بازدید: 60

اختصاص سه هزار میلیارد و 800 میلیون تومان جهت معیشت فرهنگیان

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1382723
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری سه هزار و 800 میلیارد تومان آن مربوط به معیشت، مطالبات و معوقات فرهنگیان اختصاص یافته که پرداخت خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
حمید بنایی شب گذشته در مراسم جشن یکصد سالگی آموزش و پرورش گناباد در محل مدرسه نمونه محمودیه این شهر، اظهار کرد: سال گذشته مبلغ 3 هزار میلیارد تومان جهت معیشت فرهنگیان به این وزارتخانه کمک شد که با پیگیری‌های وزیر این مبلغ امسال به 5 هزار میلیارد تومان رسیده که از این مبلغ هزار میلیارد تومان به نوسازی مدارس تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه وظیفه مجلس شورای اسلامی کمک به تعلیم و تربیت و رفع مشکلات معیشتی معلمان است، تصریح کرد: هرچه ما مسئولان داریم از آموزش و پرورش بوده و اگر می‌خواهیم وضعیت اشتغال و معیشت بهتر شود باید به آموزش و پرورش توجه بیشتری کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: اگر به دنبال این هستیم تا در آینده  مشکلات کمتری داشته باشیم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم و مجلس شورای اسلامی کمک به تعلیم و تربیت را وظیفه خود می‌داند.

بنایی همچنین با انتقاد از برخی سخنان کذب مبنی بر اجرای سند 2030 در آموزش و پرورش گناباد، خاطرنشان کرد: اجرای سند تحول بنیادین و رتبه بندی معلمان ضروری به نظر می‌رسد و بر همین اساس خواستار توجه بیشتر مسئولان ذیربط به این امر هستیم.

ظرفیت‌های گناباد، برای تاسیس دانشگاه فرهنگیان

وی با اشاره به ظرفیت‌های گناباد برای تاسیس دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: با دستور وزیر آموزش و پرورش پردیس دانشگاه فرهنگیان در گناباد راه اندازی خواهد شد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت خاص و بکر این منطقه و وجود قابلیت‌های گردشگری کویری، ضرورت احداث اردوگاه فرهنگیان با رویکرد کویر در بجستان احساس می‌شود، چراکه بستر برای دایر شدن یک اردوگاه کویرنوردی دانش‌آموزی در این شهرستان آماده است.

بنایی ادامه داد: 20 سال خشکسالی وضعیت اقتصادی شهرستان‌های گناباد و بجستان را دچار مشکل کرده است و به همین دلیل جهت اشتغال و توسعه اقتصادی مقدمات ایجاد یک پادگان آموزشی ارتش در شهر کاخک فراهم شده است و از وزیر آموزش و پرورش تقاضا دارم که ترتیب در اختیار قرار دادن چندین ملک متعلق به آموزش پرورش به ارتش داده شود.

همچنین حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد نیز در این مراسم گفت: گناباد به لحاظ تربیت نیروهای مخلص و نخبه قابلیت‌های خاصی دارد، بر همین اساس دانشجویانی که از گناباد در شهرهای دیگر تحصیل می‌کنند هم به لحاظ اخلاق و هم علمی نمونه هستند.

وی اضافه کرد: توجه به مسائل پرورشی درکنار آموزش، ممنوعیت استفاده از کالاهای خارجی و ترویج بهره‌گیری از اجناس داخلی از رویکردهایی است که باید در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

آموزش و پرورش خراسان رضوی، پهن پیکرترین دستگاه اجرایی استان

در ادامه قاسم‌ علی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه یک میلیون دانش ‌آموز و 84 هزار معلم در استان مشغول تعلیم و تعلم هستند، گفت: 65 هزار پیشکسوت بازنشسته فرهنگی در خراسان رضوی داریم.

وی افزود: این تعداد نیروی انسانی و دانش‌آموز آموزش و پرورش خراسان رضوی را به پهن پیکرترین دستگاه اجرایی استان تبدیل کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: به دلیل وجود مضجع منور امام رضا (ع)، همه ساله تعداد زیادی از فرهنگیان و خانواده هایشان را میزبانی می کنیم.

به گزارش ایسنا، خدابنده عنوان کرد: هر چند یک مرکز رفاهی در سال گذشته در گناباد افتتاح شده اما در شأن همکاران ما در این شهر نبوده و بر همین اساس این اداره کل مبلغ 200 میلیون تومان و وزارت آموزش و پرورش نیز مبلغ 300 میلیون تومان جهت ساخت مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان در این شهرستان اختصاص می‌یابد.اختصاص سه هزار میلیارد و 800 میلیون تومان جهت معیشت فرهنگیان
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه