بازدید: 97

(تصاویر) چشم‌اندازهای کم نظیر در روستای فیلبند

منبع : فرارو کد خبر: 1387086
نام این ییلاق در اصل فلبند است. فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی و بند هم به معنای بند آمدن و نتوانستن است. علت این نام‌گذاری به دلیل ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه‌های تندی است که عبور از آن را دشوار می‌کرده است.
روستای فیلبند، مرتفع ترین روستای ییلاقی حوزه مرکزی استان مازندران است که در دریایی از ابر و چشم اندازی بی بدیل در قسمتی از طبیعت چهار فصل کشور آرمیده است.

آب و هوای این روستا به گونه ای است که پیش بینی های هواشناسی در مورد آن اصلا قابل اعتماد نیست و در یک روز ممکن است شاهد چندین پدیده جوی باشید و تنها به فاصله چند ساعت هم برف، هم باران و هم پرتو های درخشان آفتاب تابان را به تماشا بنشینید.

نام این ییلاق در اصل فلبند است. فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی و بند هم به معنای بند آمدن و نتوانستن است. علت این نام گذاری به دلیل ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه های تندی است که عبور از آن را دشوار می کرده است.

بهترین زمان برای بازدید از این ییلاق از انتهای اردیبهشت ماه تا ابتدای مهرماه است. اما این موضوع بدین معنا نیست که زیبایی این ییلاق در بقیه سال کاهش می یابد، بلکه به علت شرایط جوی رفتن به این منطقه سخت می شود.

زمستان در فیلبند زود آغاز می شود و دیر به پایان می رسد و می توان گفت: نزدیک به هفت ماه سال همه جا پوشیده از برف است و سرمای طاقت فرسایی همه جا را فرا می گیرد. این روستا در فصل زمستان به دلیل بارش برف و قطع راه های ارتباطی تقریبا بدون سکنه می شود، ولی با شروع فصل بهار و جاری شدن جویبار ها و رویش گیاهان خوراکی، بار دیگر زندگی و شور و شوق به منطقه بازمی گردد.
 
عکاس: سید حسن موسوی/مهر 
 

(تصاویر) چشم‌اندازهای کم نظیر در روستای فیلبند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها