بازدید: 48

خاطره‌ای شنیدنی از عصبانیت عزت‌الله انتظامی

منبع : فرارو کد خبر: 1382957
کارگردان «خانه کاغذی» با گلایه از رفتار و عملکرد بازیگران جدید سینما نیز گفت: «وقتی امثال آقای انتظامی را می‌بینی تاسف می‌خوری که بازیگران جدید ما نه این رفتار و اخلاق را دارند و نه مثل قدیمی‌ها برای کارشان تلاش می‌کنند.»

مهدی صباغ زاده کارگردان فیلم سینمایی «خانه خلوت» از مرحوم انتظامی به عنوان بازیگری که می اندیشید و روی همه نقش هایش فکر می کرد یاد کرد و گفت کاش بازیگران امروز از او یاد بگیرند.

به گزارش خبرآنلاین، مرحوم عزت الله انتظامی در فیلم سینمایی «خانه خلوت» مهدی صباغ زاده با این کارگردان همکاری داشته است. صباغ زاده ضمن تاسف و تاثر از درگذشت این بازیگر در گفت و گو با خبرآنلاین به بیان خاطره ای از او پرداخت و از ویژگی های کاری و حرفه ای این بازیگر گفت.

مهدی صباغ زاده درباره درگذشت عزت الله انتظامی گفت: «من جز اظهار تاسف حرف دیگری نمی توانم بزنم، هنرمندان عزیز و بزرگوار سینمایمان یکی از پس دیگری از دست می روند و ما را غمگین می کنند. واقعا برای سینمای ایران عذاب است اما با قسمت نمی شود جنگید.»

او افزود: «عمر دست ما نیست و دست خداوند تعالی است، اما وقتی خبر فوت عزیزانی چون عزت الله انتظامی را می شنویم غم و اندوه مان صد چندان می شود. اما چه خوب که مرحوم انتظامی عمر باعزتی داشتند.»

او در ادامه به بیان خاطره ای از همکاری اش با مرحوم انتظامی در فیلم «خانه خلوت» پرداخت و گفت: «من خاطرات زیادی با ایشان داشتم که همه شان شیرین است و مهمترین شان هم همکاری ما در «خانه خلوت» بود که خیلی خوب بود.»

صباغ زاده درباره همکاری اش با مرحوم انتظامی در این فیلم بیان کرد: «یادم می آید یک روز در زیرزمینی که لوکیشن ما بود قرار بود صحنه ای را ضبط کنیم که آقای انتظامی و مرحوم نیکو خردمند بازی داشتند، قرار بود ایشان در آن صحنه شعری را بخوانند و همسرش که خانم خردمند بود وقتی پایین می آمدند متوجه می شدند که ایشان حالشان بد است.»

وقتی این را گفتم آقای انتظامی قبول نکردند و گفتند مگر من فردینم که بزنم زیر آواز. برایشان بار دیگر منظورم را توضیح دادم و گفتم نمی خواهم با صدای بلند بخوانید همین زیر لب خواندن هم کفایت می کند اما باز هم ایشان قبول نکردند و به حیاط رفتند و مشغول راه رفتن شدند.

او افزود: «من به آقای انتظامی گفتم این صحنه را طور دیگری بگیریم بهتر است و گفتم شما بنشینید و زیر آواز بزنید و حالت شیدایی پیدا کنید و بعد هم میز را بشکنید و تنگ آب که روی میز است را روی خودتان بریزید. اینطور همسرتان که در فیلم خانم خردمند هستند هم متوجه می شوند که حالتان بد است. وقتی این را گفتم آقای انتظامی قبول نکردند و گفتند مگر من فردینم که بزنم زیر آواز. برایشان بار دیگر منظورم را توضیح دادم و گفتم نمی خواهم با صدای بلند بخوانید همین زیر لب خواندن هم کفایت می کند اما باز هم ایشان قبول نکردند و به حیاط رفتند و مشغول راه رفتن شدند. چند دقیقه ای راه رفتند، خانم مهوش جزایری طراح صحنه با ایشان صحبت کردند قبول نکردند، آقای زرین دست صحبت کردند باز هم راضی نشدند، خلاصه چند دقیقه دیگر قدم زدند، صدایشان زدم و گفتم آقای انتظامی چه کار کنیم؟ با همان لحن خودشان گفتند آقای صباغ زاده ولمان کن بابا. خلاصه نیم ساعت بعدش آمدند و گفتند برویم و بگیریم.»

صباغ زاده ادامه داد: «وقتی که آمدند آن صحنه را بسیار عالی و درجه یک اجرا کردند ولی دوست داشتند راجع به تغییرات فکر کنند و بعد از اینکه آمادگی شان را پیدا کردند برای ضبط آمدند. انتظامی از آن دسته بازیگرانی بود که می اندیشید، او کم آدمی نبود و روی همه نقش ها و کارهایش فکر می کرد.»

انتظامی از آن دسته بازیگرانی بود که می اندیشید، او کم آدمی نبود و روی همه نقش ها و کارهایش فکر می کرد.

کارگردان «خانه کاغذی» با گلایه از رفتار و عملکرد بازیگران جدید سینما نیز گفت: «وقتی امثال آقای انتظامی را می بینی تاسف می خوری که بازیگران جدید ما نه این رفتار و اخلاق را دارند و نه مثل قدیمی ها برای کارشان تلاش می کنند.»

او همچنین بیان کرد: «بازیگران جدید ما باید از امثال بازیگرانی چون، انتظامی، نصیریان، کشاورز، مشایخی، مرحوم شکیبایی اخلاق و رفتار حرفه ای را یاد بگیرند.»

صباغ زاده در پایان ضمن تسلیت به خانواده هنری و سینمایی کشور گفت: «من به مجید انتظامی که اوائل انقلاب با هم کار کرده بودیم تسلیت می گویم و برای خانواده شان آرزوی سلامتی و صبر دارم.»


خاطره‌ای شنیدنی از عصبانیت عزت‌الله انتظامی
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه