بازدید: 71

سلطانی‌فر: مجموع هزینه‌های فوتبال در مقایسه با بودجه کشور ناچیز است

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1385570
نشست بررسی ایمنی و امنیت ورزشگاه‌های کشور در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و امنیتی، به دعوت فدراسیون فوتبال و با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاون دادستان کل کشور، معاونین دادستانی تهران، جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، نمایندگان وزارت کشور و وزارت اطلاعات، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیران ادارات‌کل ورزش و جوانان استان‌ها، روسای هیات‌های فوتبال سراسر کشور و مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول در هتل المپیک تهران برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در این نشست، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه فوتبال در کشور، اظهار کرد: ورزش یکی از ارزان‌ترین و در عین حال موثرترین ابزارها برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است. رشته‌های مختلف ورزشی خصوصا فوتبال می‌توانند در این حوزه تاثیرگذار باشند. مجموع هزینه‌های صورت‌گرفته در فوتبال ما نسبت به بودجه کشور بسیار ناچیز است. با این وجود شاهدیم که چنین سرگرمی جذابی تا چه حد ارزان و در عین حال تاثیرگذار است. فراموش نکنیم که بخش اعظمی از همین هزینه‌های فوتبال هم از طریق منابع خصوصی، حامیان مالی و درآمدزایی حاصل می‌شود. از سوی دیگر طبق آمارها در حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور ما هرکدام به نحوی به یکی از باشگاه‌های شهرهای مختلف کشور تعلق دارند. یعنی این میزان هزینه توانسته بخش قابل توجهی از اوقات فراغت ۵۰ میلیون نفر از مردم کشور را با یک ابزار بسیار سالم و ارزان پر کند. در واقع بسیاری از مردم کشور با تیم‌های محبوب خودشان به نوعی زندگی می‌کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هدف ما در وزارت ورزش و جوانان، ایجاد ثبات و آرامش برای توسعه ورزش در ابعاد مختلف است. امیدوارم با همدلی و هماهنگی و همچنین اراده‌ای که در این جمع می‌بینم و با مشارکت همه دستگاه‌ها، شاهد اقدامات اجرایی و موثری باشیم که منجر به رفع مشکلات اساسی ورزشگاه‌های کشور شود. اگر همین جمع با همدلی، هم‌افزایی و اتحاد به دنبال حل مشکلات استادیوم‌ها باشند، به نظر من عبور از این مشکلات دشوار نخواهد بود. در این بین باید توجه داشت که نقش رسانه‌ها نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است.

تاج: ممکن است برخی از طریق ورزشگاه‌ها به فضای دلنشین فوتبال ضربه بزنند

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال نیز در بخش دیگری از این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و موفقیت‌های فوتبال در عرصه‌های قاره‌ای و جهانی، گفت: ما از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران دعوت کردیم تا جهت همفکری در این خصوص گرد هم بیاییم.

تاج با اشاره به موفقیت‌های فوتبال ایران گفت: فوتبال ما به‌طور کلی شرایط بسیار خوبی دارد، در رشته‌های مختلف و در سطوح آقایان و بانوان به افتخارات بزرگی در سطح قاره‌ای و جهانی، همچنین در رده‌های سنی مختلف دست یافته‌ایم. با این وجود ممکن است برخی بخواهند از طریق فضای ورزشگاه‌ها به این حال و هوای دلنشین آسیب بزنند.

وی ادامه داد: به‌طور حتم جهت اصلاح شرایط موجود باید برنامه‌ریزی و تدبیر مناسب داشته باشیم. به همین منظور مصوباتی را امروز مد نظر داریم که درباره آن‌ها بحث و گفت‌وگو خواهد شد. از جمله این موضوعات اقدامات پیشگیرانه فرهنگی است که قطعا و لاجرم بدون همکاری باشگاه‌ها محقق نخواهد شد. همچنین باید به دنبال ارتقاء خدمات و امکانات رفاهی ورزشگاه‌ها و اجرای برنامه‌های گوناگون برای تماشاگران پیش از مسابقات باشیم. وقتی تماشاگر با شرایط و امکانات مناسب وارد ورزشگاه می‌شود طبیعتا آرامش بیشتری خواهد داشت و بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ژاپنی‌ها در برنامه‌ای که برای سال‌ها و دهه‌های آتی فوتبال کشورشان ترسیم کرده‌اند، به دنبال رسیدن مجموع هواداران‌شان به عدد ۱۰ میلیون نفر هستند در حالی که همین امروز در کشور ما بیش از ۵۰ میلیون فوتبال دوست داریم و این نشان‌دهنده میزان اهمیت و تاثیرگذاری ورزش فوتبال است. فراموش نکنیم که بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در هنگام پخش بازی ایران و مراکش، آمار کمترین میزان مصرف اینترنت در کشور به ثبت رسید. همچنین شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های فراگیر تاریخ کشور بود که این‌ها میزان اهمیت و تاثیرگذاری فوتبال را به خوبی نشان می‌دهد. ما باید برای استفاده هدفمند از این ظرفیت، برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم. باید بازی‌های لیگ با حضور پرشور تماشاگران و با امنیت و آرامش کامل برگزار شود و برنامه‌ریزی و تدابیر مناسبی داشته باشیم که مانع از بروز هر مشکلی شود.

در ادامه این نشست، بخش‌ها و ارگان‌های مرتبط و همچنین مدیران برخی از باشگاه‌ها و نمایندگان ادارات کل ورزش و جوانان، دیدگاه‌های خود را درباره مشکلات و نواقص موجود و همچنین طرح‌های پیشنهادی بیان کردند و مصوبات موردنظر با اعلام دیدگاه‌های موافقان و مخالفان به تصویب رسید.
ايسنا 

سلطانی‌فر: مجموع هزینه‌های فوتبال در مقایسه با بودجه کشور ناچیز است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است