آسیاتل

بازدید: 41

تعطیل شدن ادارت ریگان به خاطر گرد و خاک

منبع : فرارو کد خبر: 1385317
فرماندار ریگان گفت: حجم بالای گرد و غبار موجب گردید تا ادارات و سازمان های اداری ریگان حوالی ظهر امروز (سه شنبه) تعطیل شود.

به گزارش ایرنا، امین باقری افزود: امروز شدت گرد و غبار در شهرستان ریگان به ۱۰ برابرحد مجاز رسید که مشکلات تنفسی برای شهروندان ریگان و کارکنان ادارات و سازمان ها را به دنبال داشت. وی با اشاره به اینکه در مرداد ماه امسال برای چندمین بار متوالی است که ادارات براثر گرد و غبار تعطیل می شوند، اظهار داشت: همچنین غلظت بالای گرد و غبار و کاهش دید افقی موجب قطع ارتباط با ساکنان ۴۱ روستا با مرکز این شهرستان شده است.

باقری اضافه کرد: طی چند ساعت گذشته براثر مشکلات تنفسی ناشی از شدت گرد و غبار ۱۹ شهروند راهی مراکز درمانی شده اند. وی تصریح کرد: گرد و غبار نیز موجب کندی عبور و مرور در محور ترانزیتی ریگان به چابهار و ریزش محصول خرمای نخلداران منطقه شده است.
 
ریگان کانون بحران فرسایش بادی بعد از خوزستان می باشد که سالانه خسارت میلیاردی به شهرستان وارد می کند. افزایش ریزگرد ها و گرد و غبار و نیز هجوم شن های روان تاکنون ۱۶ روستا را در ریگان خالی از سکنه کرده است. ریگان در ۲۸۵ کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا