بازدید: 28

پلاستیک عامل مرگ ومیر ۴۰ درصد از لاک پشت های دریایی

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1396916
سلامت نیوز: پلاستیک عامل مرگ 40 درصد از لاک پشت های جوان دریایی است. بچه لاک پشت ها با مصرف ضایعات پلاستیکی در مقایسه با بزرگ سالان چهار برابر بیشتر می میرند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، طبق تحقیق صورت گرفته توسط محققان سازمان پژوهش

سلامت نیوز: پلاستیک عامل مرگ 40 درصد از لاک پشت های جوان دریایی است. بچه لاک پشت ها با مصرف ضایعات پلاستیکی در مقایسه با بزرگ سالان چهار برابر بیشتر می میرند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، طبق تحقیق صورت گرفته توسط محققان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی همسود/ CSIRO در استرالیا، مواد پلاستیکی با تجمع در دستگاه گوارش، لاک پشت ها را به سوی نابودی می کشاند.

محققان استرالیایی در هوبارت تاسمانی معتقدند در مقایسه با مرگ یک به هفت لاک پشت های بزرگ سال، از هر 1000 مرگ بیش از نیمی از آن ها بچه بوده که با خوردن ضایعات پلاستیکی جان خود را ازدست داده اند.

بزرگ ترین ضایعه پلاستیکی پیداشده 10 گرم وزن داشت و به گفته محققان وجود 14 قطعه کوچک پلاستیک احتمال مرگ را بیش از 50 درصد می کند.

دکتر «دنیس هاردِستی» از CSIRO می گوید: انباشت و پایداری بقای پلاستیک در محیط دریایی موجب افزایش نگرانی های زیست محیطی در این زمینه شده است.

حدس زده شده است که تنها در سال 2010 بین 5.3 میلیون تن تا 14 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس ها شده و بیش از 700 گونه جانوری با ضایعات پلاستیکی تولید انسان در دریا درگیر هستند.
پلاستیک عامل مرگ ومیر ۴۰ درصد از لاک پشت های دریایی
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها