی تتلو را مرتد اعلام کرد
پس از چرخش تازه تتلو و انتشار پست های عجیب و غریب از او شایعه ای منتشر شده که براساس آن در استان خراسان رضوی حکم ارتداد تتلو به دلیل توهین به ائمه صادر شده است. اما رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی در رابطه با خبری مبنی بر اعلام حکم ارتداد برای امیرتتلو اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که این فرد پرونده ای در این استان ندارد.

با این حال حمید رسایی در واکنش به موج انتقادات از خود برای دفاع و تجلیل از تتلو در پستی اینستاگرامی تتلو را مرتد دانست و گفت که حکمش اعدام است.

رسایی در توضیح حضور در مراسم تجلیل از تتلو نوشت: «آن روز که از تتلو و برخى سلبریتی های هنری دیگر تقدیر شد، هیچ اهانتی نسبت به مقدسات دینی از سوی هیچ یک از آن ها سر نزده بود. حتی افرادی مانند تتلو از گذشته نامناسب خود اعلام برائت می کردند و ادعای جبران آن را داشتند. لازم به گفتن نیست که در آن مراسم فقط از این فرد تقدیر شد، نه اینکه به عنوان امام جماعت و الگوی جامعه معرفی شود!»

او افزود: «دوستانی از بنده می پرسند که الان تکلیف تان با تتلو چگونه است. پاسخ روشن است: ما در حفظ حریم و حرمت اهل بیت (علیهم السلام) با خویشاوندان و فرزندانمان هم تعارف نداریم تا چه برسد به تتلو. هر چند تتلو در ایران نیست، اما مطمئن باشد که دیگر نمی تواند به راحتی زندگی کند. اگر سلمان رشدی ملعون در این سال ها توانسته "زندگی" کند، تتلو هم خواهد توانست.» بیشتر بخوانید...

اما علی نادری سردبیر پیشین سایت رجانیوز که از مدافعان پرو پاقرص تتلو بود نیز امروز به انتقادات واکنش نشان داد. او در توئیتی نوشت: "می خواهند کاری کنند که انقلابی ها دیگر با هیچ تتلو یی رفیق نشوند. حتی اگر گفت که برگشتم! وگرنه مساله آن هایی که از خشونت عاشورا می گفتند وبرای تخریب عزاداری، فیلم جعلی کبوترسوزان و طرح گرافیکی منتشر می کنند، سیدالشهداء (ع) نیست. از آن تتلو ها هرچه باشد خریداریم. پ ن: لعنت بر این تتلو! "
 
تتلو: هک شده بودم!
پس از واکنش های تند به پست های اینستاگرامی امیر تتلو، او در موضعی تازه و در پستی جدید زیر همه حرف ها و توهین هایش زد و  اعلام کرد که صفحه اینستاگرامش هک شده است و آن پست های توهین آمیز حرف او نیست.
 
تتلو به شدت از کسانی که او را "مرتد" خوانده اند انتقاد کرد و گفت که کار امثال رسایی "خراب کردن وجهه اسلام و آستان قدس رضوی" است.
 
او گفته است از "دو ملعونی" که صفحه او را هک کرده اند شکایت خواهد کرد. او تاکید کرده است که انتشار پست توهین آمیز کاری "کثیف" و "برنامه ریزی" شده بوده است.
 
او وعده داده است که به ایران برخواهد گشت.
 
سخنان تازه تتلو بازهم مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

رسوایی تتلو ؛ انتقادات شدید از اصولگرایان
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد