بازدید: 39

۹ عادت کسانی که ذهن قدرتمند دارند

منبع : فرارو کد خبر: 1398505
«کسانی که ذهن قدرتمند دارند، خود را نگران کار‌های بی نتیجه نمی‌کنند.» پس به جای این که از مشکلات خود ناراحت شوید و گله و شکایت کنید و مدام بگویید کاش این اتفاق نمی‌افتاد، به دنبال دلیل اشتباه باشید و تلاش کنید آن‌ها را برطرف کنید. یاد بگیرید چطور خطرات را محاسبه کنید و بعد از آن به سمت جلو بروید.
اگر در زندگی شخصی خود به دنبال موفقیت باشیم، باید تلاش کنیم قدرت ذهنی و روانی خود را به کار گیریم و با دید تازه ای به مسائل نگاه کنیم. قبل از هر چیز باید دانست که قدرت ذهنی همانند تمام مهارت ها، اکتسابی و قابل یادگیری است.
 
به گزارش خراسان، «یوکن» به نقل از کتاب «کار هایی که افرادی با ذهن قدرتمند هیچ وقت انجام نمی دهند» نوشته «اِیمی مورین» یکی از روان درمان های باتجربه، به ۹ عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند، اشاره می کند.

۱- هیجانات خود را کنترل می کنند
شاید خیلی ها تصور کنند افرادی که ذهن قدرتمند دارند هیجانات خود را سرکوب می کنند، اما «مورین» در این باره می گوید: «این افراد به خوبی از هیجانات خود مطلع هستند. آن ها می دانند که احساسات شان چطور روی افکار و رفتار آن ها تأثیر می گذارد. علاوه بر آن، می دانند که برای دست یابی به بالاترین میزان توانایی های خود، در جهت خلاف احساسات خود رفتار کنند.»

۲- بسیار خوش بین هستند
افراد با ذهن قدرتمند خوش بینی واقع بینانه را هر روز تمرین می کنند چرا که گاهی داشتن افکاری مثبت امکان پذیر نیست و منفی بافی بیش از حد نتیجه معکوس دارد. «مورین» می گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به خوبی می دانند که گاهی افکارشان درست نیست و در تلاش اند تا منفی نگری خود را کنار بگذارند. پس افکار منفی خود را رها می کنند و جای آن را به فکر های واقع بینانه می دهند.»

۳- به راحتی مشکلات خود را حل می کنند
«مورین» درباره افراد با ذهن قدرتمند می گوید: «کسانی که ذهن قدرتمند دارند، خود را نگران کار های بی نتیجه نمی کنند.» پس به جای این که از مشکلات خود ناراحت شوید و گله و شکایت کنید و مدام بگویید کاش این اتفاق نمی افتاد، به دنبال دلیل اشتباه باشید و تلاش کنید آن ها را برطرف کنید. یاد بگیرید چطور خطرات را محاسبه کنید و بعد از آن به سمت جلو بروید.

۴- با خودشان بسیار مهربان اند
افرادی که ذهن قدرتمند دارند، خود را برای اشتباهات سرزنش نمی کنند و همواره با خودشان مهربان هستند، آن ها به گونه ای با خود حرف می زنند که انگار با یک دوست صمیمی صحبت می کنند. «مورین» در این باره می گوید: «افراد با ذهن قدرتمند در مقابل انتقادات درونی خود می ایستند. آن ها اشتباهات شان را می بخشند و برای دست یابی به اهداف، به خود روحیه می دهند.»

۵- مرزبندی های صحیحی دارند
افراد با ذهن قدرتمند همواره روی قدرت خود متکی هستند. «مورین» در این باره می گوید: «وقتی مرز های فیزیکی و احساسی درستی نداشته باشید، قدرت خود را از دست می دهید؛ اما همواره کسانی که ذهنی قدرتمند دارند با رفتار قاطعانه برای خود مرزبندی های درستی به وجود می آورند. این افراد خود را مسئول رفتارها، احساسات و افکارشان می دانند و نمی گذارند کسی برای آن ها تصمیم بگیرد.»

۶- زمان را به خوبی مدیریت می کنند
«مورین» در این باره می گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به زمان اهمیت می دهند و آن را منبعی محدود تلقی می کنند.» آن ها همواره در تلاش اند تا از وقت خود به بهترین وجه ممکن استفاده کنند. او ادامه می دهد: «این افراد بیشتر روی کار های نتیجه بخش و پربازده تمرکز دارند و انرژی و وقت خود را برای مرور گذشته و کینه ورزی هدر نمی دهند.»

۷- برای رسیدن به اهدافشان در تلاش هستند
برای این که در زندگی به اهداف و خواسته های خود برسید، باید زمان صرف کنید. افرادی که ذهن قدرتمند دارند به خوبی به این مسئله واقف اند و می دانند انتخاب های امروزشان سبب تأثیرگذاری روی آینده می شود.

۹- همواره پیشرفت خود را بررسی می کنند
وقتی هر کاری در توان تان است انجام دهید، خواهید توانست از تمام استعداد های خود بهره ببرید. ابتدا باید نقطه ضعف های خود را بشناسید و بعد بدون بهانه کارتان را آغاز کنید. «مورین» در این باره می گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به جای این که برای اشتباهات و شکست های خود بهانه بیاورند، به دنبال راهکار هایی هستند که به پیشرفت آن ها کمک می کند.»

۹ عادت کسانی که ذهن قدرتمند دارند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون